Varokaa Ranuan Kuitu / Tunique-nettikauppaa!

Bora

5

1346

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pettynyt..

      joo sama homma mulla rahat meni mutta tavaraa ei näy..

    • S

      sama vika, tuossa tilailin osia autoon ja maksoin ennakko maksulla nyt sitten ei ole kuulunut näkynyt laisinkaan kumpiakaan rahoja tai osia. onneksi en paljoa sieltä tilaillut että ei tilipussissa tuntunut mutta kyllä vähän vituttaa pakko myöntää.
      ensin meni 1kk maksusta ja tuli viesti että paketti lähtee seuraavalla viikolla, nyt mennyt 2kk lisää ja ei ole näkynyt eikä kuulunut, sähköpostilla ei vastata ja puhelimella koitin pari kertaa mutta en saanut yhteyttä.

    • YRITIN KYLLÄ VAROA

      mie kyllä yritin varroo ajoin 600 fiudella ranuan ohi mutta en voinut mitään kun oli iloinen hartsi piikki matto edessäni kivat dunlooppilais rattaat tyheni olemattomiin ja kun sain taas jatkettua matkaa niin hassu omistaja pyssäytti minut lasikuidusta väsätyllä pontiacilla ja se uitti konetilan täyteen hassua polyesteri hartsia joka kipristi ihanan turbo ahdetun twincampyrän jumiin ja lopuksi se otti mut väki pakolla mukkaan ja uitti hassussa hartsin teko altaassa pää edellä iloinen hermanni ronskis raiskata mölkytti mahonki kyrvällä vielä suuhun ja jätti kamalat hartsit suupielille että semmonen kokemus iloinen varominen ei auttanunna ninnanunna..hshshs

    • >:

      Joo minäkin olen tilannut 3 kuukautta sitten autooni vilkut ja eipä niitä ole näkynyt eikä sähköposteihin vastata...

    • ..:(

      minäkin tilasin 4 kk sitten tuotteita autooni ja maksoin ennakolla muttei oo vielä tulleet eikä ne vastaa sähköpostiin. olen ottanut kuluttajavirastoon yhteyttä ja sieltä he yrittivät kans saada niihin yhteyttä muttei saanut. Nyt on rikosilmoitus tehty poliisille ja nyt saa vaan toivoo että saa rahat takaisin!! Ja että sivua suljettais ettei muutkin tekis samaa virhettä!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tapahtunut

      Poliiseja monta autoa+panssariauto Porista kpäähän päin tänään klo n.20 kuka hurjistunut ?
      Kankaanpää
      46
      5771
    2. Lakea konkurssiin. Asukkaat menettävät asuntonsa

      Kuntarahoitus on tänään jättänyt konkurssihakemuksen lakean kaikista kiinteistö osakeyhtiöistä. Kassa on tyhjä, kaikki
      Seinäjoki
      55
      3065
    3. Gallup: kaivattusi syntymävuosi

      Minä vuonna kaipaamasi henkilö on syntynyt?
      Ikävä
      183
      2655
    4. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      11
      2372
    5. Missäpäin,,,

      Lapuaa tapettu ihminen viime yönä ? Hurjaa touhua nykymeno täällä...
      Lapua
      27
      2093
    6. mahdollista, että olet ollut iltavuorossa

      Ja kotiin päästyäsi tulit palstalle etsimään merkkiä minusta, jos kaipaat yhtään minua niin kuin minä sinua Ei mennyt k
      Ikävä
      13
      2089
    7. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      15
      1786
    8. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      14
      1369
    9. Mitähän ne katseet merkitsee

      Kun et saa sanaa suustasi.
      Ikävä
      147
      1344
    10. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      261
      1173
    Aihe