Forever Myllypuro ja Arabium

Muuttanut kuntoilija

Olen etsimässä itselleni sopivaa kuntosalia ja siksi halausinkin kuulla teidän kokemuksia. Onko kukaan käynyt Myllypuron Foreverissä tai Kuntokeskus Arabiumissa? Tai tiedettekö muita niillä main (Viikissä tai sen ympäristössä) sijaitsevia hyviä harjoituspaikkoja?

Molemmat kävisivät sijaintinsa puolesta minulle. Arabiumin huonona puolena on muiden kuin spinning -ryhmätuntien puuttuminen. Foreverissä taas on laajahko ryhmäliikuntavalikoima, mutta suppeammat aukioloajat.


Myös kaikki muiden pääkaupunkiseudulla olevien Fereverien käyttäjät voivat kertoa kokemuksia ketjusta ja liikkuvuudesta ketjun sisällä. Miten toimii vieraileminen ketjun toisella salilla?

Kertokaahan kokemuksia!

4

702

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Strömling

      Itse en voi puhua kuin Pasilan Foreveristä, enkä kyllä suosittelisi paikkaa...itse juurikin vaihtamassa mainitsemaasi Arabiumiin. Pasilassa likaista, aina jotain rikki, eikä korjauksella ole mitään kiirettä, pienet tilat, iänvanhoja lehtiä ja päällimmäisenä jää vain mieleen, ettei siellä kellään kiinnosta, mitä siellä tapahtuu ja missä jamassa sali on. Sääli. Toivon, että muissa toimipisteissä on hieman hilpeämpi meno.

    • 888899999

      up

    • kokeillut

      en kyllä mene enää noihin forevereihin, tuntuu että laitteet ostettu sieltä mistä vaan halvimmalla saatu. Sen verran usein on niissä ongelmia.

    • Never Forever

      Arabium palvelee paitsi aukioloaikojensa niin myös laitteiden ja vapaiden painojen määrän ja laadun ansiosta. Sieltä löytyy myös säkki ja naisille infrapunasauna.

      Jumpat kannattaa ottaa eri paikoista diileinä kun niitä tulee kaikenaikaa kuitenkin tarjolle.

      Suosittelen ilmaista tutustumiskertaa tai useampaa treenin merkeissä useammalla salilla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jussi Halla-aho huolissaan Sofia Virrasta

      Jussihan on vanha vihreä. Onko tässä kyse alkukesän kiimasta, kun aidan toisella puolella oleva vihreä alkaa kiinnostama
      Maailman menoa
      25
      5049
    2. Sofia Virta kadonnut....onko juomassa?

      Virran poissaolo eduskunnasta on herättänyt huomiota. Esimerkiksi Ilta-Sanomat kertoi aiemmin, että Virta on ollut tällä
      Maailman menoa
      63
      4056
    3. Julkista rahaa ei tule antaa senttiäkään yksityisille yrityksille

      Julkinen raha on meidän yhteistä rahaa, ja se raha on tarkoitettu yhteiseen käyttöön, kuten esimerkiksi tuottamaan palve
      Maailman menoa
      74
      3622
    4. Ensin Henry Novak ja nyt sitten se Irlannin tapaus

      jossa mustaihoinen afrikkalainen mieshenkilö puukottaa valkoihoista maassa makaavaa miestä useita kertoa pään alueelle.
      Maailman menoa
      73
      2698
    5. Tytti Tuppurainen: Suomen pakolaiskiintiö pitäisi nostaa 10 000 vuodessa

      asia on faktaa, noin Tytti sanoi aiemmin. Kun taas Orpon hallitusohjelman mukaisesti Suomen pakolaiskiintiö on pudotettu
      Maailman menoa
      147
      2473
    6. Halla-aho sivaltaa edustajantyöstään lintsaavaa Sofia Virtaa

      https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/937c74d7-f905-4466-b9b4-abd017fe5b63 Kansanedustajan on ilmoitettava poissaolosta
      Maailman menoa
      60
      2358
    7. Islamovasemmistolaisuus - tälläista termiä käytetään

      Termi tarkoittaa alunperin äärivasemmiston ja muslimifundamentalistien liittoa, jonka ytimessä oli antisemitismi. Isl
      Maailman menoa
      76
      2159
    8. Mitä tapahtui?

      Mitä tapahtui keskiviikkoiltana kun oli paljon hälytysajoneuvoja ja mediheli?
      Kiuruvesi
      27
      2127
    9. Mitä haluaisit sanoa kaivatullesi tänään?

      Mitä ajatuksia hänestä ja tilanteesta ylipäätään 💖
      Ikävä
      135
      1664
    10. Martina Aitolehti läpäisi Erikoisjoukot - Tilittää umpirehellisenä kuvauksista

      Martina Aitolehti selvisi Erikoisjoukot koulutuksesta. Hän myös malttoi pääosin pitää mölyt mahassaan, vaikka saikin ko
      Kotimaiset julkkisjuorut
      37
      1515
    Aihe