Protestit yrityksestä Boatman Group Oy viimeisen 3kk ajalta
10.1.20122 800 € Velkojana: Lvi Rinne Oy
16.1.2012502 € Velkojana: Lindorff Oy
16.1.201286 € Velkojana: Lindorff Oy
23.12.20112 460 € Velkojana: Lindorff Oy
26.12.2011123 € Velkojana: Lindorff Oy
21.12.2011220 € Velkojana: Lindorff Oy
28.11.20111 170 € Velkojana: Lindorff Oy
ei venäläiset taustajoukot enään sponssaa boatmania
16
1162
Vastaukset
- serGARGF
en taida enään pankit taipua firman pankkitakauksiin veneoston
yhteydessä. Osta jos uskallat. Kohta on mustikkamaan tukikohta
myynnissä.- kjöpkjpj
netissä olevien tietojen mukaan on pääoma pakkasella.
3 viime vuoden aikana tappiota n 600.000 €
myynti n 4-5 venettä vuodessa. milloin kaatuu ?
- paha enne
Aamulenkkini suuntautui Mustikkamaan ohi perjantaina, Boatmanin lukkia pantiin lavalle!
- dvswer
voitko suomentaa ! lukkia pantiin lavalle
- suomeksi
dvswer kirjoitti:
voitko suomentaa ! lukkia pantiin lavalle
Taitaa tarkoittaa sitä, mikä yleisemmin kulkee traveliftin nimellä. Siis veneiden nostoon ja siirtelyyn tarkoitettu vehje.
- Saas nähdä
dvswer kirjoitti:
voitko suomentaa ! lukkia pantiin lavalle
= veneiden nosto- ja siirtolaite laitettiin rekan lavetille tai lavalle ilmeisesti siirrettäväksi jonnekin muualle joko pysyvästi tai lyhyemmäksi aikaa.
Siis tämän näköinen laite on lukki
http://www.penelope.fi/kesa2008/k_huolto/images/huolto_20.jpg - 17
Mistä lähtien sillä kaatopaikalla muka lukki on ollut?
- RUiSSIA
Venäjälle lähti, näin rekan rekisterikilvet. RU
- Kabotaasia
Varmasti oli
- Q
Se lukki mikä siellä on veneitä siirrellyt, on kylläkin sen naapuritelakan.... Joten siltä osin huhu koski naapuri firmaa :-)
- 1+1=2
Olikin helppo yhteenlasku tuon jutun osalta. Sitä naapurifirman laitetta ei kyllä lukiksi voi kutsua, mutta se on toinen juttu. Se on sublift, puolisukeltava nosturi. Ja se vehje palaa sinne naapuriin luultavasti jo huomenna, kun on ensin siirtänyt veneet messuhallista ulos. Aikaa on hallin tyhjennykseen varattu puolitoista vuorokautta.
- bava sucks
1+1=2 kirjoitti:
Olikin helppo yhteenlasku tuon jutun osalta. Sitä naapurifirman laitetta ei kyllä lukiksi voi kutsua, mutta se on toinen juttu. Se on sublift, puolisukeltava nosturi. Ja se vehje palaa sinne naapuriin luultavasti jo huomenna, kun on ensin siirtänyt veneet messuhallista ulos. Aikaa on hallin tyhjennykseen varattu puolitoista vuorokautta.
Jaa että olikin puolisukeltava uutisankka?
- Ei venebusineksessa
Mistä kumpuaa tuon tketjun aloittajan tarve mollata Jonia ja hänen firmaansa,
..... kateudesta ?
Tunnen toki kaverin minäkin ja tiedän että monien asioiden hoitamisessa olisi ollut parantamisen varaa, mutta en silti ymmärrä tätä julkista mollaamista.
Venäläisten sponsoroinnista tai sen loppumisesta tässä yritystoiminnassa tuskin on kyse. Jos luulet yrittämisen alalla olevan niin helppoa, ainahan voit aloittaa busineksen itse kun osaat varmasti asiat niin paljon paremmin hoitaa. Nyt kun Boatmannilla on vaikeuksia, voi Bavarian edustuskin olla helposti saatavissa.
Eli siitä vaan yrittämään ja näyttämään että osaat muutakin kun mollata toisia ja riepotella nimettömänä nettisivuilla heidän epäonnistumisiaan.- Niin metsä vastaa
Mä ainakin olen kärsinyt ko herran täysin välinpitämättömästä asenteesta niin paljon, että saan kyllä henkistä tyydytystä siitä mitä huonommin hänellä menee. Ja edelleen lupaan korkata sen samppanjapullon, kun firma menee konkurssiin.
Eikä ole mistään kateudesta kiinni. - 18+3
Niin metsä vastaa kirjoitti:
Mä ainakin olen kärsinyt ko herran täysin välinpitämättömästä asenteesta niin paljon, että saan kyllä henkistä tyydytystä siitä mitä huonommin hänellä menee. Ja edelleen lupaan korkata sen samppanjapullon, kun firma menee konkurssiin.
Eikä ole mistään kateudesta kiinni.Olen aikalailla samaa mieltä kanssasi. En tiedä, mitä ruotsinkieliset asiakkaat ajattelevat JL:stä. Ehkä tämä meidän suomenkielisten asiakkaiden saama palaute johtuukin kielitaidosta? Ehkä JL pystyy kommunikoimaan ystävällisemmin ruotsiksi? Voisiko joku ruotsinkielinen asiakas kommentoida tätä.
- En todella kadehdi
Niin metsä vastaa kirjoitti:
Mä ainakin olen kärsinyt ko herran täysin välinpitämättömästä asenteesta niin paljon, että saan kyllä henkistä tyydytystä siitä mitä huonommin hänellä menee. Ja edelleen lupaan korkata sen samppanjapullon, kun firma menee konkurssiin.
Eikä ole mistään kateudesta kiinni.Olen ostanut kyseisen henkilön toimittamana kolme venettä: ensimmäisen, viimeisen ja ainoan. Toista kertaa en asiakkaaksi ryhtyisi vaikka mitä lupaisi, koska luottamus on täysin mennyttä.
En todellakaan kadehdi henkilöä, joka jättää sovitut työt tekemättä ja täysin häpeämättä kertoo asiakkaalle kaiken olevan valmiina. Valehtelusta kiinni jäämminen ei edes mitenkään nolostuttanut häntä.
Voin vain kauhulla kuvitella, kuinka jostakin kauempaa Suomesta tullut ensiveneen noutaja on tullut perheineen ja varusteineen Mustikkamaan murskaamolle aikomuksenaan lähteä ensipurjehdukselle veneellä, jonka on luvattu olevan täysin valmiina.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jussi Halla-aho huolissaan Sofia Virrasta
Jussihan on vanha vihreä. Onko tässä kyse alkukesän kiimasta, kun aidan toisella puolella oleva vihreä alkaa kiinnostama194949Sofia Virta kadonnut....onko juomassa?
Virran poissaolo eduskunnasta on herättänyt huomiota. Esimerkiksi Ilta-Sanomat kertoi aiemmin, että Virta on ollut tällä563950Julkista rahaa ei tule antaa senttiäkään yksityisille yrityksille
Julkinen raha on meidän yhteistä rahaa, ja se raha on tarkoitettu yhteiseen käyttöön, kuten esimerkiksi tuottamaan palve703543Vihreiden, SDP:n ja Vasemmistoliiton kannattajista selvästi alle puolet on miehiä
ja silti joku punafeministi valitti kokoomuksen naiskannattajien puutteesta, vaikka siellä on enemmän naisia kuin punavi942868On tiedossa, että venäjämieliset diggaavat diktatuurista venäjää
jossa ei esim. ole sanan- ja lehdistönvapautta. Mutta keitä nämä venäjän palvojat sitten ovat, ei heitä toki paljon ole622698Ensin Henry Novak ja nyt sitten se Irlannin tapaus
jossa mustaihoinen afrikkalainen mieshenkilö puukottaa valkoihoista maassa makaavaa miestä useita kertoa pään alueelle.732668Belfastissa käynnissä kunnon persuilu
Joku random mamu tekee rikoksen, niin sikäläiset naamiopersut kostavat tuhoamalla kantaävestön omaisuutta. Liekö siellä982634Tytti Tuppurainen: Suomen pakolaiskiintiö pitäisi nostaa 10 000 vuodessa
asia on faktaa, noin Tytti sanoi aiemmin. Kun taas Orpon hallitusohjelman mukaisesti Suomen pakolaiskiintiö on pudotettu1412418Halla-aho sivaltaa edustajantyöstään lintsaavaa Sofia Virtaa
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/937c74d7-f905-4466-b9b4-abd017fe5b63 Kansanedustajan on ilmoitettava poissaolosta572309Islamovasemmistolaisuus - tälläista termiä käytetään
Termi tarkoittaa alunperin äärivasemmiston ja muslimifundamentalistien liittoa, jonka ytimessä oli antisemitismi. Isl582094