Nyt se on koettu

Ei enää Uneksija

Mieheni kinusi parinvaihtoa muutaman vuoden. Kertoi miettineensä ettei mustasukkaisuus ainakaan sotke hommaa eikä liittoamme. Aika kauan haeskelimme sopivaa paria, emme halunneet kolmansia pyöriä, niitä olisi kyllä riittänyt.
Viikonlopuksi lapset siis mummulaan ja kaupunkiin tapaamaan ihmisä joita emme olleet ikinä nähneet, ei edes puhelimessa juteltu. Epäilys oli että feikkiä koko juttu, siis että eivät "he" tule ja meilaillut kaveri on joku poikamies poloinen tai ukkomies, vielä poloisempi.
No tulivat he, emme olleet osanneet yhtään kuvitella millaisia ihmisä sieltä tulisi, ihan tavallisia kuten mekin, ei missejä eikä mr filandioita, vaan normi porukkaa.

Syötyämme ja muutaman oluen jälkeen siirryimme hotelliimme joss teimme paremmin tuttavuutta. Emme vaihtaneet vielä pareja, mutta tilanne oli tosi kiihottava. Rakastelimme ihanasti puolisoitamme ja katselimme vaivihkaa samalla vierelle kun toinen pari oli vauhdissa. Yön saapuessa menimme molemmat parit omiin huoneisiimme, tarkoitus oli aamiaisella vielä vaihtaa muutama sana.
Aamiaisella ei ollut vaikeaa tunnelmaa kuten olimme pelänneet. Puhetta riitti vaikka mistä asioista. Lopulta saimme vielä idean siirtyä juttelemaan jatkosta meidän huoneeseen...
Ja loppu olikin yhtä juhlaa, tosin se on vasta alku meindän liiton uudelle alulle.
Menimme huoneeseen. Oma mieheni oli ilmiselvästi kiinostunut, kieltämättä kauniista naisesta, taina oli kieltämättä aika hyvän näköinen ihminen, jopa minusta.
Päätimme ottaa huoneet vielä toiseksikkin yöksi. Päivällä olimme neljästään kävelyllä. Halailimme jo välillä toistemme puolisoita leikkisästi.
Illalla emme kovinkaan kauaa jaksaneet roikkua baareissa vaan varsinkin uuden tuttava pariskunnan mielestä meidän kannatti mennä huoneeseen "lepäämään"
Joku huomasi laittaa ammeeseen vedet ja alkoi vitsailu montako sinne mahtuu ja menee. Minä sain kutsun Makelta, siis siltä toiseltä mieheltä ammeeseen, mieheni hymähteli hyväksyvästi, samalla kun hyväili Tainan selkää hänen kauniin pukunsa läpi. Vähän arastelin riisua kaikkien edessä ja otinkin loput pois vasta kylppärissä, Maken silmien edessä. Istuimme ammeeseen, jännitys oli melkoinen, ihot kosketti pakosta toisiaan. Tunsin miten Make vaivihkaa siirsi käden sisäreidelleni ja hyväili.. Huoneesta kuului vaimeaa hyminää, pikkuisen mustasukkaisuus kouraisi mutta ajattelin että kerran täällä vaon eletään, tuskin tästä mitään draamaa tulee, niinpä siirsin käteni Maken jalkojen väliin..
Aikamme kylvettyämme, siirryimme huoneeseeseen kuivattelemaan ja mieheni sekä Taina olivat jo melkein alasti odottelemassa kylpyyn pääsyä.
Heidän kylpiessään tunsin vieraan käden pitkästä aikaa tekevän minulle ihanaa, kuulin miten Taina naurahteli ammeessa, luulenpa mieheni myös löytäneen käsilleen mukavan paikan.
Emme vieläkään menneet itse asiaan, siis emme olleet yhdynnässä, jokin meitä vielä jarrutteli.
Aikamme pyyhkeisiin kietoutuneena katseltuamme tekkaria päätimme laittaa nukkumaan, niin, kaikki siihen samaan sänkyyn. Me naiset siihen keskelle, ja miehet reunoille, siten että Make oli minun vierellä.
Taisimme pikkusen torkahtaa mutta sitten alkoi tapahtua pimeässä.
Mieheni kuiskasi, tehdäänkö nyt mitä kaikki varmaan haluaa, Make vastasi että hänelle käy kyllä, samoten Taina ja minä hihittelimme että mikäs siinä.
Teimme kauniisti sen mitä mies ja nainen voi tehdä. Näin miten mieheni kiipesi Tainan päälle, miten he keinuivat yhtyessään kiivaasti. Samalla minä sain miestä, todella lujaa. Elämä tuntui tosi mahtavalta jutulta. Kun ajattelin miestäni, rakastin häntä vielä enemmän kuin koskaan. Ei liittoon kuulu omistaminen vaan avoimuus ja yhteisymmärrys. Seksi on mahtava asia, sitä voi piristää, ja KANNATTAA piristää.
Seuraavana iltana kotona oli ihana fiilis, hyväilimme toisiamme mieheni kanssa. Hän kertoi myös mustasukkaisuuden hiukan vihlaisseen mutta oli sitä mieltä että näin piti toimia. Rakastelimme seuraavana yönä pariinkin kertaan, yleensä emme rakastele kuin kerran ja tosi harvoin.

Mikäli kaikki on elämässä kohdallaan, ja avoimuus ja kantti riittää, niin suosittelen. Vieläkin tunnen sen tunteen kun Make tuli päälleni ja pitelin miestäni kädestä hänen työntyessä Tainaan. Otamme uusiksi, se on varma.

Ei enää Uneksija

10

5020

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Uneksija-

      Kyllä oli kiva lukea tämä juttu! Tuli oikein onnellinen olo teidän puolesta :)

    • onkototta

      Hieno kertomus. Saisinpa vaimonikin ajattelemaa sinun laillasi.

    • fhznjm

      Jossakin vaiheessa homma karkaa käsistä ja tuleeERO!
      On nähty asia.

    • Aino

      ihana viesti, itsekin miettinyt, vaiken jotenkin ole uskaltanut kumppanille vielä ehdottaa.. meillä erittäin vahva suhde kuitenkin, mutta tulisiko kumppanin mustasukkaisuus kuitenkin vastaan.. näinhän sitä toisaalta saisi tehdä yhteisymmärryksessä sen, mihin kiusaukseen kumpikin kuitenkin todennäköisesti joskus on joutunut/joutuu, eli harrastaa seksiä toisen kanssa.. miksi asioista pitäisi tehdä isompia kuin ne on, kun voisi välttää kiusauksen tekemällä saman asian avoimesti ja yhdessä.. kumpikin teistä varmasti sai uutta näkökulmaa omaankin suhteeseen tästä kokeilusta?

      • ei enää uneksija3

        Älä sisar emmi liian kauaa.. Elämä on liian lyhyt. Meillä on taas parin viikon päästä treffit. Nyt hiihtokeskuksen lähellä mökissä..hmmm..ihanaa


    • oln

      Ongelma siitä tulee viimestään sitten kun huomaat tän toisen olevan se parempi siellä sängyssä. Miks jatkaa enää entisen kans jos on parempiakin tarjolla.

    • Yäk!

      Jälleen jonkun RUNK.KARIN märkäunia.

      Oksettavaa!

    • tekimielikokeilla

      Miten hoidutte ehkäisyn??

      • ei enää neksija2

        Noo vakisuhteessa olevilla naisilla nyt on aina asiat kunnossa. Ei tarvinnut moista miettiä. Joo ja tuolle yäkille.. Säälimme jo melkein niitä jotka eivät tätä ihanuutta ole vielä kokeneet..


    • örinääää

      Mukavia nämä ihmiset joiden ohjenuora on " pessimisti ei pety".
      Minun vaimoni ei suostu kimppaan, joten pitäisikö meidän nyt erota.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jussi Halla-aho huolissaan Sofia Virrasta

      Jussihan on vanha vihreä. Onko tässä kyse alkukesän kiimasta, kun aidan toisella puolella oleva vihreä alkaa kiinnostama
      Maailman menoa
      39
      5201
    2. Sofia Virta kadonnut....onko juomassa?

      Virran poissaolo eduskunnasta on herättänyt huomiota. Esimerkiksi Ilta-Sanomat kertoi aiemmin, että Virta on ollut tällä
      Maailman menoa
      67
      4201
    3. Julkista rahaa ei tule antaa senttiäkään yksityisille yrityksille

      Julkinen raha on meidän yhteistä rahaa, ja se raha on tarkoitettu yhteiseen käyttöön, kuten esimerkiksi tuottamaan palve
      Maailman menoa
      78
      3736
    4. Ensin Henry Novak ja nyt sitten se Irlannin tapaus

      jossa mustaihoinen afrikkalainen mieshenkilö puukottaa valkoihoista maassa makaavaa miestä useita kertoa pään alueelle.
      Maailman menoa
      74
      2750
    5. Tytti Tuppurainen: Suomen pakolaiskiintiö pitäisi nostaa 10 000 vuodessa

      asia on faktaa, noin Tytti sanoi aiemmin. Kun taas Orpon hallitusohjelman mukaisesti Suomen pakolaiskiintiö on pudotettu
      Maailman menoa
      162
      2586
    6. Halla-aho sivaltaa edustajantyöstään lintsaavaa Sofia Virtaa

      https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/937c74d7-f905-4466-b9b4-abd017fe5b63 Kansanedustajan on ilmoitettava poissaolosta
      Maailman menoa
      65
      2422
    7. Mitä tapahtui?

      Mitä tapahtui keskiviikkoiltana kun oli paljon hälytysajoneuvoja ja mediheli?
      Kiuruvesi
      28
      2315
    8. Islamovasemmistolaisuus - tälläista termiä käytetään

      Termi tarkoittaa alunperin äärivasemmiston ja muslimifundamentalistien liittoa, jonka ytimessä oli antisemitismi. Isl
      Maailman menoa
      79
      2209
    9. Mitä haluaisit sanoa kaivatullesi tänään?

      Mitä ajatuksia hänestä ja tilanteesta ylipäätään 💖
      Ikävä
      140
      1751
    10. Martina Aitolehti läpäisi Erikoisjoukot - Tilittää umpirehellisenä kuvauksista

      Martina Aitolehti selvisi Erikoisjoukot koulutuksesta. Hän myös malttoi pääosin pitää mölyt mahassaan, vaikka saikin ko
      Kotimaiset julkkisjuorut
      41
      1578
    Aihe