Sinä seurustelua aloittava, älä hemmottele ja palvele tyttöystävääsi liikaa suhteen alussa!
Kärsit seurauksista viimeistään silloin kun "kuherrusaika" on ohi.
Älä tee niinkuin minä!
3
300
Vastaukset
- hehehehhe
Mistä seurauksista? eikö olekaan varaa/intoa pitää naista tyytyväisenä? :D
- f4ck
siis onks sun tyttis nyt sitte ihminen joka pitää itsestäänselvyytenä ett teet kivoja asioita ja hemmottelet häntä? Ehkä sun kandee puhuu sille suoraan. Jos toinen ei osaa arvostaa ni sitte eka sille sanotaan ettei nää tuu ku saulille illallinen ja jos se ei vieläkää ymmärrä ni sitten mä kyllä alkaisin miettii miten paljon muutenkin se arvostaa.
Mä kyl rakastan hemmotella ja onneksi mulla on ihminen joka sitä arvostaa. Nää on aina kaksisuuntaisia asioita, parisuhteessa joka on terveellä pohjalla. Se ei tarkoita ett kummanki pitäis tehdä samoja asioita toiselle mut jos ei osoita että huomaa toisen teot ja anna siitä palautetta ni silloin se menee just tollaiseen fiilistelyyn.
Älä lopeta tapaasi vaa eti nainen joka osaa sitä arvostaa.- Kyl mää
tykkäisin jos mua palveltais ja hemmoteltais, mut kyl mä ymmärrän että toinen voi väsyy siihen että joutuu sit tekeen kotona ja kodin ulkopuolella kaiken.Kai se voi tulla itsestäänselvyyteks semmonen jos toinen kulkee luuttu kädessä peräs ja siivoo sun jälkes tai on päivästä toiseen päivänsäde pusitteluineen ja halineen.Että kyl mä vähän ymmärrän mitä liika hemmottelu ja palveleminen voi tehdä parisuhteelle.
Esimerkki vois olla, että jos sun tyttis heti alusta lähtien avaa sulle aina oven(kotioven, kaupanoven, autonoven jne.) niin sinä kertana kun se ei sit avaakkaa sulle ovee, niin sä voit jäädä hölmönä seisoo tumput suorana!Se on niinku sun aivoihis iskostunut toimintatapa ja sitä sä odotat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jussi Halla-aho huolissaan Sofia Virrasta
Jussihan on vanha vihreä. Onko tässä kyse alkukesän kiimasta, kun aidan toisella puolella oleva vihreä alkaa kiinnostama204978Sofia Virta kadonnut....onko juomassa?
Virran poissaolo eduskunnasta on herättänyt huomiota. Esimerkiksi Ilta-Sanomat kertoi aiemmin, että Virta on ollut tällä633996Julkista rahaa ei tule antaa senttiäkään yksityisille yrityksille
Julkinen raha on meidän yhteistä rahaa, ja se raha on tarkoitettu yhteiseen käyttöön, kuten esimerkiksi tuottamaan palve723574Ensin Henry Novak ja nyt sitten se Irlannin tapaus
jossa mustaihoinen afrikkalainen mieshenkilö puukottaa valkoihoista maassa makaavaa miestä useita kertoa pään alueelle.732668Tytti Tuppurainen: Suomen pakolaiskiintiö pitäisi nostaa 10 000 vuodessa
asia on faktaa, noin Tytti sanoi aiemmin. Kun taas Orpon hallitusohjelman mukaisesti Suomen pakolaiskiintiö on pudotettu1472443Halla-aho sivaltaa edustajantyöstään lintsaavaa Sofia Virtaa
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/937c74d7-f905-4466-b9b4-abd017fe5b63 Kansanedustajan on ilmoitettava poissaolosta592328Islamovasemmistolaisuus - tälläista termiä käytetään
Termi tarkoittaa alunperin äärivasemmiston ja muslimifundamentalistien liittoa, jonka ytimessä oli antisemitismi. Isl632113Mitä tapahtui?
Mitä tapahtui keskiviikkoiltana kun oli paljon hälytysajoneuvoja ja mediheli?272067- 1241528
Martina Aitolehti läpäisi Erikoisjoukot - Tilittää umpirehellisenä kuvauksista
Martina Aitolehti selvisi Erikoisjoukot koulutuksesta. Hän myös malttoi pääosin pitää mölyt mahassaan, vaikka saikin ko361495