Kyllähän se tietysti niin on, että pitäisi päässään pähkäillä, jos unohtaa jotain.
On niin helppo katsoa googlelta. Vaimolla on semmoinen tapa, että se käy
kaikki aakkoset läpi ja etsii henkilön nimen alkukirjainta, kunnes keksii.
Onko totta että netti aiheuttaa dementiaa
1
66
Vastaukset
- Peräkammarin tyttö
Ei dementia on luulotauti, olen selvittänyt sen salaisuuden. se on myös pehmoinen suoja hälle joka ei ole kohdannut totuuttaan.
Tuo puhelintouhu ja netinpeuhuu nykyään taas on kyllästyttävää, voisin pitää vaikka kuinka pitkän saarnan mielensairaasta puhelinkäyttäytymisen muuttumisesta, kuinka neuroottisesti seuraillaan kelle ei vastailla ja ei ainakaan niihin joissa ei numeroa näy. Muutaman vuoden päästä ihmiskunta jo laiskistuu niin, etteivät jaksa enää edes tavata vaan tuijottelevat toisiaan ruuduista laiskanlaisesti ja masentuneesti,silloin alkaa muisti pätkiä jo enemmänkin: hmm olikohan tuo joku tuttuni vai ei.
Sähköallergia yleistyy ja se aletaan ottamaan vakavammin huomioon :)
Pohdin tässä protestia pakollisesta mediamaksusta, jos siihen mennessä luopuisi kaikista aparaateista tai muuttaisi jonnekin missä ei sähkö kulje niin saako armahduksen. Radiota voisi harkita/pattereilla :)
Lopetin myös nettikarttojen käytön, ne olivat liian vaikeita ja monimutkaisia, nykyään heitän taas kartan autoon ja menoksi ja voi että on kiva kysellä neuvoa ihmisiltä missä ollaan.
Kyllä ne nimet tuppaa tulemaan mieleen myöhemminkin, tänään meni vanhat suomalaiset mieskirjailijat minulta sekaisin, mutta ei haitannut lainkaan tahtia kun kuulija osasi automaattisesti yhdistää kuvaelmani toiseen kirjailijaan. Mainitsin vain sanan juna ja se oivallisesti käännettiin Juhani Ahoon ja rautatie kirjaan vaikka olin jo maininnut väärän kirjailijan nimen.
Muistia voi siis käyttää yhteistyönä ja se on paljon käytännöllisempi tapa/yhteistyö.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kenellä oli ryppyinen paita, josta Halla-aho mielensä pahoitti?
Ei ollut Keskisarja, jonka paita vain repsotti housujen päällä puolittain. Muistatteko tapausta?433040Miksi Halla-aho on niin hyvin menestynyt - mutta punavihreä ei?
Hyvin näkee kuinka punavihreää ottaa pahasti päähän kun Virta on taas töppäillyt pahasti. Ja kun punavihreä ei pärjää, n372267Ruoan arvonlisävero menee käytännössä tukijussille
Ilman juomia elintarvikkeiden myynti vuonna 2025 oli reilut 15 miljardia euroa. Tuolla tasolla arvonlisävero pyörii pari582171Vihreät REPEÄMÄSSÄ oijoijoi....Virran sekoilut on liikaa
Jo ennestään vihreiden kannatus on suossa vaikka puolue istuu oppositiossa, nyt tuli Virran temppu kun häipyi tuosta vaa832041Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh561757Poliisi tutkii keskiviikkoiltana Kiuruveden keskustassa tapahtunutta väkivallantekoa.
Itä-Suomen poliisi tutkii Kiuruveden keskustassa keskiviikkoiltana tapahtunutta epäiltyä väkivallantekoa. Tapaus on herä191586Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr641508Mika Poutala salasi osallistumisensa Erikoisjoukkoihin
Poutala ryhtyi ministeriksi 13.6.2025 ja 5.8.2025 ilmoitettiin hänen olevan seuraavalla Erikoisjoukot-kaudella. http441305Siis HYI OLKOON! Ihmiset, eikö enää ole mitään rajaa?
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/4142eeb2-a589-4109-a5d0-e8f341df585c "Susanna Penttilän seksibussi kauhistutta1291238Puuma Martina iski nuoren miehen
Martina ja Hajji Muhis oikealta nimeltään Muhammad Abdilrasoon hempeilivät Tallinnassa. Hajji 28 vuotias ja Martina pian163991