Kyykytin City-maastureita

Audi 1.8t 245hp

Jouduin ajamaan pääkaupunkiseutua
viikon aikana lähes 500km ympäri ja tuli hienoja kyykytyksiä. Ei kulje Mb ml 500 eikä edes bmw x5 4.6i koneella näköjään. bEMUN x5 3.0D JA Mb Ml 320 cdi puhumattakaan, läskiperseeiden autoja ovat. Kai sitä omistaja/haltija haluaa itsensä näköisen vaununkin. Yksi Volvo XC60 T6-koneella meinasi tehdä tiukkaa, mutta kyllä sekin lopulta jäi kun annoin kenkää autolleni.

8

163

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kyllä se siitä

      Olethan jo herännyt kunnolla iltapäiväuniltasi. Kohta pääset oikein yöunille, otat vaan lasillisen äitisi lämmittämää maitoa niin ei tule noin pahoja painajaisia.

    • NDEI

      hohhoijjaa, mistä näitä spedejä riittää?!?

    • ntaetn

      haistaaa perseettä.. Kyykytän sut mun tuning-Corollalla

      • TURPOOO

        Tää liikenneosio oli aikanaan ihan mielenkiintoinen ja luettava palsta. Nyt jostain syystä tilanne on muuttunut siihen suuntaan että "kyykytellään" imetään tissiä ja käyrätorvia? Miten vitussa nää liittyy liikenteeseen?


    • LiikkuvaPosliini

      Ei niitä perseitä liikenneasiat tänne palstalle tuo - Audit, ammattikoulutus ja perseet tunnetusti ovat pyhä kolmiyhteys.

      Neljäntenä ulottuvuutena näihin kuuluu vielä ääretön typeryys.

      • Jul-le

        Totta, toista oli vielä kultaisella 80-luvulla kun Audi oli vielä mm boheemin, mainstreamista poikkeavien marginaalijengien auto (lääkärit, juristit jne) ja Audi 100 CC oli kenties rumimpia ns "farmareita", joiden ulkomuoto oli kuin tehty ruumiskuljetuksiin. Näiden törttöilyt liikenteessä olivat lähinnä rattijuopumuksia, Hannu Mikkola tunnettiin kikkarapäisenä rallimiehenä, joka ajeli hassun merkkisellä autolla ja neliveto oli USA:n armeijan ja maajussien juttu.

        Kuten Jeremy Clarkson kiteytti asian - "ennen oli kaikilla mulkuilla Bemarit, nykyään niillä on Audit". Positiivista on se, samalla kehityksillä että uusista/uudehkoista Audeista tulee jo heti 2025 jälkeen taas järki-ihmisten auto...nyt on kyllä merkin maine mennyt kaupparatsujen ja bensalenkkareiden leikkikaluna. Eikä tuo nyt toisaalta mikään tekninen ylivetokaan ole, tavallinen auto.


    • Mopolla töihin

      Audi 1.8t 245hp = mopoauto

    • hahahahhahahah

      Olit ainoa joka oli kilpailemassa. Kyykytät ihmisiä varmaan myös kaupassa kaahaamalla hyllyvälin nopeammin kuin kukaan muu. OLET PELLE!!!

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jussi Halla-aho huolissaan Sofia Virrasta

      Jussihan on vanha vihreä. Onko tässä kyse alkukesän kiimasta, kun aidan toisella puolella oleva vihreä alkaa kiinnostama
      Maailman menoa
      85
      7426
    2. Sofia Virta kadonnut....onko juomassa?

      Virran poissaolo eduskunnasta on herättänyt huomiota. Esimerkiksi Ilta-Sanomat kertoi aiemmin, että Virta on ollut tällä
      Maailman menoa
      115
      6143
    3. Julkista rahaa ei tule antaa senttiäkään yksityisille yrityksille

      Julkinen raha on meidän yhteistä rahaa, ja se raha on tarkoitettu yhteiseen käyttöön, kuten esimerkiksi tuottamaan palve
      Maailman menoa
      158
      4274
    4. Mitä tapahtui?

      Mitä tapahtui keskiviikkoiltana kun oli paljon hälytysajoneuvoja ja mediheli?
      Kiuruvesi
      37
      2933
    5. Tytti Tuppurainen: Suomen pakolaiskiintiö pitäisi nostaa 10 000 vuodessa

      asia on faktaa, noin Tytti sanoi aiemmin. Kun taas Orpon hallitusohjelman mukaisesti Suomen pakolaiskiintiö on pudotettu
      Maailman menoa
      225
      2926
    6. Ensin Henry Novak ja nyt sitten se Irlannin tapaus

      jossa mustaihoinen afrikkalainen mieshenkilö puukottaa valkoihoista maassa makaavaa miestä useita kertoa pään alueelle.
      Maailman menoa
      78
      2856
    7. Halla-aho sivaltaa edustajantyöstään lintsaavaa Sofia Virtaa

      https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/937c74d7-f905-4466-b9b4-abd017fe5b63 Kansanedustajan on ilmoitettava poissaolosta
      Maailman menoa
      86
      2571
    8. Islamovasemmistolaisuus - tälläista termiä käytetään

      Termi tarkoittaa alunperin äärivasemmiston ja muslimifundamentalistien liittoa, jonka ytimessä oli antisemitismi. Isl
      Maailman menoa
      90
      2308
    9. Mitä haluaisit sanoa kaivatullesi tänään?

      Mitä ajatuksia hänestä ja tilanteesta ylipäätään 💖
      Ikävä
      186
      2229
    10. Martina Aitolehti läpäisi Erikoisjoukot - Tilittää umpirehellisenä kuvauksista

      Martina Aitolehti selvisi Erikoisjoukot koulutuksesta. Hän myös malttoi pääosin pitää mölyt mahassaan, vaikka saikin ko
      Kotimaiset julkkisjuorut
      43
      1696
    Aihe