Pitäs etsiä töitä kun muutin Imatralle. Mikäs on surkein paikka johon ei kannattaisi mennä. Vai kannattaisiko hakea töitä Lappeenrannasta.
1. Firman Nimi
2. Tehtävä
3. Palkkaus
4. Työkaverit
5. Muuta - Miksi ?
Mikä on Imatran surkein työpaikka ja miksi ?
8
1138
Vastaukset
- sf
Tuskin minnekkään menet.Ehkä PÄÄSET.
- a vot horocoo
Aloita vähän positiivisemmin tuo työnhaku, jospa sitten avautuisi jokin tehtävä.
Millehän alalle hän hakee?
Oma osaaminen on tärkeä pointti. Esim marketin kassalta vaaditaan tarkkuutta, nopeutta, palvelualttiutta ja hymyn herkyyttä. Lähes täydellinen.
Koulutusta myös tarvitaan ja sen taso määräytyy kulloisenkin alan vaatimusten mukaan. Joihinkin töihin vaaditaan muodollinen pätevyys, esim hoitoala.
Palkkavaatimuksen pitää olla kohtuullinen.
Täällä Imatralla on kielitaitovaatimus välttävä suomikieli ja hyvä venäjäkieli. - NÄIN IMATRALLA,,,
LÄHES KAIKKITYÖT JOTKA TULEE KUMPPANUUSTALON/TYÖNVUOKSEN KAUTTA 9€ ruokaraha.
4-6tuntii päivässä. Osa pakotetaan sinne. Muutoin loppuu työmarkkina tuki ym. korvaukset - herra Tölvänen
Ei Imatralla mitään työtä ole tarjolla. Eikä myöskään Lappeenrannassa.
Palaa vain sinne, mistä tulitkin, äläkä vie täkäläiseltä mahdollisuutta työllistyä. - virkamies
Imatran kaupunki
- ploliisi
Tän palstan poliisi
- rullamies
1. StoraEnso
2. Rullan pään tulppaaja
3. 6000 e / kk
4. Työkavereina paperin teippaaja, rullan työntäjä, monitorin kyttääjä sekä napin painaja.
5. Huonoa on, kun naapuri höylää vaimoa yövuorojen aikana ja lapset tuhlaa kaikki rahat. - äläteesamaavirhettä
Teet virheen, jos muutat tänne. Kaik menee vituiks!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kenellä oli ryppyinen paita, josta Halla-aho mielensä pahoitti?
Ei ollut Keskisarja, jonka paita vain repsotti housujen päällä puolittain. Muistatteko tapausta?403011Miksi Halla-aho on niin hyvin menestynyt - mutta punavihreä ei?
Hyvin näkee kuinka punavihreää ottaa pahasti päähän kun Virta on taas töppäillyt pahasti. Ja kun punavihreä ei pärjää, n352238Ruoan arvonlisävero menee käytännössä tukijussille
Ilman juomia elintarvikkeiden myynti vuonna 2025 oli reilut 15 miljardia euroa. Tuolla tasolla arvonlisävero pyörii pari482149Vihreät REPEÄMÄSSÄ oijoijoi....Virran sekoilut on liikaa
Jo ennestään vihreiden kannatus on suossa vaikka puolue istuu oppositiossa, nyt tuli Virran temppu kun häipyi tuosta vaa802019Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh541737Poliisi tutkii keskiviikkoiltana Kiuruveden keskustassa tapahtunutta väkivallantekoa.
Itä-Suomen poliisi tutkii Kiuruveden keskustassa keskiviikkoiltana tapahtunutta epäiltyä väkivallantekoa. Tapaus on herä161472Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr571469Mika Poutala salasi osallistumisensa Erikoisjoukkoihin
Poutala ryhtyi ministeriksi 13.6.2025 ja 5.8.2025 ilmoitettiin hänen olevan seuraavalla Erikoisjoukot-kaudella. http451279Siis HYI OLKOON! Ihmiset, eikö enää ole mitään rajaa?
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/4142eeb2-a589-4109-a5d0-e8f341df585c "Susanna Penttilän seksibussi kauhistutta1221198Puuma Martina iski nuoren miehen
Martina ja Hajji Muhis oikealta nimeltään Muhammad Abdilrasoon hempeilivät Tallinnassa. Hajji 28 vuotias ja Martina pian160935