Äiti-lapsi kavereita puttuu. Jos täältä löytyy, vaihetaan s.postiosoitteita:) Mutta tänne en laita omaani valitettavasti..
Onko täällä pienen lapsen äitejä?
22
607
Vastaukset
- yks äiti
On täällä, en minäkään viitsis laittaa omaani.. ellei sitten tekis kokonaan uuden?
- vinkki vinkki
Sopikaa aika ja käykää vaikka suomi24 lappeenranta chatissa vaihtamassa osoitteenne yksityisellä keskustelulla ;)
- Äiti.
tee uusi
- cemoi
Voi rekisteröityä vaikka kaksplussaan tai meidän perheen sivuille ja aloittaa oman keskustelun ja vaihtaa yv:nä osoitteet :)
- pientä vinkkiä vaan
Sähköpostejahan nyt saa otettua vaikka minne ja vaikka kuinka monta. Senkus teet johonkin uuden laatikon ja laitat sen osotteen sitten tänne.
- Cemoi
Täällä myös...pari viikkoa sitten toiselta paikkakunnalta muutettiin :)
- Elina_Kanavansuu
Hei!
Oletteko muodostaneet jonkinlaista tapaamisrinkiä? Luin oheisen jutun ja olen samaisessa tilanteessa, eli aika yksinäistä on kotona lasten kanssa (tyttö 3v, poika 10kk). Olisi mukavaa tavata aikuisiakin ihmisiä.
http://yle.fi/uutiset/ei_ole_mitaan_jarkea_vain_odottaa_valmista/6554330 - äiti 87
Moikka. Tuollainen äitiryhmä kuulostaa hienolta. Sellaista olisin kyllä kaivannut kun olin pojan kanssa kotona. Nykyään olen päivisin töissä ja poika hoidossa, mutta jos jotakuta kiinnostaa puistoilu tai muu iltapäivisin tai viikonloppuisin niin seura kyllä kelpaisi. Itse olen 25-vuotias ja poika 3 vuotta. Asutaan Lauritsalan suunnalla.
- moimäolenkaikki
Virallisissa tutkimuksissa on todettu etä ihmisen globaali älykkyys laskee kun se saa ensimmäisen lapsen, kun se saa toisen niin globaali älykkyys laskee lisää eikä ihminen oikeastaan enää kykene objektiiviseen eikä globaaliin ajatteluun, tämän tutkimuksen tulosten oikeellisuuden voi kyllä kuka tahansa havaita.
- hertsikka1
Minä myös aikuinen MIES ja lapsen kanssa pelaio2en jalkapalloo äiti ei oo kiinnostunu eikä haluu tavata...
- Äippä 2013
Täällä pienen lapsen äiti myös.. Olisi mukava saada seuraa muista ideistä, ettei tämä globaaliälykkyys laskisi aivan nollaan ;D
- pienen pojan äiti
Täällä joulukuussa -12 syntyneen poikavauvan 29v. äiti. Olisiko ketään Myllymäen suunnalla? Olisi mukava saada esim. vaunulenkkiseuraa.
- kanavansuu-
Onko muita juoppoäitejä. Olis mukava kun olis joku jonka kanssa vedellä pieniä iltapäiväkännejä. Poika 3v, tyttö 8v
- pupu-93
Tääl olis yks nuori äityli lauritsalasta. Tykkään kyllä pitkin päivää tissutella mutta itekseen sekin on vähän tylsää. (ukko reissuhommissa) Tai onhan lapsi tietysti seurana mut en vielä opeta sitä juomaan kun on vasta 6 vuot. poika:) Välil kyllä käyn miljassa pikaisesti parilla kun poika nukkuu. Mut sit aina jos raahaan jonkun ukkelin kotiin yöllä niin poika herää, nuo miehet kun ei osaa pitää turpaansa kiinni vaikka kuinka sanoo..
Jos laitat yhteystiedot niin voidaanhan me tulla teille tai työ meille..?
- hahahahhahahahahahah
^^voi luoja näitä terroristeja. keltähän peritty moinen älykkyys
- pienen pojan äiti
Eikö ketään myllymäki/hiessilta/karhuvuori alueella?:( Tai edes keskusta-alueella? Olisi jonkinlainen äitirinki mukava...saisi vähän päiviin vaihtelua. Todellakin alkaa tuo älykkyys laskea, kun puhuu päivät vauvojen kieltä... :D
- huhtiniemi1
Olisko ketään Huhtiniemen suunnilta? :) Lenkkeilyseuraa ois kiva saada mutta myös kahvitteluseuraa keskustan suunnalla on mahdollista! Olen äiti 22v. ja poika 8 kk. :)
- Etsiä
Ei ole Lappeenrannassa pienten, eikä suurempienkaan lasten isiä eikä äitejä. Eikä niitä lapsiakaan kyllä, ei tyttöjä, eikä poikia. Eikä ole mieheiä, ekä naisiakaan, sehän tällä palstalla tulikin jo selvitettyä.
- Rimpula
Täällä muutetaan Lappeenrantaan heinäkuussa. Mukana silloin toivottavasti n. kuukauden ikäinen pienokainen. Suuntana toivottavasti tosiaan Karhuvuori.
- hs13
Itse olen yhden lapsen äiti ja seura kelpaisi :)
Jos olet lapsen äiti/isä, yksinhuoltaja/parisuhteessa, laita spostia [email protected]
Vastaan vain asiallisiin viesteihin :) - -Äippä 25v ja poika
Hei! Me asutaan uus lavolassa ja tältä alueelta/lähiympäristöstä ois kiva saada lenkkeily seuraa/kahviseuraa muista pienten lasten äideistä :) ?
- ...
Nimimerkkinä piti tulla äippä 25v ja poika 8kk :)
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jussi Halla-aho huolissaan Sofia Virrasta
Jussihan on vanha vihreä. Onko tässä kyse alkukesän kiimasta, kun aidan toisella puolella oleva vihreä alkaa kiinnostama1217910Sofia Virta kadonnut....onko juomassa?
Virran poissaolo eduskunnasta on herättänyt huomiota. Esimerkiksi Ilta-Sanomat kertoi aiemmin, että Virta on ollut tällä1516638Julkista rahaa ei tule antaa senttiäkään yksityisille yrityksille
Julkinen raha on meidän yhteistä rahaa, ja se raha on tarkoitettu yhteiseen käyttöön, kuten esimerkiksi tuottamaan palve1834755Tytti Tuppurainen: Suomen pakolaiskiintiö pitäisi nostaa 10 000 vuodessa
asia on faktaa, noin Tytti sanoi aiemmin. Kun taas Orpon hallitusohjelman mukaisesti Suomen pakolaiskiintiö on pudotettu2433225Halla-aho sivaltaa edustajantyöstään lintsaavaa Sofia Virtaa
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/937c74d7-f905-4466-b9b4-abd017fe5b63 Kansanedustajan on ilmoitettava poissaolosta1012744Ruotsissa uusi monikulttuurisuusongelma: Mummonraiskuut
Ilmiö räjähti käsiin ja nyt painetaan paniikkinappulaa. Moni vanhustenhoivayhtiö on joutunut jopa lopettamaan, koska keh1072256Ruoan arvonlisävero menee käytännössä tukijussille
Ilman juomia elintarvikkeiden myynti vuonna 2025 oli reilut 15 miljardia euroa. Tuolla tasolla arvonlisävero pyörii pari121896- 1501885
Vihreät REPEÄMÄSSÄ oijoijoi....Virran sekoilut on liikaa
Jo ennestään vihreiden kannatus on suossa vaikka puolue istuu oppositiossa, nyt tuli Virran temppu kun häipyi tuosta vaa291710Yhteydenotto
Tiedätkö tai ymmärrätkö syyn, miksi kaivattusi ei ota sinuun yhteyttä? Mikä se syy on?1971614