ALFA KUSKIT TAAS VAUHDISSA!
13
595
Vastaukset
- Ex. 75T.S. 33Q.V.
Ei se tosiaankaan ole (hienon ja nopean) auton vika, jos kuski on Jurpo....
- alfan omistaja
Asiaa puhut. joku paskapää sitä ajaa,vaikka kuinka nopea auto,jossain vaiheessa se pysähtyy.
- totuus2
Ja yllättäen tällä sivulla ilmestyi heti Toyota Avensis -mainos....
- nolo homma
Hehheh, Mondeo vs. Alfa 100-0. Tosi noloo.
Tosin, Alfan ottaisin silti mieluummin kuin Foordin, kumpaakaa ei ole ikuna ollut.- hd
ota voortti ni et ainakaan taivaaseen pääse.
- ögjkglhkhkhkkh
Amistuunattu 159, Typerä lintulauta takana ja todennäköisesti tontitettu ajo-ominaisuudet piloille. Giugiaro (159:n suunniittelija) jos tuon näkisi, niin voisi olla häpeä liikaa vanhalle miehelle.
- aijaijai
Kyseessä on 156 Berlina eikä 159! Alfistit on pieni, mutta äänekäs vähemmistö, myös liikenteessä. Alfa lukeutuu aika hyvin BMW:n rinnalle kaahatuimpien autojen listalla. Näitä alfakaahailuja on kyllä ruvennut näkyilemään enempi...Giugiaro ja Bertone kärsii tuskissaan.
- Tutta Forza?
aijaijai kirjoitti:
Kyseessä on 156 Berlina eikä 159! Alfistit on pieni, mutta äänekäs vähemmistö, myös liikenteessä. Alfa lukeutuu aika hyvin BMW:n rinnalle kaahatuimpien autojen listalla. Näitä alfakaahailuja on kyllä ruvennut näkyilemään enempi...Giugiaro ja Bertone kärsii tuskissaan.
Johtunee siitä, että nuorilla on jo varaa 156:een. Kyllähän Alfaa kuuluukin käskeä, mutta tyhmyyksiin ei ole varaa mennä.
- Giulietta..
Todella surulliseksi tekee tuollainen kaahailu Alfalla! Olis vaan ostanu tuokin dorga vaikka Bmw.n tms. Alfanisti ei kaahaile tuollalailla! Alfanisti nauttii matkan teon mukavuudesta jonka Alfa antaa. auton suoritus kyky vain tukee mukavaa matkustus kokemusta! Alfa Romeolla ajetaan Grand Turismo!! Jos ostat Alfan kaahailuun olet valinnut väärän merkin! Morjes kamut! ja kättä pystyyn.. ;)
- Hohhoijaa erikoisuus
Alfisti... vituttaa nää typerät määreet ja heti perään samaa paskaa siitä, kuinka nauttii ajamisesta ja muuta paskaa. Ollaan olevinaan niin vi--un erikoista ja boheemia.
Nyt haloo! Alfa on ihan helvetin hieno auto ja mukava ajaa, mutta ei kummempaa. VAlintakysymys. Joku nyt vaan vittu haluaa ajaa paikasta A paikkaan B vaikka Toyotalla. Vittu joo moikkaillaan, kun kerran jollain niin erikoisella ajetaan. Itellä Alfa, enkä moikkaa yhtäkään vastaantulevaa morottelija-idioottia. - 156 kans
Onneksi autossa oli tuo "lintulauta" niin auto sai tarpeeksi downforsea pysyäkseen tiellä kovemmassa vauhdissa.
Kuvasta näkyy että pakoputki on suht avaran näköinen, taitaa olla hiukka kireempi peli kyseessä. - GT2.0
Hohhoijaa erikoisuus kirjoitti:
Alfisti... vituttaa nää typerät määreet ja heti perään samaa paskaa siitä, kuinka nauttii ajamisesta ja muuta paskaa. Ollaan olevinaan niin vi--un erikoista ja boheemia.
Nyt haloo! Alfa on ihan helvetin hieno auto ja mukava ajaa, mutta ei kummempaa. VAlintakysymys. Joku nyt vaan vittu haluaa ajaa paikasta A paikkaan B vaikka Toyotalla. Vittu joo moikkaillaan, kun kerran jollain niin erikoisella ajetaan. Itellä Alfa, enkä moikkaa yhtäkään vastaantulevaa morottelija-idioottia.MORO!
Ja ongelmasi oli?
- 156v6
Motonetin syöksyrännihän kertoo moottorin tehoista...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jussi Halla-aho huolissaan Sofia Virrasta
Jussihan on vanha vihreä. Onko tässä kyse alkukesän kiimasta, kun aidan toisella puolella oleva vihreä alkaa kiinnostama897448Sofia Virta kadonnut....onko juomassa?
Virran poissaolo eduskunnasta on herättänyt huomiota. Esimerkiksi Ilta-Sanomat kertoi aiemmin, että Virta on ollut tällä1176159Julkista rahaa ei tule antaa senttiäkään yksityisille yrityksille
Julkinen raha on meidän yhteistä rahaa, ja se raha on tarkoitettu yhteiseen käyttöön, kuten esimerkiksi tuottamaan palve1584304Mitä tapahtui?
Mitä tapahtui keskiviikkoiltana kun oli paljon hälytysajoneuvoja ja mediheli?393002Tytti Tuppurainen: Suomen pakolaiskiintiö pitäisi nostaa 10 000 vuodessa
asia on faktaa, noin Tytti sanoi aiemmin. Kun taas Orpon hallitusohjelman mukaisesti Suomen pakolaiskiintiö on pudotettu2272939Ensin Henry Novak ja nyt sitten se Irlannin tapaus
jossa mustaihoinen afrikkalainen mieshenkilö puukottaa valkoihoista maassa makaavaa miestä useita kertoa pään alueelle.782866Halla-aho sivaltaa edustajantyöstään lintsaavaa Sofia Virtaa
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/937c74d7-f905-4466-b9b4-abd017fe5b63 Kansanedustajan on ilmoitettava poissaolosta882577Islamovasemmistolaisuus - tälläista termiä käytetään
Termi tarkoittaa alunperin äärivasemmiston ja muslimifundamentalistien liittoa, jonka ytimessä oli antisemitismi. Isl902308- 1862239
Ruotsissa uusi monikulttuurisuusongelma: Mummonraiskuut
Ilmiö räjähti käsiin ja nyt painetaan paniikkinappulaa. Moni vanhustenhoivayhtiö on joutunut jopa lopettamaan, koska keh141770