suomessa enää? mulla on yks, melkein kuin uus
montako nissan sunny 1.5 sgl mallia
7
607
Vastaukset
- 4d muovi+massatuote
Eipä käy katteeksi.
Myy romuksi tai varaosiksi jollekkin jolla mielenkiintoisempi korimalli.
Varmasti eräs tylsimmistä" harmaavarpusista" vailla mitään mielenkiintoa niin silloin kuin nykyään.
Kaikki kunnia harmaavarpusille,hieno lintu.- B11 SGL
Tuntuupa käyvän kateeksi, tuossa nurkalla yksi puna-harmaa varpunen odottelee vajaan kaksi vuotta vielä museoautorekisteriin pääsyä.
- uno mirafiori
ton ikäiset Sunnyt olivat idioottivarmoja autoja. tuleeko niistä sitten koskaan haluttuja on eri asia, mutta onhan se aina mukavaa ajaa vanhalla mutta hyvänkuntoisella autolla. Kannattaahan tuota säästää ja pitää kunnossa, jossei muuta kun itseään varten.
- datsun nissan
hei mutta onkohan väriltään sini hopea montaa enää? mulla on yks sini hopea, en oo nähny pitkään aikaan. tämä b11 on huomattavasti onnistuneempi sunny mitä n14.
- datsun nissan
siis en oo nähny pitkään aikaan toista sini hopeaa b11 sgl datsunia
- coupe-nissan
Tuli joskus omistettua 1.5 coupe, -83 muistaakseni. Ei näy niitäkään enää.
- wjfwejg90wjg03ri
Tuo Sunny korimalli oli eräs Suomen ostetuimpia autoja 80-luvulla mutta yleisimmin taisivat olla 1,5 GL mallia. Parhaiten varusteltu kaksivärinen SGL malli on varmaan harvinaisempi. Kannattaa ehdottomasti pitää tallessa ja kunnossa.
Mielestäni eräs näteimpiä Nissaneita, samoin samanikäinen Cherry :)
80-luvun autoissa oli sitä jotakin mikä nykyautoista puuttuu. Muotoilu järkiperäinen suoralinjainen mutta silti aerodynaaminen, sisustuksissa oli muitakin värejä kuin nykyajan musta ja harmaa jne.
Nytkin Nissanilta on tulossa uusi Note, ulospäin harvinaisen hyvän näköinen nykyautoksi mutta kojetaulu on tyypillisen nykyajan ruma. Mikä vimma on tehdä niistä ilmasuulakkeista pyöreitä ja läpällisiä kuin 70-luvun kotteroissa :-/
80-luvun autojen neliön tai suunnikkaan muotoiset ilmaritilät näyttää paljon asiallisemmalta ja hienommalta minusta, samoin lämmityslaitteen liukusäätimet on mielestäni tarkemmat käyttää kuin nykyautojen hellan nupit.
Hitto kun olisi rahaa ja tiloja niin hankkisin kyllä jonkun 80-luvun auton harrastepeliksi, toivottakaa mulle onnea tämäniltaisessa lotossa :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jussi Halla-aho huolissaan Sofia Virrasta
Jussihan on vanha vihreä. Onko tässä kyse alkukesän kiimasta, kun aidan toisella puolella oleva vihreä alkaa kiinnostama275080Sofia Virta kadonnut....onko juomassa?
Virran poissaolo eduskunnasta on herättänyt huomiota. Esimerkiksi Ilta-Sanomat kertoi aiemmin, että Virta on ollut tällä644071Julkista rahaa ei tule antaa senttiäkään yksityisille yrityksille
Julkinen raha on meidän yhteistä rahaa, ja se raha on tarkoitettu yhteiseen käyttöön, kuten esimerkiksi tuottamaan palve773637Ensin Henry Novak ja nyt sitten se Irlannin tapaus
jossa mustaihoinen afrikkalainen mieshenkilö puukottaa valkoihoista maassa makaavaa miestä useita kertoa pään alueelle.732708Tytti Tuppurainen: Suomen pakolaiskiintiö pitäisi nostaa 10 000 vuodessa
asia on faktaa, noin Tytti sanoi aiemmin. Kun taas Orpon hallitusohjelman mukaisesti Suomen pakolaiskiintiö on pudotettu1492497Halla-aho sivaltaa edustajantyöstään lintsaavaa Sofia Virtaa
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/937c74d7-f905-4466-b9b4-abd017fe5b63 Kansanedustajan on ilmoitettava poissaolosta602358Islamovasemmistolaisuus - tälläista termiä käytetään
Termi tarkoittaa alunperin äärivasemmiston ja muslimifundamentalistien liittoa, jonka ytimessä oli antisemitismi. Isl792179Mitä tapahtui?
Mitä tapahtui keskiviikkoiltana kun oli paljon hälytysajoneuvoja ja mediheli?272137- 1351674
Martina Aitolehti läpäisi Erikoisjoukot - Tilittää umpirehellisenä kuvauksista
Martina Aitolehti selvisi Erikoisjoukot koulutuksesta. Hän myös malttoi pääosin pitää mölyt mahassaan, vaikka saikin ko371525