En oo ratsastanut moneen vuoteen ja ratsastusharrastuksen uudelleenaloittaminen kiinnostais.
Oon miettinyt ensimmäiseks tuota Iissikkatallia. Tosta puolimatkan tallista näin vaan mainoksen.
Ja kummastakin tallista:
Esim. Ilmapiiri? Opet? Tallitytöt/hoitajat? Tilat? Yksäreitten omistajat? Tuntihevoset?, eli kaikkea saa kertoa... mieluiten kaiken =)
Saa ehdotella myös muita pääkaupunkiseudun/itä-uudenmaan talleja.
Islanninhevostalli Fagur? Puolimatkan talli? Talli ylipäätänsä?
Esroh
3
378
Vastaukset
- heppaharrastaja
No pääkaupunkiseudulta löytyy Ruskeasuon talli eli keskustalli ja Tuomarinkylän ratsastuskoulu, jolla itse käyn, ja olen erittäin tyytyväinen siihen. :) Suosittelen!!
- kallista?
No onks nää paikat kalliit?
- ratsstaja
kallista? kirjoitti:
No onks nää paikat kalliit?
Koulun vieressä opisto, kannattaa myös kokeilla... Opisto ainakin tuntsareissa ja muissa kisoissa on pärjänny aina, koulusta olen kuullut paljon huonoa palautetta. Mutta eihän se kaikkea määrää. Irtotunti n.40€, koululla kai sama.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kenellä oli ryppyinen paita, josta Halla-aho mielensä pahoitti?
Ei ollut Keskisarja, jonka paita vain repsotti housujen päällä puolittain. Muistatteko tapausta?433030Miksi Halla-aho on niin hyvin menestynyt - mutta punavihreä ei?
Hyvin näkee kuinka punavihreää ottaa pahasti päähän kun Virta on taas töppäillyt pahasti. Ja kun punavihreä ei pärjää, n352258Ruoan arvonlisävero menee käytännössä tukijussille
Ilman juomia elintarvikkeiden myynti vuonna 2025 oli reilut 15 miljardia euroa. Tuolla tasolla arvonlisävero pyörii pari582171Vihreät REPEÄMÄSSÄ oijoijoi....Virran sekoilut on liikaa
Jo ennestään vihreiden kannatus on suossa vaikka puolue istuu oppositiossa, nyt tuli Virran temppu kun häipyi tuosta vaa802029Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh561757Poliisi tutkii keskiviikkoiltana Kiuruveden keskustassa tapahtunutta väkivallantekoa.
Itä-Suomen poliisi tutkii Kiuruveden keskustassa keskiviikkoiltana tapahtunutta epäiltyä väkivallantekoa. Tapaus on herä181553Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr641498Mika Poutala salasi osallistumisensa Erikoisjoukkoihin
Poutala ryhtyi ministeriksi 13.6.2025 ja 5.8.2025 ilmoitettiin hänen olevan seuraavalla Erikoisjoukot-kaudella. http441295Siis HYI OLKOON! Ihmiset, eikö enää ole mitään rajaa?
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/4142eeb2-a589-4109-a5d0-e8f341df585c "Susanna Penttilän seksibussi kauhistutta1261228Puuma Martina iski nuoren miehen
Martina ja Hajji Muhis oikealta nimeltään Muhammad Abdilrasoon hempeilivät Tallinnassa. Hajji 28 vuotias ja Martina pian163971