AA
A A A
Opastus ja palaute
liity jäseneksi!
 /   /  /  / Marimekon vaatteet
17 Vastausta 730 Lukukertaa

Marimekon vaatteet

Hyvä et joku uskaltaa sanoa suorat sanat. Itse en omista yhtään ainoata Marimekon tuoetta, enkä osta! Ne on kuvottavia kauheita! Vanhan aikaisia, etten itse niitä kehtais käyttää! Hyvä Saimi, kerrankin asiaa!!!!

Totta!

Olen myös siinä suhteessa onnekas, ettei kukaan ole antanut edes lahjaksi kauheaa maripaitaa. Ne tuovat mieleen hipit, vasurit ja huumeenkäyttäjät. Ne hörhöpaidat ovat todella rumia.
Marimekon sadetakit olivat aikoinaan tyylikkäitä. Nykynaisethan eivät sadeasuja pidä, vaan kulkevat sateessa ja loskassakin kuin kauhufilmiefekteiksi pukeutuneina.

Kauheat teillä on ....

Onneksi ylimielinen ja mitäänsanomaton Nousiainen sai kenkää. Ei naisella ollut sen vertaa järkeä päässä, että olisi tajunnut, että työnantajaa ei haukuta.

Ihan syystä sai potkut.

Marimekko on klassikko. Muut halukkaat juntit voivat mennä ostamaan niitä halpoja ja rumia rättejä vaikka H&M:ltä.

Kyllä saa sanoa

Mitä sitä mielistelemään. Ihminen saa sanoa oman mielipiteensä asoista, turha siitä on kenenkään loukkaantua.
Ei sitä tarvi tykätä väkisin jos tuote on kaamea. Ja nehän on.

Marimekon kamppeet

Äklöttäviä! Tuovat mieleen kotikutoiset "älyköt" ja huumehörhöt.

kyllä saa

Ilmeisesti et ole työsuhteessa mihinkään, koska
et tiedä ,mitä jo lakikin sanoo mitä saa
työantajastaan puhua!!!!!

Työsuhde

Saimi ei tunnu olevan järjissään. Jos ei pidä vaatteista, voi aina kieltäytyä keikasta. Jos ottaa vastaan, silloin on palkattu mainostamaan tuotteita. Silloin täytyy elää normaalien työsuhdesääntöjen mukaan eikä tehdä vahinkoa työnantajalle. Olkoon Saimi iloinen jos ei joudu vielä maksamaan korvauksia!

Pyjamabanaanit

Olen samaa mieltä ja HYVÄ SAIMI!

Viime viikolla matkustin linja-autossa ja viereisessä penkissä istui "Maripaita-perhe". Isä ja äiti + tenavat oli kaikki puettu kammottavaan tasaraitaan (vielä paljon pahempi kuin Jokapoika). Mielestäni kulahtanut trikoo raidoilla varustettuna sopii korkeintaan lasten yö-/alusasuihin tai muihin lastenvaatteisiin; ei missään nimessä aikuisille, eikä ainakaan julkisille paikoille!

Perhe näytti siltä, kuin olisi juuri herätetty unilta ja raahattu linja-autoon - vaikutelman aiheutti juurikin nämä pyjamaraidat!

Rumia kuteita, ruma akka

Marimekon kuteet on niin outoja, että en ole koskaan niitä ostanut,

Mutta se ei muuta sitä tosiasiaa, että
Saimi ruma, tyylitön ja muutenkin paska.

Saimi on kamala

Ainoa mikä on kaamea on Saimi itse! Laiha ja ruma kun harmaa seinälauta! Sen rinnalla on Marimekon vaatteet raikkaan ja virkistävän tuntuisia!

Törppö akka kun päästelee työnantajastaan tuollaisia sammakkoja suustaan

Läskien naisten vaatteita..

Marimekko on junttinaisten vaate, keski-ikäiset ylipainoiset naiset käyttää sitä vitun raita t-paitaa... todella törkeän näköistä... junttiutta!

Sinähän sen tiedät

Hyvinpä olet perillä asiasta. Oletko kyllästynyt pitämään ko vaatteita, vai kasvoitko jo ulos niistä ylisuuriin mittoihin?

Pitäähän sitä myös läskit pissikset

Nämä joiden kammottava maha hyllyy pehmoisena ja kaikki näkyy kun paita on ihonmyötäisen kireä. Nämä dieettiä kaipaavat teinipissaliisat taitaa Marimekkoa edelleen käyttää, eipä juuri muut.

Hyvin sanottu

buahhahhahhahhaaahhaaah!

Marimekon paidat

Lastentarhatätien suurta muotia. Liekö koko Suomessa ainakin täällä pikkukaupungissa tädit pukeutuu Marimekon vaatteisiin. Jopa kumikengät on unikonkukkia täynnä
kun Marimekko sai kritiikkiä täti-tyylistään, meni se toiseen ääripäähän. Kuka suomalainen 50 v. nainen voi ostaa Marimekon nyt 2011 myytävänä olevia vaatteita. Ongelma on, että rahaa olisi millä ostaa, mutta ei ole mitä ostaa. Mallit tehty mallien, ei suomalisen naisen päälle- muodotonta linjaa, nyt paksuja kankaita- kuumahan niissä tulee, tunikoita, jotka ovat kuitenkin liian lyhyitä mekoiksi, ihme teltta-tyyliä! Käyn aikaajoin pyörähtämässä Marimekon liikkeessä ja aina poistun sieltä pettyneenä pois- taaskaan ei mitää ostettavaa!
Maurimekon vaatteet on noloja!! Ne on tarkoitettu kateellisille taviksille ja rotille jotka katoavat viikoiksi omille teilleen jonnekin kallion koloon.. Minä ja Paris Hilton emme voisi koskaan käyttää Marimekkoja!!!!!!!!!!
Miksi Marimekko tekee vaatteita, joita ei keski-ikäinen nuorekas voi pukea päälleen. Näkeehän sen mainoskuvissakin, kenelle ne on tarkoitettu. Langanlaihoille nuorille - on tunikaa ja telttoja, isokuvioisia kovia kapukoita. Marimekko unohtaa meidät keskikokoiset ja keski-ikäiset ostovoimaiset naiset. Ei me silti haluta sitä tasaraitaista muodotonta telttaa pukea päällemme.
 /   /  /  / Marimekon vaatteet

Keskusteluhaku

Laaja haku

Facebookissa suositeltua