Crystal Meth?

OsulanKioski

Onkos tuota liikkeellä suomessa? jos on niin älkää koskeko. Kun olin ameriikoissa käymässä ystävieni kanssa niin kaverini poltti tuota kerran...eipä tyyppi sen jälkeen nukkunut/syönyt mitään melkein viikkoon!

Välillä käyttäityi kuin raivohullu.



Älkää koskeko siihen. Itse en käytä mitään päihteitä niin oli surullista katsottavaa.

13

13358

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lähes crakin vertoista

      tavaraa...

      ..ja mikä pelottavinta on, että tämän myrkyn teko on jokainen 3m3 tilan hankkineelle on mahdollista.

      Crackin teko on jo paljon vaikeampaa... se vaatii ihan oikeasti kokaiinia..

      Kristallivauhti, on se pahuus mitä "huumevalistus" aina on hakenut. Ihan aikuisten oikeasti, me puhutaan tavarasta jossa maailma menettää merkityksensä. Tämä on sitä uber paskaa kamaa. ...Ja mikä on pelottavinta on se, että sitä pystyy joka jannu joka osaa laskea 1 1 tekemään kotonaan,

      Tämä on se mitä kukaan meistä ei halunnut suomeen... ja nyt se on tullut.

      Kiitos vitusti. Mä olisin pärjännyt kokkelilla ja kannabiksella... helposti. Vittu! pärjää sä tällä vitun paskalla!

      Vitun kiitos.

      Vitun kiitos.

      • 3 kuutiota riittää!

        On se vaan helppoa. Kolme kuutiota kun on hankkinut tilaa, niin saa "kristallivauhtia".

        Mitä tämä tarkoittaa?


    • *****************

      Kulki pervitiini nimellä silloin, kun suomessa oli vielä oikeita hiihtolegendoja. Kaukopartiomiesten suosittelemaa tavaraa.

      Jenkeissä tämä crystal meth on päivän sana. Sen on koko kansan huulille tuonut George Bush nuorempi isänsä oppien mukaisesti.

      Bush vanhempi keksi absoluuttisen pahan aineesta nimeltä crack. Tässä oli syy siihen, miksi puolet amerikasta on slummia ja jengi polttaa roskia tynnyreissä. Crack ei siis ollut amerikassa vain poltettavaa kokaiinia, vaan syy kaikkeen kurjuuteen.

      Sosiaalipolitiikastahan ei ollut kyse, vaan cracistä.

      Poika noudattaa tässä suhteessa isänsä oppeja. Crack ei vaan enää toimi syntipukkina, sillä se on liian tunnettua. Crackistä on tullut amerikassa crackiä.

      Kun meth kampanjaa lanseerattiin ameriikassa, niin jotkut epäilivät sen onnistumista, sillä ko. valtion armeija syöttää ko. tuotetta sotilailleen. Sittemmin lisättiin crystal- etuliite.

      "Yksi vaarallisimmista huumeiden käyttötavoista on niiden poliittinen käyttö" -Nils Christie/ Kettil Bruun

    • Yrttimies

      Kerran kokeillu. Käsittääkseni sitä esiintyy Suomessa aina silloin tällöin. Ei tarvinnut ottaa kuin ihan vähän ja sai normaalin kivan energisen olon. Hyvä renki mut huono isäntä, niinkuin kaikki vahvat lääkkeet.

      "Metamfetamiinin huonot puolet ilmaantuvat kroonisessa käytössä (enemmän kuin 6–12 kuukautta)."

      "1950-luvulla metamfetamiinin käyttö reseptivalmisteissa kasvoi voimakkaasti Yhdysvalloissa. Sitä markkinoitiin amfetamiinin ohella lääkkeenä kaikenlaisiin vaivoihin liikalihavuudesta masennukseen. Nykyään metamfetamiini on laiton huume useimmissa maissa."

      -Wikipedia

      • Yrttimies

        Käsittääkseni amfetamiineja käytetään nykyään kaikissa mahdollisissa sodissa. Toki sotilaille on sodissa annettu kaikkia mahdollisia muitakin huumeita (esim. vodka oli yleinen neuvostoarmeijan keskuudessa toisessa maailmansodassa), jos ne vain mitenkään edesauttavat tappamista. Ei tarvitse ihmetellä miten sotien kauheudet ovat mahdollisia.

        Kaikilla aineilla ei tosin ole sopivia käyttötarkoituksia sotaa ajatellen. Tässä lyhyt video Brittiarmeijan LSD testistä. Hauskaa näyttäisi miehillä olevan.

        http://www.youtube.com/watch?v=ojXak45VRd0&feature=related


      • DarkNinjaHiiri
        Yrttimies kirjoitti:

        Käsittääkseni amfetamiineja käytetään nykyään kaikissa mahdollisissa sodissa. Toki sotilaille on sodissa annettu kaikkia mahdollisia muitakin huumeita (esim. vodka oli yleinen neuvostoarmeijan keskuudessa toisessa maailmansodassa), jos ne vain mitenkään edesauttavat tappamista. Ei tarvitse ihmetellä miten sotien kauheudet ovat mahdollisia.

        Kaikilla aineilla ei tosin ole sopivia käyttötarkoituksia sotaa ajatellen. Tässä lyhyt video Brittiarmeijan LSD testistä. Hauskaa näyttäisi miehillä olevan.

        http://www.youtube.com/watch?v=ojXak45VRd0&feature=related

        MKULTRA

        http://www.youtube.com/watch?v=i46RI2twVao


    • dooby

      Nii mitä tää crystal meth oikein on. Ei tullu oikee selväks..

      • -naama-

        metamfetamiiniä. Amfetamiinin paha isoveli.


      • Jokunenvain

        vain 5 vuotta myöhässä :p
        se on kiteytettyä metamfetamiiniä


    • lolyfru

      tä on iha hirvee.. :(

    • sdgfsdgfsdgsdsdds

      Hinta luokka kristalli muodolle suomessa? Joku jenkki saitti antoi ymmärtää et siellä on todella hintavaa pari sataa dollari?

      Mitä kidemuotoa testanneet ovat mieltä?

      Terv. 6 vuotta myöhässä :D

    • Kokki666

      Aattelin ruveta kokkaan yks päivä ja vittu autotallihan se vaan räjähti :DD

    • Juuso6669

      Juu ite ostin muutaman kiteen ja murskasin merisuola purkkiin niin mummu meni vittu laittaa hirvipaistiin sitä. Onneksi ei sattunut mitään

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jussi Halla-aho huolissaan Sofia Virrasta

      Jussihan on vanha vihreä. Onko tässä kyse alkukesän kiimasta, kun aidan toisella puolella oleva vihreä alkaa kiinnostama
      Maailman menoa
      19
      4909
    2. Sofia Virta kadonnut....onko juomassa?

      Virran poissaolo eduskunnasta on herättänyt huomiota. Esimerkiksi Ilta-Sanomat kertoi aiemmin, että Virta on ollut tällä
      Maailman menoa
      54
      3922
    3. Julkista rahaa ei tule antaa senttiäkään yksityisille yrityksille

      Julkinen raha on meidän yhteistä rahaa, ja se raha on tarkoitettu yhteiseen käyttöön, kuten esimerkiksi tuottamaan palve
      Maailman menoa
      60
      3493
    4. Vihreiden, SDP:n ja Vasemmistoliiton kannattajista selvästi alle puolet on miehiä

      ja silti joku punafeministi valitti kokoomuksen naiskannattajien puutteesta, vaikka siellä on enemmän naisia kuin punavi
      Maailman menoa
      94
      2858
    5. On tiedossa, että venäjämieliset diggaavat diktatuurista venäjää

      jossa ei esim. ole sanan- ja lehdistönvapautta. Mutta keitä nämä venäjän palvojat sitten ovat, ei heitä toki paljon ole
      Maailman menoa
      62
      2698
    6. Ensin Henry Novak ja nyt sitten se Irlannin tapaus

      jossa mustaihoinen afrikkalainen mieshenkilö puukottaa valkoihoista maassa makaavaa miestä useita kertoa pään alueelle.
      Maailman menoa
      73
      2658
    7. Belfastissa käynnissä kunnon persuilu

      Joku random mamu tekee rikoksen, niin sikäläiset naamiopersut kostavat tuhoamalla kantaävestön omaisuutta. Liekö siellä
      Maailman menoa
      98
      2634
    8. Tytti Tuppurainen: Suomen pakolaiskiintiö pitäisi nostaa 10 000 vuodessa

      asia on faktaa, noin Tytti sanoi aiemmin. Kun taas Orpon hallitusohjelman mukaisesti Suomen pakolaiskiintiö on pudotettu
      Maailman menoa
      136
      2386
    9. Halla-aho sivaltaa edustajantyöstään lintsaavaa Sofia Virtaa

      https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/937c74d7-f905-4466-b9b4-abd017fe5b63 Kansanedustajan on ilmoitettava poissaolosta
      Maailman menoa
      56
      2284
    10. Islamovasemmistolaisuus - tälläista termiä käytetään

      Termi tarkoittaa alunperin äärivasemmiston ja muslimifundamentalistien liittoa, jonka ytimessä oli antisemitismi. Isl
      Maailman menoa
      58
      2084
    Aihe