elikkäs onko kellään kokemusta ultima travelin matkapalveluista austraaliaan?
olisi tarkootuksena lähtiä ausseihin kesän jälkeen ottamaan kunnon irtiotto kaikesta suomeen liittyvästä :P
kokemuksia haluaisin kuulla, kuinka helposti saa töitä, kuinka viisumit järjestyy, mitä siellä kenties tienaisi töistä, kämpät sun muut ja asuminen sekä oleskelu ylipäätänsä.
kannattaako sinne lähtiä matkapalveluiden kautta vai olisiko järkevämpää itse hoitaa kaikki ja lähteä ominpäin? paljonko tulisi säästöä, jos itse yrittäisi hoitaa kaiken eikä menisi esim: ultima travelin kautta?
kiitoksia jo etukätehen.
(näitä topicceja on varmaan ennenkin, mutta en nyt jaksanut lähtiä etsimään.)
ultima travel
7
1483
Vastaukset
- kun täti neuvoo
Itsestäni ei ole omakohtaista kokemusta- vielä, mutta aikomuksena lähteä syksyllä ausseihin wh viisumilla ja ilman mitään järjestöjä.
http://www.dundernews.com/ --> kurkkaapas tuonne foorumille. siellä on käyty kaikista esittämistäsi kysymyksistä paljon keskustelua. kannattaa käydä lukemassa.
tsemppiä!- Menin suotta järjestön kautta
Juu Ultima Travel, eli ihan turhaa oli mennä heidän kautta. Työtakuukin oli sitten 8 tuntia töitä. http://www.laitapuolenkulkija.com
- hmv
moikka! koskas oot lähössä ja minne päin? Ite kans menossa wh viisumilla vissiin marraskuussa..
- posteljoonina
Menin suotta järjestön kautta kirjoitti:
Juu Ultima Travel, eli ihan turhaa oli mennä heidän kautta. Työtakuukin oli sitten 8 tuntia töitä. http://www.laitapuolenkulkija.com
kertoisin että tuo meno jatkuu vieläkin. Palkkaa saa alueittain huonosti tai paremmin. voipi olla raskastakintyö
- RoCk_A_HoLiC
hmv kirjoitti:
moikka! koskas oot lähössä ja minne päin? Ite kans menossa wh viisumilla vissiin marraskuussa..
tarkootus olis elokuun jäläkehen lähtiä matkahan sinnepäin jos kaikki nappaa kohdalle. vielä pelekäs suunnitteluvaihees :D budjettiki pitääs saada kuntohon ennen sitä.
- dandee20
Pääsitkös RoCk_A-HoLiC koskaan sinne Australiaan asti ? :D vai jäikö vaan pilvilinnaks haha
- mievaan..
mie lährin aastraaliaan vuonna -75 ja taskussa ei olhu ku 5 mummonmarkkaa ja hyvin pärhättiin. nää nykyajan nooret on vaan nii uusavuttoomia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kela tukee virallisesti Pride-liikettä
Iso kiitos Kansaneläkelaitokselle tuen osoittamisesta myös vähemmistöille. Näin toimii vastuullinen valtiollinen koko k1264446Pride-liputus närästää monissa Suomen kunnissa
Suomen lipun nostamisesta on laki. Pride‑liputuksesta ei. Kieltäytyviin kuntiin kohdistuu poliittista painostusta kuin k783220- 1001483
- 881348
- 95889
Omasp hakenut Fincapia ja Gapconia konkurssiin perjantaina 5.6
Ilkka ei ole vielä ehtinyt uutisoida, mutta Omasp on jättänyt 5.6 konkurssihakemuksen Fincapia ja Gapconia koskien. Ilka18723Lähes kaikki keskustelut kasvotusten
on olleet tärkeitä. Hänen luonne ja ulkokuori, niiden yhdistelmä. Se kaiken keskellä oleva osa on minulle hänessä kaikk21706- 42697
- 47686
Tämän palstan naiseksi esittäytyvät
Ovatkin kuulemma oikeasti sukupuoleltaan miehiä. Pitääkö paikkansa?111673