Jos ihmisillä

olisi vähänkään

itsesuojeluvaistoa niin jättäisi sen smartin sinne leikkikalukoppaan. Ei kovin paljoa tarvitse tuupata kun on henki kyseessä, minä en ainakaan moisella kinnerillä uskaltaisi liikenteeseen, lasten leikkipuistoon ehkä sopivampi, kesällä, tyynellä ilmalla.

5

697

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • smart on fiksu

      Ihan oikeasti ,olet sairas.

    • pienemmällä bensalla

      Joutaisit itse hiekkalaatikolle leikkimään!Tosi kiva auto kaupunki pyörittelyyn helppo ajaa parkkiin mersun ja bemarin väliin poikittain.Ostimme vaimon kanssa käytetyt smartit molemmille,katsellaan sopivat parkkiruudut jossa ökypelit seisoo ja tuupataan poikittain niiden väliin autot parkkiin.Näin kun teemme niin ei tarvitse maksaa pysäköinnistä mitään.Menee pienellä bensalla.Yritämme aina parkkeerata mahdollisimman suurien autojen läheisyyteen ja jos vaan suinkin mahdollista niin vielä niiden eteen tai taakse poikittain ruutuun,sehän ei suomessa ole kielletty!On mukava sivusta seurata kun bemareiden ja mersukuskien pitää päästää pois ruuduista eikä millään siihen pystykään!!Heh heh suosittelen lämpimästi muillekkin smartin omistaville tätä piruilua,Hilpeitä ajo tunnelmia kaikille smartin omistajille ja kivaa kesän odottelua.

    • sähkö smart

      Smart on kovakorinen auto sen osoittavat testitkin. Esittämäsi tuuppukset sattuu joka autoon ja peltiä kurttaantuu.
      Minusta moottoripyörät kannattaa jättää leikikaluakauppaan me on oikeasti vaarallisia vehkeitä ,aina sattuu kun kaatuu tai joku tuuppaa.
      Sanomasi tyhjän perusteela itsesi löydät leikkipuistosta on tuota elämänkokemusta sen verran vähähän se huomaa heti.
      ps itsellänikin on mp ja odotan kevättä.

      • vähän jos olisi

        kirjoitustaito, on senverran vaikeakielistä luettavaa. Ja sinähän sen elämänkokemuksen pystyt heittämään lonkalta, ja mitapä se oikeastaan aiheeseen edes kuuluu mutta kun arviokykysikin on noin heikko niin voin kertoa että siitä ajokortin saamispäivästä on melko tarkkaan 40 vuotta. Mutta siitä huolimatta jättäisin moiset kinnerit edelleen sinne lastenlasten leikkikalulaatikkoon. Olisihan se varmaan mukava leikkipuistoissa kinnereillä leikkiä kun lapsuudessani ei mitään leikkipuistoja edes ollut.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jussi Halla-aho huolissaan Sofia Virrasta

      Jussihan on vanha vihreä. Onko tässä kyse alkukesän kiimasta, kun aidan toisella puolella oleva vihreä alkaa kiinnostama
      Maailman menoa
      39
      5191
    2. Sofia Virta kadonnut....onko juomassa?

      Virran poissaolo eduskunnasta on herättänyt huomiota. Esimerkiksi Ilta-Sanomat kertoi aiemmin, että Virta on ollut tällä
      Maailman menoa
      67
      4185
    3. Julkista rahaa ei tule antaa senttiäkään yksityisille yrityksille

      Julkinen raha on meidän yhteistä rahaa, ja se raha on tarkoitettu yhteiseen käyttöön, kuten esimerkiksi tuottamaan palve
      Maailman menoa
      78
      3726
    4. Ensin Henry Novak ja nyt sitten se Irlannin tapaus

      jossa mustaihoinen afrikkalainen mieshenkilö puukottaa valkoihoista maassa makaavaa miestä useita kertoa pään alueelle.
      Maailman menoa
      74
      2750
    5. Tytti Tuppurainen: Suomen pakolaiskiintiö pitäisi nostaa 10 000 vuodessa

      asia on faktaa, noin Tytti sanoi aiemmin. Kun taas Orpon hallitusohjelman mukaisesti Suomen pakolaiskiintiö on pudotettu
      Maailman menoa
      162
      2586
    6. Halla-aho sivaltaa edustajantyöstään lintsaavaa Sofia Virtaa

      https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/937c74d7-f905-4466-b9b4-abd017fe5b63 Kansanedustajan on ilmoitettava poissaolosta
      Maailman menoa
      65
      2412
    7. Mitä tapahtui?

      Mitä tapahtui keskiviikkoiltana kun oli paljon hälytysajoneuvoja ja mediheli?
      Kiuruvesi
      27
      2306
    8. Islamovasemmistolaisuus - tälläista termiä käytetään

      Termi tarkoittaa alunperin äärivasemmiston ja muslimifundamentalistien liittoa, jonka ytimessä oli antisemitismi. Isl
      Maailman menoa
      79
      2209
    9. Mitä haluaisit sanoa kaivatullesi tänään?

      Mitä ajatuksia hänestä ja tilanteesta ylipäätään 💖
      Ikävä
      139
      1746
    10. Martina Aitolehti läpäisi Erikoisjoukot - Tilittää umpirehellisenä kuvauksista

      Martina Aitolehti selvisi Erikoisjoukot koulutuksesta. Hän myös malttoi pääosin pitää mölyt mahassaan, vaikka saikin ko
      Kotimaiset julkkisjuorut
      41
      1578
    Aihe