Maanantai 13.2.2012
Nimipäivät: Sulo, Sulho ja Algot
Tekstikoko:
  loading...
liity jäseneksi!
 /   /  / menkoistaa..
4 Vastausta 309 Lukukertaa

menkoistaa..

alkoi 9.3. ja on vieläkin aika runsasta vuotoa.... onko normaalia ?kauan teillä kestää?

sellasta se on

Jos ihan ekan kerran alkoivat niin runsaus voi johtua siitäkin. Vaikka eipä silti, kyllä menkat voi kestää yli viikonkin.

Itsellä kestää 3-4 päivää, mutta syönkin e-pillereitä. Luomuaikoina saattoi kestää viikon tai vähän ylikin.
Viikko on aika normi... voi olla enemmänkin.

Itselläni kestää n. 4-7 päivää.
No mulla ne vaihtelee, mutta välillä ne vaihtelee 3-7 päivään minulla ainakin. :) Viimeksi alkoi 11.3 ja loppui juuri 16.3 eli vain 5 päivää kestivät ei paha sinäänsä..

Kuten netissä lukee, että: ''Kuukautiset kestävät yleensä 3–5 päivää, mutta 2–7 päivän vaihteluväliäkin voidaan pitää vielä normaalina.'' <-- Jos menee yli viikko nii sitten se alkaa olee epänormaalia jo..
Menkat voivat ihan hyvin kestää jopa yli viikon. Varsinkin alkuvaiheessa.
Itselläni, silloin kun menkat alkoivat noin 6 vuotta sitten niin ensimmäisten ja toisten menkkojen välissä oli noin 4 kuukautta väliä. Minulla kestää nyt menkat suunnilleen noin 5-7 päivää, mutta siis on kestänyt välillä melkein yhdeksänkin päivää.
 /   /  / menkoistaa..

Keskusteluhaku

Laaja haku
EXIT-hanke

Onko aikuinen yrittänyt ostaa sinulta tai kaveriltasi seksipalveluita?

Katso video

Facebookissa suositeltua