Näin Itä-Suomessa:
Itä-Savon sairaanhoitopiirin eläinlääkärit ovat saaneet seudun kotieläintuottajilta hyvän arvosanan työstään viime vuoden lopulla tehdyssä kyselytutkimuksessa. Keskimääräiseksi arvosanaksi eläinlääkärit saivat 8,6.
Eläinlääkäreitä pidettiin ammattitaitoisina ja luotettavina. Myös yhteistyön kehuttiin sujuvan hyvin.
Negatiivista palautetta kyselyssä annettiin eläinlääkäreiden vaihtuvuudesta ja päivystysalueiden suuruudesta. Ihmetystä aiheuttivat myös eri eläinlääkäreiden väliset erot hoidon kustannuksissa.
Mikähän mahtaisi olla Satakunnan ellien saama arvosana?
Satakunnan eläinlääkäreiden toiminnan puntarointia
4
210
Vastaukset
- Eunukki
vaikka en olekaan osallistunut kyselytutkimukseen.
Seuraavissa arvosanoissa on otettava huomioon, että yksi elli oli opiskelijapoika ja yksi joka tuli kutsumatta "hoitamaan". Tämä samainen elli useamman tutkimuskerran jälkeen päätyi koiralla olevan kohtutulehdus, josta syystä ensisynnyttänyt koira piti viedä toiselle ellille kohdunpoistoon. Toinen elli määräsi K-vitamiinia ja koira parani ilman kohdunpoistoa.
Ellejä on yhteensä viisi, siis pieni otanta, koska eläimeni olivat eläessään varsin terveitä.
Yksi utaretulehdus n. 10 vuotta ennen pilven päälle menoa.
Keskiarvot
Ammattitaito 5,4
Luotettavuus 6,8
Yhteistyökyky 6,6
Olisiko jossain parannettavaa? Minäkö yhteistyökyvytön? Ehkä niin.- juupajuu..
kun kerran yksinäs täällä keskustelet.. mitä nyt välillä Rauman palstalla käyt jotain heittämässä.. heh.
- JakosTanken
juupajuu.. kirjoitti:
kun kerran yksinäs täällä keskustelet.. mitä nyt välillä Rauman palstalla käyt jotain heittämässä.. heh.
yksinään "keskustelee" kun tänne kirjoittaa.Tuo Maggie H:kin kirjoittelee ja vastailee meille ilmeisesti, koska ovat juttujemme perään laitettu.
Valitettavasti tuo rekisteröity nimimerkki on niin hyvä "majakka", että sen saa hyvin lukematta ohitetuksi.
Minulle ei Raumalla eikä ympäristössä ole sattunut mitään kamalia ellien kanssa.
Päinvastoin, Ell Touraa kiitin silloin kun antoi taitavasti meidän New Forest -ponillemme lopetuspiikit.Eläin oli sitä ennen kulkenut isoa laiduntaan tasan 2 tuntia ja asettui sitten maaten, varmaan tietäen loppunsa.
Sydän loppui, olihan melkein 33 vuotias jo ja kiitän vieläkin, että hallitsi ammattinsa niin hyvin.
Eläin oli meillä 27 vuotta.
Katsotaan nyt miten viitsitään kirjoittaa, ei seura ainakaan häikäise, mitä nyt muutamat terävät kirjoitukset ilahduttavat.
- Sitä odotellessa...
Koskahan täällä tehdään vastaava tutkimus? Ei taida ainakaan Rauma uskaltaa tehdä sellaista...
Tuskin Porikaan.
Voisi tulla moitteita muustakin kuin vaihtuvuudesta ja päivystysalueiden suuruudesta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jussi Halla-aho huolissaan Sofia Virrasta
Jussihan on vanha vihreä. Onko tässä kyse alkukesän kiimasta, kun aidan toisella puolella oleva vihreä alkaa kiinnostama997810Sofia Virta kadonnut....onko juomassa?
Virran poissaolo eduskunnasta on herättänyt huomiota. Esimerkiksi Ilta-Sanomat kertoi aiemmin, että Virta on ollut tällä1466562Julkista rahaa ei tule antaa senttiäkään yksityisille yrityksille
Julkinen raha on meidän yhteistä rahaa, ja se raha on tarkoitettu yhteiseen käyttöön, kuten esimerkiksi tuottamaan palve1804679Tytti Tuppurainen: Suomen pakolaiskiintiö pitäisi nostaa 10 000 vuodessa
asia on faktaa, noin Tytti sanoi aiemmin. Kun taas Orpon hallitusohjelman mukaisesti Suomen pakolaiskiintiö on pudotettu2423207Halla-aho sivaltaa edustajantyöstään lintsaavaa Sofia Virtaa
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/937c74d7-f905-4466-b9b4-abd017fe5b63 Kansanedustajan on ilmoitettava poissaolosta972717Ruotsissa uusi monikulttuurisuusongelma: Mummonraiskuut
Ilmiö räjähti käsiin ja nyt painetaan paniikkinappulaa. Moni vanhustenhoivayhtiö on joutunut jopa lopettamaan, koska keh622144- 1471818
Ruoan arvonlisävero menee käytännössä tukijussille
Ilman juomia elintarvikkeiden myynti vuonna 2025 oli reilut 15 miljardia euroa. Tuolla tasolla arvonlisävero pyörii pari121816Vihreät REPEÄMÄSSÄ oijoijoi....Virran sekoilut on liikaa
Jo ennestään vihreiden kannatus on suossa vaikka puolue istuu oppositiossa, nyt tuli Virran temppu kun häipyi tuosta vaa231675Yhteydenotto
Tiedätkö tai ymmärrätkö syyn, miksi kaivattusi ei ota sinuun yhteyttä? Mikä se syy on?1971604