Aika ummikko näissä rata touhuissa, joten asiasta enemmän tietäviltä tarttisin nyt apua. Jos sellaisia täältä sattuu löytymään..
Auto hankinnassa ja ei haluaisi tulla kovin pahasti vedätetyksi.
Eli autona Nissan Primera 2.0 Gt Sportdeck v. 2000. Suoraan tehtaalta tilattu ja rakennettu kisavehkeeksi. Autossa mm. Mototex boksi, Öhlinsin alusta, 4 mäntäiset Alcom jarrusatulat isoilla kisalevyillä, pedal box, hydraulinen alumiinen käsijarru, nopea ohjaus, st-motors:n rakentama kone, välitetty laatikko lukolla, lisäksi kaikkea muuta kilpa-auton varustetta, kuten tilttiratti pikalukolla, kaaret, turvatankki, pyörännavat..
Auton hintapyyntinä 15 000e ja rakentaminen maksanut kuulemma triplasti tuon verran. Auto pitäisi myös saada liikenteeseen rekisteröityä n. 900e verot maksamalla.
Kysymyksiä mitä herännyt:
-Onko hintapyynti kohtuullinen ja autoon oikeasti mennyt noin paljon rahaa osalistan perusteella?
-Verot vain saman verran kuin vastaavalla normaalilla tuontiautolla?
-Mahdollista saada liikenteeseen? Vastaavuustodistukset ym. laput on hankinnassa. Kuinka paljon tulee prosentteja jo noista osista? Tehot? Onko kaikista osista oltava kuitit tallella ja jonkin sortin todistus liikennekäyttöön soveltuvuudesta?
-Kuinka hirveä ajaa kadulla? (Tiedän, radalle se on oikeasti tarkoitettu)
Rata-auton arvo? Hjelp!
syteen vai saveen
1
726
Vastaukset
- se ole
se sama lintta joka on olllu kaupan pari vuotta. Senperusteella näyttäis et hintapyynti on perseestä. Viistonnii on aika paikallaan oleva pyynti tonikäsestä laittesta rekkarissa Suomeen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kenellä oli ryppyinen paita, josta Halla-aho mielensä pahoitti?
Ei ollut Keskisarja, jonka paita vain repsotti housujen päällä puolittain. Muistatteko tapausta?513096Miksi Halla-aho on niin hyvin menestynyt - mutta punavihreä ei?
Hyvin näkee kuinka punavihreää ottaa pahasti päähän kun Virta on taas töppäillyt pahasti. Ja kun punavihreä ei pärjää, n522305Ruoan arvonlisävero menee käytännössä tukijussille
Ilman juomia elintarvikkeiden myynti vuonna 2025 oli reilut 15 miljardia euroa. Tuolla tasolla arvonlisävero pyörii pari692201Vihreät REPEÄMÄSSÄ oijoijoi....Virran sekoilut on liikaa
Jo ennestään vihreiden kannatus on suossa vaikka puolue istuu oppositiossa, nyt tuli Virran temppu kun häipyi tuosta vaa952077Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh651805Poliisi tutkii keskiviikkoiltana Kiuruveden keskustassa tapahtunutta väkivallantekoa.
Itä-Suomen poliisi tutkii Kiuruveden keskustassa keskiviikkoiltana tapahtunutta epäiltyä väkivallantekoa. Tapaus on herä201784Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr781547Mika Poutala salasi osallistumisensa Erikoisjoukkoihin
Poutala ryhtyi ministeriksi 13.6.2025 ja 5.8.2025 ilmoitettiin hänen olevan seuraavalla Erikoisjoukot-kaudella. http441331Siis HYI OLKOON! Ihmiset, eikö enää ole mitään rajaa?
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/4142eeb2-a589-4109-a5d0-e8f341df585c "Susanna Penttilän seksibussi kauhistutta1371287Puuma Martina iski nuoren miehen
Martina ja Hajji Muhis oikealta nimeltään Muhammad Abdilrasoon hempeilivät Tallinnassa. Hajji 28 vuotias ja Martina pian1661089