Homous puhuttaa muslimeitakin

daavid kosher

http://sunnapolku.com/junttimuslimi/

Tuolla sivulla on muslimien näkökulmasta nähtynä homoillan siivittämää keskustelua.

Puolensa asioilla on kullakin. Voisiko homot perustaa oman kirkon, ettei tarvitsisi riidellä. Mielipiteet eivät näytä ainakaan uskovien puolella muuttuvan. Ainakaan muslimeiksi ei homojen näköjään kannata kääntyä.

5

442

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ed Monte

      Kirkko, jonka ovet olisivat avoinna kaikille, seksuaalisesta suuntauksesta riippumatta, olisi vallan tervetullut tähän maahan, maan kulttuuriin ja elettävään aikaan. Hyvää, rehtiä, vilpitöntä ja konstailematonta elämää voi, saa ja on mahdollista elää olipa seksuaalinen suuntautuneisuus sitä tai tätä. Totta toki rakkautta, arvostusta ja kunnioitusta riittää runsaasti kaikille niin tässä päivässä kuin huomisissakin. Henkinen ja hengellinen ruoskinta, jota tämänkin maan kulttuurin parissa on harjoitettu iät ajat, ei ole enää tätä päivää, vaan jänne pimeistä vuosista. Uskoa ja luottamusta parempaan pivään on, mahdolisuuksia on, tietoa on ja taitoa on, sen ovat viime päivät näyttäneet. En vähääkään epäile etteivätkö naista rakastavat naiset ja miestä rakastavat miehet yhdessä pystyisi ehdottamaasi yhteisöä perustamaan. Niin henkinen kuin hengellinenkin elämä ovat elämänarvoja, joille ihmisyys rakentuu. Toteutuvaa menestystä asialle!

    • mokuttaja musse

      ja monikulttuurisuus on rikkaus.

      • hnhnjmjjjjjj

        on uskonto mutta vain JEESUS pelastaa helvetiltä, ei ole muuta nimeä ihmisille annettu missä he pelastuisivat kuin JEESUS lukee Raamatussa.


      • uskossa Jumalaan
        hnhnjmjjjjjj kirjoitti:

        on uskonto mutta vain JEESUS pelastaa helvetiltä, ei ole muuta nimeä ihmisille annettu missä he pelastuisivat kuin JEESUS lukee Raamatussa.

        Jeesus on islamin profetta, mutta hihhulit palvoo Jumalan sijaan Jeesusta. Kanta islamissa on monin asioin kohdallaan


      • allicapina
        hnhnjmjjjjjj kirjoitti:

        on uskonto mutta vain JEESUS pelastaa helvetiltä, ei ole muuta nimeä ihmisille annettu missä he pelastuisivat kuin JEESUS lukee Raamatussa.

        Niin,
        Kun Jeesus puhui Rakkaudesta, joka on käskyistä suurin. Tuskin hän rajasi siitä pois muslimit tai yhdenkään ihmisen täällä! Meidän kykymme vain hahmottaa Jumalallista rakkautta taitaa olla rajallinen!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kela tukee virallisesti Pride-liikettä

      Iso kiitos Kansaneläkelaitokselle tuen osoittamisesta myös vähemmistöille. Näin toimii vastuullinen valtiollinen koko k
      Maailman menoa
      115
      4392
    2. Pride-liputus närästää monissa Suomen kunnissa

      Suomen lipun nostamisesta on laki. Pride‑liputuksesta ei. Kieltäytyviin kuntiin kohdistuu poliittista painostusta kuin k
      Maailman menoa
      78
      3200
    3. Kävisikö tällainen sopimus?

      Olisitko valmis juttelemaan jo ensi viikolla kahden kesken?
      Ikävä
      100
      1463
    4. Nyt kerrot mies mitä ajattelet minusta

      Ihan suoraan ja suodattamatta.
      Ikävä
      88
      1328
    5. Odotatko vielä vastausta...

      Siihen viestiin? 🤔
      Ikävä
      95
      869
    6. Omasp hakenut Fincapia ja Gapconia konkurssiin perjantaina 5.6

      Ilkka ei ole vielä ehtinyt uutisoida, mutta Omasp on jättänyt 5.6 konkurssihakemuksen Fincapia ja Gapconia koskien. Ilka
      Seinäjoki
      18
      703
    7. Lähes kaikki keskustelut kasvotusten

      on olleet tärkeitä. Hänen luonne ja ulkokuori, niiden yhdistelmä. Se kaiken keskellä oleva osa on minulle hänessä kaikk
      Ikävä
      21
      696
    8. Mitä kirjainta haluaisit

      Ra kastella mahdottomasti?
      Ikävä
      42
      687
    9. Tämän palstan naiseksi esittäytyvät

      Ovatkin kuulemma oikeasti sukupuoleltaan miehiä. Pitääkö paikkansa?
      Sinkut
      111
      663
    10. Ehkä se on niin

      Ettet vaan uskalla lähestyä tämän jälkeen. Ehkä haluaisit. En osaa sanoa.
      Ikävä
      43
      649
    Aihe