Naisten palautteen perusteella - taidan vähentää tansseissa käyntiä. Kyselevät ,että mitä sinäkin ukkomies käyt yksin tanssipaikoilla.
Tanssi on mielestäni kivaa ja upea harrastus.
Olenkin ajatellut tanssimista oikein järjellä, että eihän tässä mitään järkeä olekkaan. Tanssittaa naisia koko illan ja sitten Vaimonviereen nukkumaan. Toista se on sinkuilla, jotka saavat tutustua ja ihastua vapaasti ja heillä on vielä naisten henkinen tuki takanaan.
Vaimoni on liikuntavammainen ja siksi kuljen yksin luvanperästä tanssimassa.
cha cha ja Jive ja lindyhop - mukavimpia tanssia
Hakioiden määrä vähenee 1:llä
16
1728
Vastaukset
- Ota oma pari tangoon
VAIN
tuosta jo sääli pisteitä - D- Slit
Mitä kukaan tekee sun "säälipisteillä" eikö ole mitään muuta sanottavaa?
- Tsemppiä jatkoon!
nuo seuranetsijät ja ilkkujat. Kyllä tanssitaitoiselle miehelle riittää varmaan tanssitettavia.
...hyvin monta kertaa aiemminkin olen huomauttanut, on hakijan osattava arvioida, miten hänen ominaisuutensa ja tavoitteensa korreloivat haettavan odotuksien kanssa.
Mistähän mahtaa muuten johtua, että useimmilla ukkomiehillä ei ole koskaan tuonkaltaisia ongelmia, hakivatpa sitten vapaita tai varattuja naisia?
Ei sitäpaitsi meillä poikamiehilläkään ole käsittääkseni myöskään vaikeuksia tuossa suhteessa, vaikka ei meilläkään juuri koskaan ole muunlaisia tavoitteita haettaviemme suhteen kuin vain miellyttävä tanssi.
Harkintaa siis hakuihin!- Kysmys
Vanhat seniilit, jonninlaisen tanssitaidon omaavat papparaiset ovat tytöille seksuaalisesti vaarattomia tanssikavereita.
Nuo nuoret tytöt kaveeraavat heidän kanssaan vais siksi, että papparaisilta saa kyydin tanssipaikalle ilmaiseksi.
Tytöt myös tanssivat näiden pappojen kanssa muutaman kappaleparin illan aikana, jotta pappa tuntee saaneensa vastinetta autokyyditykselle.
Monasti nuo tyttöset häipyvät illan aikana vähäksi aikaa papparaisen silmistä, olisivatkohan käymässä bändin keikka-autossa, tai taiteilijalämpiössä? :D - Nuori tyttö
Kysmys kirjoitti:
Vanhat seniilit, jonninlaisen tanssitaidon omaavat papparaiset ovat tytöille seksuaalisesti vaarattomia tanssikavereita.
Nuo nuoret tytöt kaveeraavat heidän kanssaan vais siksi, että papparaisilta saa kyydin tanssipaikalle ilmaiseksi.
Tytöt myös tanssivat näiden pappojen kanssa muutaman kappaleparin illan aikana, jotta pappa tuntee saaneensa vastinetta autokyyditykselle.
Monasti nuo tyttöset häipyvät illan aikana vähäksi aikaa papparaisen silmistä, olisivatkohan käymässä bändin keikka-autossa, tai taiteilijalämpiössä? :DKenen bändissä soitat. Syvä asiantuntemus huokuu tekstistäsi. Ihanko livenä sinua joskus tanssipaikoilla nähdä saisi, sua halisin ja suukottaisin.
Älä kätke kynttilääsi vakan alle. Anna meidän tietää lisää elämästä. - 34
Nuori tyttö kirjoitti:
Kenen bändissä soitat. Syvä asiantuntemus huokuu tekstistäsi. Ihanko livenä sinua joskus tanssipaikoilla nähdä saisi, sua halisin ja suukottaisin.
Älä kätke kynttilääsi vakan alle. Anna meidän tietää lisää elämästä.Kocemucsesta tiedän, että noin se menee...Olen "Tero Talvivaaran" bändistä :D
- tirehtöuri
Niin, en minäkään ymmärrä mitä se muille kuuluu, tai pieni uteliaisuus on luvallista. Ne aattelee, että sinä käyt korreloimassa jonkun kanssa tansien jälkeen.
- mutta ei haittaa
Hiukan vastaavassa tilanteessa olen, vaimon luvalla olen tansseissa yksin jo useita vuosia käynyt.
Mitään ongelmaa asiasta ei ole minulle syntynyt. Harrastan tanssia eikä minulla asian suhteen muita motiiveja olekaan. Naiset näkevät sormukseni enkä muutenkaan asiaa mitenkään peittele. Kun mietin niin viime vuosina oikeastaan kukaan tanssittamistani naisista ei ole edes kysynyt
sormukseni perään.
Olisiko niin että ne naiset joiden kanssa tanssin ovat lähes järjestään tanssin harrastajia joten heille
samoin kuin minulle tanssimaan on tultu vain harrastus- ja treenimielessä? Siviilisäädylläni ei siten ole
merkitystä. - Selvä tapaus
Sekä kotona että tansseissa nainen arvostaa aloitekykyistä miestä, joten ei ole ihme, että sekä kotona että tansseissa nainen tuskastuu aloitekyvyttömään mieheen.
Kerrot avauksessasi, kuinka jätät luvan perästä tansseissa käydessäsi kaikki niitten, monin paikoin varsin paljastaviin asusteisiinsa varta vasten sonnustautuneitten tanssijanaisten tarjoamat tilaisuudet kerta toisensa jäljestä käyttämättä ja vielä senkin jälkeen menet kotiisi vain ja ainoastaan käydäksesi nukkumaan vielä edellisiäkin asusteita useammista paikoista jopa hävyttömänkin paljon enemmän paljastavaan yöasusteeseensa sonnustautuneen naisen, rakkaan vaimosi viereen! Vähänkin aloitekykyisempi mies varmasti keksisi muutakin käyttöä sellaisiin vähemmänkin paljastaviin asusteisiin sonnustautuneille naisilleen.
Ei ole ihme, että turhautuneet naisesi purkavat itseään sinulle ilkkuen. Selvästikin mainostamasi ukkomieheytesi on vain tekosyy, jolla peittelet kroonista aloitekyvyttömyyttäsi.- Dance Anon
Mist ne paljastavat vaatteet tähän tulivat. Aika epäselvä mieli ku vitus. Eikö pornoperteille olisi jotain omaa foorumia ilmaista fantasioitaan.
- Tekopyhäilijät stop
Dance Anon kirjoitti:
Mist ne paljastavat vaatteet tähän tulivat. Aika epäselvä mieli ku vitus. Eikö pornoperteille olisi jotain omaa foorumia ilmaista fantasioitaan.
Oletko tullut ajatelleeksi, että on paljon enemmän henkilöitä, jotka eivät lainkaan paheksu sitä, että rinnat tai rintakarvat melkein näkyvät: onhan sinutkin nähty saniteettitilan peilin ääressä uppoutuneena ajatuksiisi koskien sitä, aukaisisitko vielä yhden napin puserosta
- tanssikaamme
myös vaimoihmiset käyvät yksin tanssimassa, niin minäkin.Tanssiminen on ihanaa ja jos mies ei siitä erityisemmin perusta , ei se ole mikään syy vaimon olla käynättä. Siis tanssikaamme ja pitäkäämme mielen ja kropan liikkeessä ja virkeänä, jokainen saa harrastuksensa vapaasti valita, ei avioliitto ole siinä kahlitseva side, tai sitten on liitossa jotain pielessä.Ihmettelijät palautteineen saa jäädä omaan arvoonsa.
- Suvi Päivikki
Puhut asiaa. Minäkin olen yksintansseissa käyvä vaimoihminen. Tanssi on minulle rakas harrastus ja olen onnellinen siitä että minulla on mies joka ymmärtää tanssin harrastuksena. Ympäristö ei tunnu tätä kuviota aina ymmärtävän.
- nähnytkokenut
Niinpä niin. Ukkomiehelle ei tietenkään ole sallittua "ihastua vapaasti" eikä tarvitsekaan olla. Pysyy peli reiluna ja puhtaana. Siellä harmaalla alueellahan varatut lavoilla pyörivät. Ainakin mua ihmetyttäisi jos muija pitäisi mennä lavalle tyydyttämään "läheisyyden kaipuuta" toisen miehen sylissä.
- rouwa
Ei kannata välittää ilkkujista. Minullekin huomauteltiin kun menin naismisiin, että mitä minä lavoilla teen vastanainut nainen. Ilmoitin ilkkkujille että tietääkseni menin vain naimisiin en vankilaan. Kun itse tietää mitä tekee niin silloin ei muiden sanomiset niin paljoa häiritse.
Minä tykkään tanssia muutaman tanssitutun naimisissa olevan miehen kanssa kun niiden kanssa todellakin saa vain tanssia, eikä tarvii miettiä onko taka-ajatuksia.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jussi Halla-aho huolissaan Sofia Virrasta
Jussihan on vanha vihreä. Onko tässä kyse alkukesän kiimasta, kun aidan toisella puolella oleva vihreä alkaa kiinnostama917560Sofia Virta kadonnut....onko juomassa?
Virran poissaolo eduskunnasta on herättänyt huomiota. Esimerkiksi Ilta-Sanomat kertoi aiemmin, että Virta on ollut tällä1226305Julkista rahaa ei tule antaa senttiäkään yksityisille yrityksille
Julkinen raha on meidän yhteistä rahaa, ja se raha on tarkoitettu yhteiseen käyttöön, kuten esimerkiksi tuottamaan palve1604427Tytti Tuppurainen: Suomen pakolaiskiintiö pitäisi nostaa 10 000 vuodessa
asia on faktaa, noin Tytti sanoi aiemmin. Kun taas Orpon hallitusohjelman mukaisesti Suomen pakolaiskiintiö on pudotettu2333044Halla-aho sivaltaa edustajantyöstään lintsaavaa Sofia Virtaa
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/937c74d7-f905-4466-b9b4-abd017fe5b63 Kansanedustajan on ilmoitettava poissaolosta902628Ruotsissa uusi monikulttuurisuusongelma: Mummonraiskuut
Ilmiö räjähti käsiin ja nyt painetaan paniikkinappulaa. Moni vanhustenhoivayhtiö on joutunut jopa lopettamaan, koska keh321908- 1291541
Yhteydenotto
Tiedätkö tai ymmärrätkö syyn, miksi kaivattusi ei ota sinuun yhteyttä? Mikä se syy on?1971524Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontohommista?
Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille? Tätä ei tv:ssä: Susanna Laine paljastaa, mikä yksi asia hermostuttaa Farmi-kuvauk21772"Suomen Gossip Girl" Jannica Nordberg voitti Farmi Suomen
Onnea, Jannica! Jannica Nordberg voitti Farmi Suomen ja 30 000 euroa. Nordberg kutsuu itseään Suomen Gossip Girliksi19703