Nimimerkki Hessu 52 sanoo lopettavansa Minfoon kirjoittelun ! No ehkä vainm Bodom -osioon, kyllä, mutta eihän muualle uskallakaan, moukka:
" Minusta sinä kusipää saat kyllä valittaa, sillä Sariolan paskatyyliin kyllästyneenä lopetan kirjoittelun täällä kokonaan! "
Mitä arvelette, mitä tämä saunatonttu tekee? Lopettaako vai valehteleeko kuten tavallista?
Veikkaan jälkimmäistä, ei ole miestä pitämään sanaansa, mitätön ämmä se on.
Hessu 52 lopettaa !
14
136
Vastaukset
- Tervemeno Hessu.
Sariolan paskatyyliin..... hah ja HAH ! Kun katsoo ja lukee Sariola - Spartacuksen kirjoituksia vaikkapa Crime-Storyssa niin niissä ei ole mitään vikaa. Ihan perusteltuja näkemyksiä ja hyviä karttoja ja piirroksia.Siellä ei taida olla näitä ruskeakielisiä trolleja paikalla. Vaikeaa on päästä jäseneksi, en ole päässyt kirjautumaan minäkään.L ukemaan kuitenkin että tiedän miten jutut on.
- hessu taitaa..
lopettaa vain tältä päivältä.Huomenna on armo uus...........
- Kotipoliisi
Hessu on parhaita kirjoittajia ja paras ystäväni Minfossa. Minusta hän on aina asiallinen ja asioista perillä oleva. Olen täysin samoilla linjoilla hänen kanssaan, rakastan häntä yli kaiken ! Ihana Hessu, toista kuin Ressu !
- Hessu 52
Vihaan sinua Kotipoliisi ja te muut voitte painua hevonvittuun! En ikinä lopeta Minfoon kirjoittamista!
- Kotipoliisi
Meillä on Viha-Rakkaussuhe ! Tapellaan siitä kumpi pääsee taakke tänään, kun tehdään juna ! Juna jyskyttää, vanhaa ystävää ! Nami Nami Hessuseni !
- Hessu 52
Vittu haluaksää seksiä?! Käy.
- whiskymallu
Ja tuollaaseen pits uskoa et nisu syytön,
ihan saiiiirrrasta sakkia. - zen ja hessun pieru
Hessu on 'uhannut' lopettaa minfossa jo monesti.
Hyvä, jos tällä kertaa puheissaan olisi grammankaan painoa. - Luukkuhousu
Hessu Hevosmies ! Joko polttelee käydä mollaamaan taas toisia Minfoon? banni alkaa olla lusittu!
Vaagneri on vireessä, kertoilee Arskasta vähän tosiasioita pihatontulle, vituttaako?
maltatko pysyä pois niinkuin menit taas sanomaan vai ämmäiletkö määkimään taas asiattomuuksiasi?
HESSUUUUUUUU ! - Hessu 52
Vittu tuun vittuilemaan sinne huomenna ihan vitusti ja yritän olla mahollisimman vittumainen! PS: sun nimimerkkis on perseestä.
- wkt
W.K.T
- LÄYLÄYLÄYLÄYLÄLLY
Hessu se paasaa taas Minfossa ja moittii muita valehtelijoiksi. Kuitenkin tämän ketjun avauksessa Hessu kertoo lopettavansa Minfossa.
KUKA SE ON SE VALEHTELIJA; OLETKO SE SINÄ; HESSU 52 ????
Kyllä,. se olet juuri sinä ei kukaan muu. Vituttaako? - Ajatteleeitse
Totta on - Hessu valehtelee, tai hänellä muusta syystä vääriä tietoja ja käsityksiä!
Mistäkö sen tietää?
HESSUN VALHEET, esimerkkejä:
Kirjoittaja Hessu52 päivämäärä Ti Touko 31, 2011 7:18 pm
NÄIN HESSU : "..... Entä tajuttomaksi meno, minkä takia mennä tajuttomaksi, kun siihen ei ole ollut mitään elimellistä syytä, siis ei ole ollut vakavaa aivovammaa, sen enempää, kuin pieni kuhmu ja pahoinpitelyvammat, josta suurin osa pehmytkudosvammoja, sekä tietenkin "henkenvaaralliset" lonksuvat leuat. ..... "
Lääkäriasiantuntija Öhman on kuitenkin todennut käräjäoikeuden tuomion mukaan: " On mahdollista, että Gustafssonilla on ollut aivovamma, ja että Gustafsson on ollut vammat saatuaan tajuton ja liikuntakyvytön ..... "
HESSUN KENKÄPIILO: Hessu on kertomansa mukaan kävellyt teltalta kenkäpiilolle sekä sukkasillaan, että avojaloin, en tiedä oliko hattu vielä päässä ja Barbara kainalossa, mutta matkaksi hän ilmoittaa 300 m ja kuluneeksi ajaksi noin 3 minuuttia.
Oikea kenkäpiilo on sensijaan linnuntietä noin 620 m:n päässä ja tuolloin ollutta polkua pitkin noin 760 m:n päässä. Kenkien kuljettaja ei todennäköisesti ole kulkenut suoraan peltoaukion yli vaan kiertänyt polkua pitkin, jolloin edestakainen matka on noin 1,5 km. Tosin oikea piilottaja ei ehkä ole palannut takaisin teltalle. Oikea kenkäpiilon paikka ilmenee ETP:n karttaliitteestä, jonka poliisi on aikoinaan laatinut. Mainittakoom, että syyttäjä on omassa esityksessään maininnut, että matka kenkäpiilolle on noin 600 m. Se on oikea likiarvo. Hessu on tässä selvästi väärässä. ETP ja syyttäjä ovat aivan ilmeisesti oikeassa. Poliisin laatiman kartan perusteella voidaan telttapaikka ja kenkäpiilon paikka asettaa nykyisellekin kartalle luotettavasti oikealle paikalleen ja mitata siitä niiden välinen etäisyys. Se etäisyys on noin 620m. Katso alla oleva poliisin laatima karttapiirros!
http://murha.info/userfiles/image/krpkartta.jpg - Ajatteleeitse
Lisäys edelliseen!
Tuon kolmiomaisen pellon etelään työntyvä kärki näkyy sekä tässä vanhassa kartassa että uudessakin kartassa samassa paikassa. Uudelta kartalta voidaan mitata tarkka matka siihen pellonkärkeen. Se on noin 680m. Kenkäpiilo ei ole aivan niin kaukana, vaan noin 60m lähempänä Saadaan näinkin noin 620m..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kenellä oli ryppyinen paita, josta Halla-aho mielensä pahoitti?
Ei ollut Keskisarja, jonka paita vain repsotti housujen päällä puolittain. Muistatteko tapausta?372983Miksi Halla-aho on niin hyvin menestynyt - mutta punavihreä ei?
Hyvin näkee kuinka punavihreää ottaa pahasti päähän kun Virta on taas töppäillyt pahasti. Ja kun punavihreä ei pärjää, n342218Ruoan arvonlisävero menee käytännössä tukijussille
Ilman juomia elintarvikkeiden myynti vuonna 2025 oli reilut 15 miljardia euroa. Tuolla tasolla arvonlisävero pyörii pari452141Vihreät REPEÄMÄSSÄ oijoijoi....Virran sekoilut on liikaa
Jo ennestään vihreiden kannatus on suossa vaikka puolue istuu oppositiossa, nyt tuli Virran temppu kun häipyi tuosta vaa791999Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh521713Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr561454Poliisi tutkii keskiviikkoiltana Kiuruveden keskustassa tapahtunutta väkivallantekoa.
Itä-Suomen poliisi tutkii Kiuruveden keskustassa keskiviikkoiltana tapahtunutta epäiltyä väkivallantekoa. Tapaus on herä151410Mika Poutala salasi osallistumisensa Erikoisjoukkoihin
Poutala ryhtyi ministeriksi 13.6.2025 ja 5.8.2025 ilmoitettiin hänen olevan seuraavalla Erikoisjoukot-kaudella. http451279Siis HYI OLKOON! Ihmiset, eikö enää ole mitään rajaa?
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/4142eeb2-a589-4109-a5d0-e8f341df585c "Susanna Penttilän seksibussi kauhistutta1051164Puuma Martina iski nuoren miehen
Martina ja Hajji Muhis oikealta nimeltään Muhammad Abdilrasoon hempeilivät Tallinnassa. Hajji 28 vuotias ja Martina pian158876