Monetko alushousut teiltä löytyy? Itseltäni yli viidetkymmenet ja useita eri malleja. Koska heitätte vanhat pois?
Alushousujen määrä
16
1911
Vastaukset
- Kuka laskee
Kuka niitä edes viitsii laskea. Minulla on melkoinen määrä kun vaihdan pöksyt kerran päivässä, mutta pyykkikone pyörii vasta kun on tarpeeksi pestävää. Vaihtopöksyjä on siis oltava riittävästi.
Vanhat menee roskiin kun ne kulahtaa tai venähtää ruman näköisiksi. - Monika.
Onhan niitä paljon useita kymmeniä ellei sata, pöksyt vaihdan ainakin kaksi kertaa päivässä.
Malleja on monia, mutta ei yhtään stringiä, ne ei ole kivat, eikä kauniitkaan, taitaa suurin osa pikkuhousuistani olla valkoisia tai shamppanjan värisiä pitsipöksyjä.
Ei tietenkään heitetä pois alkkareita ennen kuin ovat menneet resuisiksi.
Uusia pöksyjä ostelen kyllä aika usein, kun tykkään kauniista alusvaatteista. - Revi siitä
Lienee satakunta erilaisia stringeistä pitkikisiin, mutta ei löysiä boksereita.
Roskiin menee kun on liian hiuki tai repeää... - Artoo 29
25 bokseria, 3 pitkät, 3 tavalliset, 5 tangat ja 3 stringit.
Puoli vuotta 3 vuotta on aika, riippuen kuinka usein käyttää. - kierrätykseen
Kukas nyt roskiin heittää jos väri vähän kellastuu,laittaa kirparille vaan:
- Marry.
Pikkuhousuja löytyy ainakin sata kappaletta, pitsillä ja ilman, Hipster, Tai, maxi-malleja. Valkoisia, keltaisia, parit mustat pitsiset.
Alushousut vaihdan kolme kertaa päivässä, joten pitää olla vaihdettavissa puhtaita. - VanaHerra
Marry. kirjoitti:
Pikkuhousuja löytyy ainakin sata kappaletta, pitsillä ja ilman, Hipster, Tai, maxi-malleja. Valkoisia, keltaisia, parit mustat pitsiset.
Alushousut vaihdan kolme kertaa päivässä, joten pitää olla vaihdettavissa puhtaita.Taidat olla Kotirouva
JK.niin kait voihan työpaikallakin vaihtaa? - Ei koskaan
En ole ikinä ostanut pikkareita kirpputorilta enkä osta.
Naisten käytettyjä pikkuhousuja taitaa ostaa kirpputorilta lähinnä miehet. Jos vielä jättää pesemättä hintakin nousee. - Luontoa on säästettä
Marry. kirjoitti:
Pikkuhousuja löytyy ainakin sata kappaletta, pitsillä ja ilman, Hipster, Tai, maxi-malleja. Valkoisia, keltaisia, parit mustat pitsiset.
Alushousut vaihdan kolme kertaa päivässä, joten pitää olla vaihdettavissa puhtaita.Ehtiikö sitä työssäkäymään lainkaan?..Niin jos työpaikalla vaihtaa?...niin jos joku yllättää?.
JK:vaihda vain nuin, miet oon hölmöläinen?
- nuorimies30
Väljiä boksereita 4
Tiukkoja boksereit / histereitä 5
Briefejä 4
Tangoja 4
Stringejä 15
Pitkiä -
Uimahousuja 15
Vaihdan kerran päivässä suihkun jälkeen. - Laatua ! !
65v miehellä noin 20-25kpl, hyvonin lahkeettomat valkeat, muutamat mustat bokserit ja kuviollisia mikrokuitua, miellyttävät yllä. Löytääkseen hyvin ylle istuvat kauniit alkkarit miehen nähtävä melkoisesti vaivaa, suurempien Sokoksista hyvällä tuurilla löytää.
- kahdet...
kaksi alkkaria, pidän aina samoja viikon ja käyn suihkussa/saunassa vain kerran viikossa, työn takia. Eukko inhoaa niitä pestessään kun niissä on jo aika haju ja isot jarrutusjäljet haarakohdassa.
- Nansolainen en luovu
Et sillee nostetaan Suomi ahkeralla työllä eturivin maaksi,ei siinä jouva housuja yhtämittaa vaihtamaan.Minulla on 1 pino lyhyitä,1 pino pitkiä,tietysti kaikki ruskeita Nansoja.Samat housut tuntuu niin "kotoisalta",uskokaa ihmiset?.
- housujen keräilijä
noin 150 kpl eri malleja ja värejä löytyy valkoisesta kukertavan kirjaviin.
En kyllä ymmärrä miksi jonkun pitää vaihtaa alkkarit useampaan kertaan päivässä? Itse vaihdan päivittäin ja se on riittänyt. - Ilman saumaa
Kyllähän noita löytyy useammat kymmenet. Puuvillasta satiiniin ja pitsiinkin.
Tangaa, midiä, maxia ja bokseriakin. Tilanteen mukaan ylle, vaihto ainakin
kerran päivässä. Aamuiset arkiset voi vaihtaa illalla jos lähtee juhlimaan.
Pois heitän rikkinäiset ja kulahtaneet. Roskiin tietysti. - sloggiwoman
En kyllä ole laskenut, mutta kori on täys niitä. vaihdan joka päivä, mutta aktiivikäytössä on ehkä kymmenet, periaatteella pese ja pidä, arkihousuja. Juhlavampia on muutamat. Olen huomannut että pyykistä menee suoraan päälle ja päältä pyykkiin. Mulla on ns puhtaan pyykin kori, johon lapan kuivurista. Kuivuri kuluttaa enemmän mut se on helppoa ja tarvittaessa ostan uusia. Eli samat kiertää käytössä ja osa "makaa" siellä korissa pitkiä aikoja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kenellä oli ryppyinen paita, josta Halla-aho mielensä pahoitti?
Ei ollut Keskisarja, jonka paita vain repsotti housujen päällä puolittain. Muistatteko tapausta?433040Miksi Halla-aho on niin hyvin menestynyt - mutta punavihreä ei?
Hyvin näkee kuinka punavihreää ottaa pahasti päähän kun Virta on taas töppäillyt pahasti. Ja kun punavihreä ei pärjää, n352258Ruoan arvonlisävero menee käytännössä tukijussille
Ilman juomia elintarvikkeiden myynti vuonna 2025 oli reilut 15 miljardia euroa. Tuolla tasolla arvonlisävero pyörii pari582171Vihreät REPEÄMÄSSÄ oijoijoi....Virran sekoilut on liikaa
Jo ennestään vihreiden kannatus on suossa vaikka puolue istuu oppositiossa, nyt tuli Virran temppu kun häipyi tuosta vaa832041Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh561757Poliisi tutkii keskiviikkoiltana Kiuruveden keskustassa tapahtunutta väkivallantekoa.
Itä-Suomen poliisi tutkii Kiuruveden keskustassa keskiviikkoiltana tapahtunutta epäiltyä väkivallantekoa. Tapaus on herä191586Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr641508Mika Poutala salasi osallistumisensa Erikoisjoukkoihin
Poutala ryhtyi ministeriksi 13.6.2025 ja 5.8.2025 ilmoitettiin hänen olevan seuraavalla Erikoisjoukot-kaudella. http441305Siis HYI OLKOON! Ihmiset, eikö enää ole mitään rajaa?
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/4142eeb2-a589-4109-a5d0-e8f341df585c "Susanna Penttilän seksibussi kauhistutta1261228Puuma Martina iski nuoren miehen
Martina ja Hajji Muhis oikealta nimeltään Muhammad Abdilrasoon hempeilivät Tallinnassa. Hajji 28 vuotias ja Martina pian163991