Salamurhia kai salataan eliminoimalla kielitaitoisia ja kansainvälisiä ihmisiä.
salamurhien salailu
11
260
Vastaukset
- No..
Varottihan Soinikin jo taloudemokraattien haastattelussa, että nykyjärjestyksen kanssa erimieliset ovat vaarassa.
Soini Turussa 7.1.2012. Kohdassa 3.00 min =>3.15 min.
-Mun käsittäkseni on niin suuria taloudellisia intressejä, että kaikki ne henkilöt Jotka uskaltavat tämän nykyisen ajattelun haastaa ovat vaarassa.
http://www.youtube.com/watch?v=YNNM6ys6NCw - ei eulle
en osko että suomessa salamurhataan ellei ole supon listalla erityisen vaarallinen henkilö Suomen turvallisuudelle,tiedä vaikka sittenkään ei pääsisi hengestään kun suomalaiset osaa hoitaa hommat ilman ruumiitakin..teollisuus/pankki pamput tuskin palkkaavat suomessa tappajia kenenkään perään kun täällä on hyvä poliisi ja kiinnijäämisen riski on korkea.mutta olen huomannut että mm toisin ajattelijoita laitetaan pakkohoitoon ja tekaistuja syytteitä päälle.loppujen lopuksi suomi on rehellinen maa.mutta noi ``tukipaketit menee yli ymmärryksen tuntuu kun noi ylimmät hallitsijat oisivat tehneet vihollisen kaa diilin et myykää suomi ja ajakaa kansa ahdinkoon sellaisen kuvan itse saan
- herää pahvi!
'Suomi on rehellinen maa', no joopa joo ja minun mummoni johtaa matkapuhelinteollisuutta! Ikiaikaista p..skanjauhantaa, kyllä tämä on maa täynnä nurkkakuntaisia kotiinpäinvetäjiä, jotka narisevat netissä illat kun eivät uskalla suoraan puhua. Älä viitsi höpöhölmöjä enää, ihan tosi!
- Suomessa..
Kyllä tänne ulkomailta pääsee, vaikka sitten salamurhaajatmikäs niitä estäis?
- Oikein meni
"tuntuu kun noi ylimmät hallitsijat oisivat tehneet vihollisen kaa diilin et myykää suomi ja ajakaa kansa ahdinkoon sellaisen kuvan itse saan"
No nehän tekivät sen diilin, sitä nimitetään Washingtonin konseksukseksi, Euroopan unionin perustalaissa ja direktiiveissä on samat logiikat.
"Washingtonin konsensus tarkoitti kymmenen kohdan talousohjelmaa, jota Kansainvälinen valuuttarahasto, Maailmanpankki, OECD ja Yhdysvaltain valtiovarainministeriö tuputtivat kaikkialle. Markkinat vapautetaan, valtionyhtiöt yksityistetään, säätelyä puretaan, yksityistä omistusoikeutta ja markkinamekanismeja vahvistetaan.
”Suomalaiset ovat olleet näissä asioissa partiopoikamaisen kilttejä nenästä vedettäviä. "
http://fifi.voima.fi/voima-artikkeli/2009/numero-10/saatanan-tunarit
Talousosaajamme myivät myivät Kemiran GrowHown, jonka arvo olisi ollut 30 miljardia, ehkä enemmänkin, se myytiin 207 miljoonalla Norjalaiselle Yaralle. - ei eulle
missä mielessä suomi on epärehellinen?hyvä veli verkostot yms tiedän mutta vertaa vaikka venäjään niin suomi on todella rehellinen ja ihan maailman kärkitasoa siinä!et taida pahvi ite olla rehellinen ku huutelet tänne jotain sontaa päivästä toisee
- herää pahvi!
Vaikka niin, jos huurtuneitten lasien läpi katsot .... No en minä ainakaan joka taloudesta lähtisi käytettyä autoa ostamaan. Eiköhän tuo nippelintarkka 'byrokratianpalvontakin' ole oma epärehellisyydenaiheuttaja, ajattele nyt vaikka jotakin KELAn papereita, toisille heltiää ja toisille ei. Ja sitten ihmetellään kun onkin joku pommiuhka taikka mies puukon kanssa rähjää .... Mielestäni Suomessa olisi yht.kunnan epäkohdat voitu hoitaa, mutta aina pitää vedota johonkin eu:hun, yms.'suurempaan tahoon'. Eli ihan tuollaista vastuun pakoilua on monilla tasoilla, sitäkin prameammissa puitteissa 'eihän nyt meillä koskaan' - tyylisesti. Mutta ei se ole noin musta-valkoista, sitä koetin sanoa. Venäjälläkin on paljon rehellisiä ihmisiä. Mutta katso ympärillesi, eläkä ole rivistähuutelija! Kyllä minä tonttini hoidan, hoida sinä omasi ....
- ei eulle
``ajattele nyt vaikka jotakin KELAn papereita, toisille heltiää ja toisille ei. Ja sitten ihmetellään kun onkin joku pommiuhka taikka mies puukon kanssa rähjää´´OLEN KANSSASI TÄYSIN SAMAA MIELTÄ
- pöuifyuofy
Puukkojen ja pommien kanssa räyhäävät pitäisi todella sulkea mielisiraalaan. KELA:n päätös ei VOI olla peruste väkivaltaan kenellekään, jonka kuuppa on edes jokseenkin kunnossa.
- herää pahvi!
pöuifyuofy kirjoitti:
Puukkojen ja pommien kanssa räyhäävät pitäisi todella sulkea mielisiraalaan. KELA:n päätös ei VOI olla peruste väkivaltaan kenellekään, jonka kuuppa on edes jokseenkin kunnossa.
Niin, mutta kun aina on 'sosiaalisia laitapuolenkulkijoita'. Johonkin laitokseen ne ilman muuta laitetaan isojen rähinöiden jälkeen elpymään. Tulisi vain halvemmaksi ja helpommaksi sillekin sakille ne tuet maksaa, aika harva lopulta tahtoo rähistä jos yht.kunta huolen pitäisi. Erikummallista on minusta se miten esim.KELA voi antaa kahdesta TÄSMÄLLEEN SAMALLALAILLA täytetystä kaavakkeesta KAKSI PÄINVASTAISTA päätöstä, myöntävän ja hylätyn. Se jättää lähinnä sen jälkimaun, että ainoastaan 'pärstäkerroin' oli vaikuttava. Ja silloin niitä rähinöitä tulee, kun ihmisiä jätetään heitteille .... Ei sen kummempaa jeesustelua siis, mutta useimmista tapuksista asiat ratkaitavissa ihan lyhyenkin kaavan kautta. Mutta mitä muuta keinoa siihen jää jos ei tukiakaan saa, ja kaikin tavoin näyttää valtio pitävän alle toisarvoisena kansalaisena!?
- ei eulle
``Puukkojen ja pommien kanssa räyhäävät pitäisi todella sulkea mielisiraalaan. KELA:n päätös ei VOI olla peruste väkivaltaan kenellekään, jonka kuuppa on edes jokseenkin kunnossa. ``se nimen omaan on syy.jos sut jätettäis sossun tai kelan takii heitteille niin oisit kanssani samaa mieltä.ilman rahaa asuntoo ja ruokaa on uskomattoman perseestä ja viellä ulkomainen kaverini saa 2345e joka kuukaus 3 v ajan ja sit käynti sossus ja taas juoksee tuet 3 vuotta.mun 2000e vuokraa ei maksanu nii lensin pihalle ja toimeentulotuki laput hävinny 2 kertaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kysymys muille miehille
Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss642938- 2002931
Kohta katson sun kuvaasi
ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa232202- 701740
- 1461526
Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan
Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a1881470Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?
Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?1121418Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi
jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?1571412- 901324
Martinan bisnekset rajusti tappiolla
Seiska 28.7: nousukiito katkesi, yritykset C-luokkaa.2311246