salmisam
-64 syntynyt äijänkähmy. Sinkkuna kattelee maailmaa. Tavan duunari joka köröttelee punaisella SAABilla.
Asustaa nykyisin Kalliossa
Liittynyt sitten
Muokkaa profiilia1 aloitusta · 6 kommenttia
- Minkä+takia+kaikissa+keskusteluissa+ja+tutkimuksissa+on+jätetty+pois+RE-85+polttoaine+ja+niitä+käyttävät+ajoneuvot+?++Esim+itselläni+on++vm+99+SAAB+9-5+2.0+matalapaine+turbo.+Pelkällä+ohjelmoinnilla+etanolikäyttöiseksi+muutettu.++Toimii+moitteettomasti.+Ja+miksi+autonvalmistajat+ovat+jättäneet+ns+flex-fuel+autot+pois+?+RE-85+on+kuitenkin+85%+etanolia+joka+on+valmistettu+biojätteestä+ja+päästöt+pienemmät+kuin+diesel+tai+normi+bensa+autoissa.
- Pakko on kommentoida. Hinnat senkun nousee ja autoilijaa vedetään kakkoseen niin että rutisee. Ja mitä tekee suomalainen ? Itkee kahvipöydässä ja kulmabaarissa. Nyt pitäisi saada kaikki kynnelle kykenevät ns lakkoon. 2 viikkoa tankaamatta ja kaikki matkustaa töihin julkisilla, jos mahdollista. Kenties huomaisivat kuinka paljon jää rahaa saamatta polttoaineista sekä sen ettei julkinen liikenne pysty kattamaan tarvetta, ei ole tarpeeksi kalustoa ja kuljettajia. Toinen vaihtoehto on Keski-Euroopan kaltainen mielenosoitus. Koko liikenne jumiin Helsingin keskustan alueella ettei ministerit ja päättäjät pääse minnekään MEIDÄN maksamilla kyydeillä.
- Ei kannata.. Alhaalta ei ole tie kuin ylöspäin.
- On muuten aika rankka yleistys että äijät on huonossa kunnossa..
- Mitään et häviä jos kokeilet..Uskalla antaa mennä. Sillä lailla saat parhaiten selville. Muiden mielipiteet ko naisista voit unohtaa. Hekin ovat yksilöitä..
- Kyllä minä suuntaisin Torreviejan alueelle.. Asuin siellä itse reilu vuoden päivät ja on todella kiva paikka. Lähiympäristössä olevat Orihuela Costa, Guardamar Segura ja San Javier ovat myös hienoja alueita..