- HIERON-TA vai se toinen. Yks kaveri kävi noista toisessa. Vaitiolovelvollisuuteeni vedoten en paljasta kummassa näistä kahdesta. Myös kaikki muu informaatio on salassapidettävää. Sen paljastan, ettei ollut mikään luksuskokemus. Omasta mielestäni seksipalveluiden ostaminen on moraalisestikin väärin. En tarkoita tällä nyt seksuaalisuutta, vaan näiden bisnesten taustalla pyörivää hämäryyttä ja väärinkohtelua. Ihmiskauppa, hyväksikäyttö, naisten alistaminen, ja näiden toimintojen ympärillä pyörivät muut vaaratekijät.
- Syynä aktiivimalli! 95 prosentti Rauman perussuomalaisista on joutunut töihin. 9 euroa päivässä pois maahanmuuttajien merkkivaatteista! Voi sitä ilon ja riemun määrää!
- Se, että Toyota on huono auto on mamujen vika! Kyllä näin on!
- Odotin, että joku ottaa maahanmuuttajat tässäkin viestiketjussa esiin. On siis tapahtunut kehitystä!
- Raumalaisena toivon Ässien voittavan! En kestä kiekkopellejen lapsellista hehkutusta!
- Parempi, että suomalaiset räkänokat häädetään kahvilasta! Joka toinen sana on vittu, lisäksi syljeskelevät koko ajan!
- Rouva on loukkaantunut vakavasti, ja te täällä analysoitte liikennesääntöjä. Hävetkää!
- Näin hänet syömässä kebabia turkkilaisten ravintolassa...
- Mielestäni naiset rakastuvat pelkästään peliriippuvaisiin.
- Aha!
- Voi teitä ressukat... Ei millään saada maahanmuuttajia nyt liitettyä tähän. Ei sillä väliä kuoleeko joku. Päätoive teillä on, että tekijät ovat ulkomaalaistaustaisia.
- No, pitää mennä kauppaan hakemaan sixpäk. Pahus! Kello on 23;25!
- Kaivopuiston grilli! Pahus! Kiinni jo vuodesta 2003...
- Minulle tatuointi? EI OLE EIKÄ TULE! Olen poikkeus! Ainoastaa juntti-idiootit pilaavat ihonsa. Vähän aikaa ollaan niin ukkoa ja akkaa. Lopulta ei kehdata edes t-paidassa kulkea. Täällä kirjoittaa viisas mies! Ihotuhruiset perustakoot oman pullistelijoiden klubin!
- Palaako?
- Nyt siinä on jokin hemmetin tatskaliike. Mielummin untuvaa kuin kiekuraa iholle! Sanon mä!
- Teen raskasta ulkotyötä. Selkäni jumittaa. Siis tuonne!
- Lada ja Buena Vista...
- Kun tukka lähtee, sä sen myötä meet...