- Siniset kiroilevat siilit👌😎
- Kiitos kutsusta, mutta en saatana tule☝️
- Tässäki tapauksessa peruuttaessa ruutuun, paikka nousee niin että keula osottaa vielä alaspäin, eli edessä olevan kerrostalon kivijalkaan lähinnä. Kun taas takana oleville autopaikoille "oikeinpäin" ajettaessa ajovalot osottaa suoraan yllämainitun kerrostalon alimman kerroksen ikkunoihin. Paikkojen välissä on törmä, eli puhutaan ylä- ja alaparkista. Tänne olis siis edukkainta ajaakkin perse eellä? Vaan ku siitäkin melko varmasti joku tietty ahistuu nii että rintaan pistää..
- Asia selvitetty, eli huoli pois kansalaiset. Mikään järjestyssääntö ei voi sanella, miten päin ajat oman autos omalle parkkipaikalle. Mie oon siis osakkeenomistaja täsä ja paikat on talon paikkoja, josta mie maksan vastikkeesa, ei mistään vuokrattuja. Innolla ootellaan talkkarin seuraavaa itkukohtausta. Isännöitsijällä meni enemmän naurusa aikaa ku sai kuulla, mite surkia tapaus on tuola meä pihapiiriä kyttäämässä..
- Itku kuulema auttaa. Kokkeileppa.
- Sie hiirihä se varmaa teet kaiken heti ku vaan joku sannoo. "en nyt tiiä kyllä asiasta, mutta koitan nyt tähän jotaki sanoa ku kotona en saa es leipää tehä ilman akan luppaa"- ukko sannoo että ei saa teettää enempää ku yhen vara-avaimen ommaan asuntoon, koska usiampi avain voi helepommin mennä hukkaan ja sitte pittää lukkoja vaihella, nii siehä tehet sillai?
"Ei ole sama asia." Kylläpä se perkele on.
Tarvii kunnon perustelut, jos perustelemaan alkaa ja vielä lennosta niitä keksii. Ei vaan saatana mulle riitä tuommonen. - Nonii, kiitos! eli se on kuitenki mahollista järjestyssäännöillä kieltää. Tätä mie vähä täsä hainki, että juuriko tähänki löytys joku muuki peruste, ku jonku ahistuneen talkkarin ruinaus (mahto perustua pelkästään esteettisyyteen, muttei raukka viittiny sitä myöntää). Miepä koitan saaha selevitettyä tämän siltä isännöitsijältä, jota ei ole kukkaan koskaan nähny ja jota ei taho saaha kiini koirilakkaan.