- Teitä kateellisia saamattomia tyyppejä riittää. Ainoa poliitikko joka jätti eduskunnan turhat kulukorvaukset nostamatta ja puolustaa suomalaista naista.
- Laittomien maassaolo on lain rikkomista. Mikä viesti se on maailmalle? Mikä merkitys lailla ylipäätään on? Australia, Amerikka, Venäjä? Ei siellä vain oleilla ja porskuteta turisteina duunarin ollessa maksajana. Seuraavan neljän vuoden aikana tapahtuu vaikka ja mitä, mutta persuilla on ainakin siellä rasistisessa päässä hyvä omatunto. Hyvä me. Kannatus lisääntyy. Se on varmaa :)
- Käsitin asian juuri päinvastoin. Joko muut ykkösmiehet hyytyivät ja laittoivat jo duunarinsa töidin. Odotin näkeväni puoluejohdon väkeä.
- Huolestuttavaa on mielestäni se ettei mikään puolue ( Perussuomalaisia lukuunottamatta) ota kantaa laittomasti maassa olevien Suomen Lain rikkomiseen. Eikö laiton ole laiton.? Olenko minä nyt rasisti kun sanon tämän ääneen? Olen työskennellyt vuosia sitten maahanmuuttajaryhmässä, johon ei demarivetoisesta kotikaupungistani löytynyt sisäisen siirron kautta kuin kaksi henkilöä liki kolmestasadasta työntekijästä. Perheeseeni kuuluu ihonväriltään tumma henkilö. Missä minussa on se rasisti. Jos turhaa rasisti sanaa käyttävät saisivat sakkotuomion, meillä olisi vauras yhteiskunta.
- Perussuomalaisten vaaliohjelmassa leikkuri leikkasi toissijaisista kohteista, eli laittomasti maassa olevien turistien täys hoidosta. Pitääkö duunarin maksaa turismi? Pitääkä suomen lakia noudattaa?
- Säästökohteita :Keskustan puistossa paljon työläisiä. Kotkassa veistoksia ja kiviä jo riittävästi. Kauniita ovat, mutta liika on liikaa. Maahanmuuttajat keräämään roskia ja lakaisemaan katu hiekkaa, sekä lunta lapioimaan ja risu savottaan.