- Heippa!
Otatko yhteyttä: mantyrinnekari (at) gmail.com - Ei ne ota sinne sinun kaveriksi näin älykkäitä yksilöitä vaikka kuinka portilla vänkäisi..
- Älä kuule vihaa vartaloasi, kas kun jokainen ihminen on oma ihana yksilönsä. Sitten kun aikanaan alat seurustelemaan niin huomaat kyllä että nuo mainitsemasi vartalonpiirteet ovat sinulle hyvä asia. Tsemppiä!
- Olisiko sinulla tuon kyseisen neitosen sähköpostia, voisin kysäistä millaisilla ehdoilla tapaisi.
- Minulla sama tilanne hyviä ideoita otetaan vastaan: mantyrinnekari (at) gmail.com
- Lyhennetään tuo teloitusaika puoleen tuntiin niin ehditään vähentää enemmän tätäkin karjaa pois kuljeksimasta
- Pitäisi teloittaa tunnin kuluessa pidätyksestä ilman oikeudenkäyntiä.
- Itse yrittäjänä olen tehnyt juurikin samoin, minulla meni hermot 6 vuotta sitten luottamusmieheen joka luuli olevansa yritykseni (työllistää 27 henkilöä) todellinen toimitusjohtaja ja edunvalvoja samassa paketissa. Lopetin yritykseni Suomessa ja siirsin kaiken tuotannon Viroon. Maksan TES:n mukaista palkkaa ja olen todella helpottunut päätöksestäni. Virolaiset ovat ahkeraa ja työmoraaliltaan hyvää porukkaa.
Ongelmat työntekijöiden ja ammattiliiton kanssa loppuivat kuin seinään. - Tottakai, nam nam
- Miten saisi yhteyttä tähän naiseen?
- Joo tainnut vaan eilisiltaiset lääkkeet jäädä hänelläkin ottamatta, pitäis kyllä muistaa ottaa ettei tule pipi päähän.
- Uskallatko antaa puhelinnumerosi?
- Kuinkas sinuun sitten yhteyden saa?
- Miten sinuun saa yhteyttä?
- Mahtavaa toimintaa ja oman väkensä puolustamista Israelilta. Onneksi on olemassa tällaisia valtioita jotka eivät katso toimettoman omiin kansalaisiinsa kohdistuvaa uhkaa ja hyökkäyksiä. Nämä Palestiinan rättipäät saavat juurikin sen minkä ansaitsevatkin. Onneksi myös USA seisoo Israelin rinnalla ja tukee Israelia.
- Juurikin näin
- Toivottavasti Suomen vankilassa toimiva hierarkia vankien keskuudessa toimii ja tämäkin ihmiskunnan saasta poistuu elävien kirjoista mahdollisimman pikaisella aikataululla.
- Lisäksi Satu tekee palveluksen yhteiskunnalle, kun hän menee töihin niin samalla mahdollistaa 7 lapsen pääsyn päivähoitoon ja heidän vanhempiensa pääsyn töihin saamaan palkkaa tekemästään työstä. Lakkolaiset taas miettivät maha kurnien miten saisi näiden lakkopäivien tulovajauksen katettua, JEEE!
- Ei muutu, kas kun olen Sadun kohtalontoveri eli isopalkkainen eläkeläinen, JEEE!
- Ei muuta kuin lisää Sadun kaltaisia eläkeläisiä takaisin työelämään, heillä sentään on vielä paljon annettavaa yhteiskunnalle. Lakkoilijat saavat nuolla näppejään ja miettiä millä taas tämä lakkoilun aiheuttama tulonmenetys korvataan. Satu puolestaan saa korvauksen tekemästään hyvästä työstä, JEEE!