yrittäjät estäkää suomalaisen vasemmisto työllistyminen

Anonyymi-ap

Itse olen antanut kenkää kaikille suomalaisille työntekijöille.
He ovat huonosti työtä tekeviä, sairastelevia ja aina jotain vasemmistolaista agendaa ajamassa.
Luottamusmiehet yrittävät lypsää ja kiristää rahaa ilmaiseksi. He eivät ajattele yrityksen tulevaisuutta vain omaa parastaan.
Olen jo kymmenen vuotta käyttänyt vain ulkomaalaisia työntekijöitä.
Maksan heille TES parempaa palkkaa.
Osa on Suomessa asuvia ja osan otan ulkomaalaisilta henkilövuokrausyrityksiltä mm. Virosta.
Ei kannata laiskoja ja yrityksiä lypsäviä vasemmisto suomalaisia töissä pitää. Pitäisi lailla kieltää tuollainen.

4

187

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Tiesitkö kuka yrityksiä pitää pystyssä?

      Ostaja!

      Mieti montako yrityksistä menee nurin jos kukaan ei ole töissä?

      Hallitus lähti leikkaamaan. Se ei tainnut, että leikkaus on tosiasiassa leikkaus yrittäjiltä.

      Tämä on ainoa syy, miksi työttämyys räjähti.

      Saatiin massatyöttömyys! Ja kuten sinäkin, myös hallitus uskoo, että Suomi nousee työttömyydellä. Ja että kansa maksaa velkojaankin työttömyydellä!

      Mutta ei siinä mitään, kaikki vaan kotiin makaamaan. Myös se yrittäjä!

      Siitä se lähtee!

    • Anonyymi00002

      Työpaikkaa hakevan puoluetausta kannattaa kysyä jo ihan alkuvaiheessa haastattelua, niin voii karsia raakit äärivasemmistolaiset pois.

      Koska poliittista taustaa ei saa lain mukaan suoraan kysyä, niin täytyy hiukan ovelasti muotoilla keskustelun lomassa kysymyksensä.

      Vasemmistoliittolaiset on aika pas-koja tekemään ainakaan mitään fyysistä työtä. Ne haluaisi olal jotain päälliköitä tai johtajia. Sitten naputellaan puoluesiskoille töissä koko ajan Instagrammiin.

    • Itse yrittäjänä olen tehnyt juurikin samoin, minulla meni hermot 6 vuotta sitten luottamusmieheen joka luuli olevansa yritykseni (työllistää 27 henkilöä) todellinen toimitusjohtaja ja edunvalvoja samassa paketissa. Lopetin yritykseni Suomessa ja siirsin kaiken tuotannon Viroon. Maksan TES:n mukaista palkkaa ja olen todella helpottunut päätöksestäni. Virolaiset ovat ahkeraa ja työmoraaliltaan hyvää porukkaa.

      Ongelmat työntekijöiden ja ammattiliiton kanssa loppuivat kuin seinään.

    • Anonyymi00003

      Hyvätasoiset porvarihakijat ei oikein suostu tekemään mitään pas-kahommia, ja pienellä palkalla. Niihin töihin on edelleen otettava noita punalipun alla marssimisesta tykkääviä. Tiukka valvonta vaan päälle, niin kyllä ne joutuu sen päivän työnsä aina tekemään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Poliisin potkija

      Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.
      Haapavesi
      30
      1199
    2. Onko kaivattusi älykäs

      vai onko helposti vedätettävissä
      Ikävä
      67
      849
    3. Miten yksi ihminen

      Voi kolahtaa näin kovaa? Saada ajatukset vallattua näin totaalisesti? Taidan oikeasti tarvita ammattiapua tämän kanssa,
      Ikävä
      42
      763
    4. P*skimmat palstalaiset kautta aikojen äänestys

      Nyt kaikki peliin, ilman parasta, ei ole p*skinta! Muistetaan mainita myös ne piileskelevät pirulaiset! 🤓
      Sinkut
      143
      630
    5. Työttömiä suomalaisia ei saa töihin

      Ei hakemuksen hakemusta suomalaisilta ammattilaisilta, Piti sitten filippiiniläisiä palkata. https://www.is.fi/talouss
      Maailman menoa
      279
      615
    6. Luonnollisuus

      Ja luonnonkauneus on kaunista.
      Ikävä
      91
      609
    7. Mikä on hänen nimen viimeinen tavu?

      🎣🎣🎣🎣🎣
      Ikävä
      42
      547
    8. Toivotko jotain tapahtuvan

      Että saisit kaivattusi vaimoksesi?
      Ikävä
      52
      526
    9. Olet lihonut kuin pullataikina

      Olet lihonut kuin pullataikina. Et ole yhtä kaunis kuin aikaisemmin. Oletko ryyppäämässä käynnyt joka ilta?
      Ikävä
      36
      521
    10. Et siis halua

      enää nähdä minua? Lupaan sitten pysyä pois. Ja jos vahingossa satutaan samaan paikkaan voit uskoa että en sitä tahallani
      Ikävä
      47
      510
    Aihe