- Vaikka yrittäjä olenkin sanoan vaan että onhan tuo merkillistä että hoitajia roikotetaan nälkäpalkalla noissa tehtävissä.
Miestäni heillä on oikeus kohtuulliseen palkkaan. Näyttää siltä että näiden työtä ei kukaan tässä maassa arvosta. Todella surkeaa että työnantaja kohtelee näitä ihimisiä ala-arvoisesti . Tuo on selvä osoitus kun palkkaa ei haluta näille maksaa se osoittaa vaan että työn arvostus on ala-arvoisella tasolla.
Tsemppiä sinne hoitajille. Pitäkää pintanne, ! Jos ei muuta niin irtisanoutukaa kaikki.
Siinä sitä olisi eduskunnan valehtelijoiden klubilla miettimistä . Olis hauska nähdä mihin nuo sopulit sitten syyttävän sormensa laittaisi - Putinin ainoa kirja Mein kampf on hänen ainoa ystävänsä
- Putin on tarjonnut kaksi miljoonaa miljardöörin kiinniottamisesta ?
- Eipä tarvitse muuta kun katsoa näiden " puoluejohtajien" haastatteluohjelmia niin äänestysinto katoaa välittömästi. Täysin tonttuja koko sakki puhutaan päälle, puheenvuorot mitä ovat ja aina puhutaan paskaa asian sivusta. Tuskin noi ymmärtää edes mitä sanovat ja mitkä seurauksen/ vaikutukset höpö höpö puheilla on. Todella alkukantaista touhua. Ja näiden edustamille tuntemattomuuksille pitäisi antaa äänensä HAH *
Ei kannata tuhlata omaa laadukasta vapaa aikaansa tuollaisen soossin hämmentämiseen.
Äänestän siten kun on oikeasti jotain asiaa ja jossa annetulla äänellä on merkitystä.
Toisin kun viime vaalissa ja vappusatasissa. ROSKAA - taitaa vihreät haluta kannabiksen vapaaksi niin jaksaisivat sitten työskennellä eduskunnassa pää pöllyssä vastuuttomasti. Tuohon idiotismiin kun ei ole mitään järjellistä perustetta. Hieman oksettaa koko helvetin vihreät piipertäjät osasto. Kuka helvatan torvi noi hallituksen päästi ??
SDPn juristiko ???? - Onks jotenkin hienoo kun yhdistät persut tähän. Liekö sulla vielä hieman opittavaa, etsi jostain joku yhteiskuntaa käsittelevä kirja saatat vielä sivistyä vai kasvattaako persujen mollailu sun itsetuntoasi kun näyttää olevan hiton hienoa nostaa persut aina mukaan kun oli mistä tahansa asiasta kyse. Eikös tässä ollut vihreistä vihulaisista kyse ?
- Kuka Helsingin Kaupungissa haluaa asua. Kysyn vaan. Varsinkin jos vihreät valtaavat tulevaisuudessa stadin. Tänne on jo nyt suunniteltu pelkkää raippaa ja autollisia asukkaita syytellään jo ties mistä. Täällä ammutaan kaikkea mikä liikkuu . Pelkkää eko skeidaa tulossa. Ruuhkamaksut ja paskat, täällä ei ole ruuhkia edes näkynyt. Kannattaa käydä tutustumassa ruuhkiin muualla niin ymmärretään mikä on ruuhka. Kestotekosyillä ajetaan ihmiset pois. Onpahan slummi valmiina vapaita asuntoja ulkomaita tulijoille.
Kyllä täältä kaiken saastuttamasta mestasta käy tie ihan muualle. Niin paljon ei rahaa voi tarjota että jäisin kitumaan tähän kylään. Vielä jokunen kuukausi ja saadaan duunit päätökseen. Sitten keskaria hesan suuntaan. Voi vaan todeta että kuka Helsinkiä tarvitsee, ei kukaan. Siellä ei ole mitään mitä ei voisi muulla korvata. Paitsi dementiamäkeä.. Sen paikka on juuri tuolla missä se on. Sitä ei tarvita muualla pilaamassa ihmisten elämää. Se on kierouden pesä jossa kaikki kiusa ja pahuus kansalaisia kohtaan pesii. Mutta sehän onkin Helsingissä. - Noiden turhanpäiväisten vaalien siirtäminen ei haittaa yhtään mitään. Voisi siirtää vaikka tuonne 2030 tasolle saman tien. Ketä hitto soikoon kiinnostaa.
Tätä vaalipaskapuhetta ja kannatusmittauksia on jatkunut jo liian kauan, kohta laatta lentää tuota moskaa kuunnellessa. Sama skeidan jauhaminen vaan jatkuu. Samat typerät puolueiden edustajat kilpaa huutavat ja puhuvat toistensa päälle kuten edarivaaleissa. Demokratiasta ei tietoakaan. Viime vaalit osoittivat että aivan turhaa koko touhu.
Kansan kusetusta . Vaalituloksia ei kunnioiteta kunhan vaan vedetään välistä ja kieroillaan. Lopputulos pöyristyttävä , sukkisporukka hoitelee hommia siihen tahtiin että ei paljon kehtaa edes katsella. Nytkin tärkeitä päätöksiä jarrutellaan ja tehdään vasta vaalien jälkeen, pelkurimaista touhua, mitä muuta noilta voisi odottaakaan.
Vaalien jälkeen sitten voidaan taas kuristaa ja kiristää kansalaisia jonkun vihervasuri porukan mielen mukaan. Kun emme äänestä, tulos on parempi. eipä sitten nauti porukan luottamusta vaikka eipä noi siitä paskaakaan piittaa. - HaHa, dream on... tuo naeenen ei kykene pysymään pois...menee jokunen kuukausi niin on taas sama naama sivustoilla....
- HaHa,
juu taktinen pentu tuohon suhteeseen niin tulevaisuus on turvattu. Pääsee lypsämään ukkoa oikein kunnolla. Saa miehen jalkarautoihin ja sitten ei tartte enää miettiä elämänsä rahoitusta. Näinhän se menee.....ennen eroa ja suuria rahoja.... - Kuka Helsinkiä tarvitsee ? Kysyn vaan. Ei kukaan. Siellä ei ole mitään sellaista mitä ilman ei voisi olla. Voisi poistaa kartalta.
Espoo pilattu ylirakentamisella. Espoosta tullut jo vastenmielinen asuinpaikka.
En yhtään ihmettele. Tehkää vaan kaikkenne asumisviihtyvyyden tuhoamisen saralla, saavat nämä kaksi pitää tunkkinsa.
Siihen kun lataatte nämä liikkumisverot päälle, niin kyllä saa ihan vapaasti rämettyä ja slummiutua nämä kaupungit.
Onneksi on vielä asumiskelpoisia alueita jäljellä. Skål på den saken ! - No, totta kai, ruuhkamaksut ettei sinne stadiin tarvitse tulla. Se on hyvä homma.
Kyllä Helsinki on jo tehnyt stadiin tulemiset niin vittumaiseksi, että en espoolaisena stadin rajaa enää edes ylitä.
Teimme duunissakin sellaisen yhteisen päätöksen että emme enää palvele Hgin postinumeroita vaan suuntasimme työmme muille alueille. Käyn esim. Hämeenlinnassa nopeammin tekemässä päivän duunit kun että etsin parkkipaikkoja puolipäivää pitkin stadin kujia. Se teki hyvää, ei enää edes pysäköintiongelmia.
Helsingissä kun ei ole mitään sellaista mitä ilman ei vois elää. Mammatkin ovat kiinnostavampia stadin ulkopuolella. :)
Eduskunnan apinatalokin on jo nähty. Joten pitäkää tunkkinne Helsinkiläiset, Elämä on laadukkaampaa kun pysyy rajojen ulkopuolella. Tosin toivon myös ettei Helsingin asukkaat tulisi sotkemaan meidän laadukasta elämää tunkemalla tänne meidän kiusaksi. - Täällä mitään ruuhkia ole ! jos joku niin kuvittelee niin menkää käymään vaikkapa euroopan puolella, sielläkin niitä on harvassa, muutamassa kaupungissa on hieman tukkoista.
Tämä suomalainen ruuhka on niin tekemällä tehtyä paskan puhumista ettei ikinä uskoisi. Helvetti että ihmiset on tyhmiä jos tuohon ruuhkakusetukseen menee mukaan.
Mikään muu ei ole kyseessä kun valtiovallan jatkuva paskan puhuminen jotta saadaan lisää verovaroja jota tämä kommunistinen hallitus saa sitten jakaa sinne tänne kansasta välittämättä. Täyttä valhetta kaikki mikä sieltä suunalta tulee. - Kyllähän se on niin että yritys tekee päätökset itse eikä joku höpöhallitus jossain dementiamäellä. Hallituksella ei ole MITÄÄN ASIAA PUUTTUA yksityisten yritysten asioihin.
Tuollaisilla hallituksilla ja toiveilla voi todellisuudessa pyyhkiä takapuolensa.
Yhteiskuntavastuu ?? eikö siinä ole vastuuta tarpeeksi jos vapaehtoisesti palkkaa ihmisiä ja kun tulee aika ne voidaan sanoa irti. Tuossa työssäolo aikana moni on saanut ruoan pöytään. Mikä vastuu yrityksillä on pitää nämä duunarit mailman tappiin asti samoissa hommissa ?
Käsittämättömiä ajatuksia täytyy sanoa. Minä en ainakaan pidä yhtään tyyppiä hommissa mikäli tulokset alkavat heikentyä ja näkymät kuten suomessa. Se on ulos ja sassiin. Maksaa liikaa tässä maassa ruokkia tuottamattomia. PISTE ! - Täytyy myöntää, että Marin kuten mutkin SDPn hyypiöt ovat todella vastenmielisiä ihmistyyppejä. Samaa toki voi sanoa viher vasureista, mutta tuo ässäpeedee, kaikki vaan jakoon . Hyi helvata ,oksettaa, en löydä sanoja siihen, millainen syöpä on suomeen saatu !
Yrittäminen suomessa tätä rataa loppuu, kukaan täysijärkinen yrittäjä ei tee duunin tuloksia sosialisoitavaksi. Ne on tarkoitettu sille, joka riskin kantaa eikä kenellekään muulle. !!! Yrityksen omistajat ovat se oikea kohde mihin se raha jaetaan !!! - Mitäs muuta nuo sossupuolueet kykenee ajattelemaan niin kauan kun seinästä saa rahaa, ei töitä tarvitse tehdä, ainakaan niin paljon että kahvi ja ruokatunnit häiriintyy. Kummallinen ajatusmaailma joillakin lintsari porukoilla tässä maassa. Monessa yrityksessä jauhetaan paskaa päivät pitkät ollaan muka "kiireisiä" duunit unohtuu tekemättä kun muu on tärkeämpää. Mikäli on täysjärkinen eikä huuhaa haihattelija, osaa laskea nopeasti ettei 6 tuntia riitä mihinkään eikä juuri kahdeksankaan. mikäli halutaan tuloksia.
Onneksi tuttavapiiriin ei kuulu sossupossuja, vihreitä eikä vasureita. Luojan kiitos. - Öh, en oo persu ekä porvari....silti tykkään reissata. Kyllä se tämän maan palvelut voittaa
- Te vihreät, jos ikinä itse edes olet sitä, ovat yhteiskunnan syöpä. Te kuvittelette, että jostain löytyy se raha, jolla teidän idioottimaiset nillityksenne rahoitetaan. Mm eläkeläiset kiittää ! . Mitään järkeä koko hommassa. Vingutaan että lähdetään hallituksesta jos ei kukaan kuuntele. Lähtekää hitossa ja tehkää se nopeasti. Kukaan ei jää kaipaamaan.
Tämä maa pelastuu kun katoatte. ikiajoiksi. Mikä tahansa muu on parempaa kun tämä tolloilu ViherVasurien puolelta. Kyllä tulee Trumppia ikävä. Sorry vaan mutta teidän laisianne pitsin nyplääjiä, puissa ruikkuttavia, ketjuihin kiinnitettyjä turhakkeita emme todellakaan tarvitse. Taisi olla suuri märkä vihreä päiväuni kun tuo polttoaine nousi.
Itse sitten myös maksatte kustannuksen nousuin johdosta tätä typeryyttänne. - Mitä eikös se hinta sitten noussutkaan kun tuli korona ??
- Voi sitä onnen päivää kun nuo vihreät suomen tulolaiset katoaisivat taivaanrannan usvaan eikä näistä viheliäisistä niljakkeista enää tarvitsisi kuulla mitään.
Ikinä en antaisi ääntäni näille tyypeille. Täysin käsittämättömiä ohjelmia ajavat eteenpäin välittämättä siitä kuka nämä maksaa. Vahva suosituksen on että tämä vihreä koaalitio istututetaan ensimmäiseen kuuhun menevään putkeen ja ainoastaan menolippu taskuun.
Voivat valloittaa kuun ja istutella sinne omia ajatuksiaan, jos vaikka saataisiin vuosisatojen kuluessa Green Moon nimisen turistikohde, niin ei tarttis sitten mennä Espanjan ihanaan lämpöön karkuun näitä vihulaisia. Vois istuskella kuukivien alla ja nauttia hyvistä maisemista, avaruuspuku päällä tietty.
Seuraavassa aluksessa voisivat suomen vasurit hypätä kyytiin ja mennä sinne saarnaamaan omia teesejään !
Ekologinen tapa päästä ViherVasureista eroon !