the_robot
Rauhallinen kotioloissa nykyisin viihtyvä rockhenkinen mies etsii itselleen kaltaistaan seuraa.
Opinnot alkavat olla jo loppusuoralla ja seuraavaksi onkin jo vuorossa työelämään siirtyminen sekä kodin perustaminen.
Haeskelen mukavaa tyttöä, jolla olisi jo pahimmat menohalut takana ja kotiolot alkavat voittamaan. Olethan myös halukas saamaan lapsia ja pidät lapsista.
Itse tykkään ruuanlaitosta, matkustelusta sekä käyn myös salilla ja lenkillä.
Toivottavasti olet myös itse urheilullinen.
Suosikkibändit/artistit: Hassisen kone, Sielun veljet, Ismo Alanko, Kraftwerk, Testament, Amorphis, Children Of Bodom, Abba, Elvis Presley, Jerry Lee Lewis, klassinen musiikki, folk
Suosikkileffat: Suljettu saari, Blood Diamond, My Summer Of Love, blues brothers, Spaghetti westerns, The Beatiful Mind, Crash (v.1996), James Bond - elokuvat, Keskiyön pikajuna, Papillon.
Lempikirjat: The Adventures Of Sherlock Holmes
Vapaa-aikanani: salilla käynti, kesäisin uiminen, matkustelu kotimaassa kuin ulkomaillakin
Katson tv:stä mieluiten: elokuvat, urheilu, dokumentit
Kotieläimet: -
En pidä: kiire, kaksinaamaisuus, valehtelu
Parhaat matkakohteet: Kotimaa ehdottomasti. Ulkomailla olen käynyt Portugalissa, Israelissa ja Venäjällä
Ruoka & juoma: uunilenkki, Riisi ja Kanapihvi, Pyttyipannu
Koulutus: Ammattikorkeakoulu
Ammatti: Terveydenhuolto
Siviilisääty: Sinkku
Lapset: Kyllä vielä joku päivä
- Löytyihän se siis. Kiitos sinulle kuka oletkin :)
- Orkesterin kotisivut ovat muotoa: http://bellatrix.co.kr/
Ja levy-yhtiön sivut: http://www.artspopcorn.com
Osittain siellä on englanninkielisiäkin palstoja, mutta levyn tilaamiseen en löytänyt mitään.
Pari e-mailia sieltä löytyy, joihin jo laitoin iät ja ajat sitten postia saamatta kuitenkaan minkäänlaista vastausta. - En ole kuvitellut enkä luullutkaan saavani homma ilmaiseksi. Pyysin lähinnä, että jos täällä olisi ollut joku, joka osaa Korean kieltä niin yhteydenottoa ja olisin sopinut asiasta tietysti tarkemmin ja korvausta vastaan.
Olen siis ihastunut erääseen orkesteriin, joka on Korealainen. Yritän vain saada heidän kotisivuiltaan tilata CD formaatissa levyä, mutta sivut ovat Korean kielellä.
Kysyin jo hommaa myös muutamista kielenkääntö/tulkkaustoimistosta, mutta he eivät lähde kääntämään mitään tällaista: Kääntävät kuulema asiakirjoja, työtodistuksia ja sen sellaisia. - Jotta voi sitten ihailla kokoelmaa ja kuunnella cd:n kauttakin :)
- Kyllähän minä nuo olen useampaakin otteeseen nähnyt. Haeskelen siis ko. teoksia CD formaatissa jotta voi, levyjen ystävä kun olen.
Tuntuvat vain olevan kadonneen tuon artistin teokset :(