vanhus1900
Kotimaa: ---
Koulutus: ---
Ammatti: Muu
Siviilisääty: ---
Lapset: ---
Liittynyt sitten
Muokkaa profiilia0 aloitusta · 2 kommenttia
- BB:n alkaessa toivoin että Aso olis tipahtanut mahdollisimman pian, pikkasen rasistinen kun olen, niin on ärsyttänyt se että asukkaissa on ollut niin paljon muita kuin putipuhtoisia Suomalaisia. Olin pitkään Esan voiton kannalla. Nyt Aso on kuitenkin saanut sympatiani osakseen, muuttunut todella pajon edukseen ja varmaankin tarvisi palkintorahoja kaikkein eniten, suotakoon voitto hänelle.
- sinulle käynitiä terveuskeskukseen. Sieltä saat tarvittavat ohjeet, alkulääkityksen ja sairaslomaa sekä lähetteen esim. mielenterveystoimistoon jossa on hyviä lääkäreitä ja asiansa osaava hoitohenkilökunta. Hoito on lisäksi ilmaista.
Myös käynti yksityisellä Psykiatrilla on toki mahdollista mutta tulee pidemmän päälle melko kalliiksi.
Hyvä että otat ongelmasi vakavasti ja tahdot niihin apua, älä pitkitä liiaksi. Neuvoisin kääntymään lääkärin puoleen heti vaikkapa päivystyksen kautta, etteivät oireet pääsisi pahenemaan.
Voimia sinulle ja koita ottaa rauhallisesti, lepää kun voit, anna itsellesi aikaa ja lupa olla väsynyt ja masentunut. Älä väädi itseltäsi liikaa ja muista että masennus ym. ongelmat ovat sairauksia siinä missä muutkin. Älä häpea itseäsi ja oireitasi vaan hae rohkeasti apua.
Hyvää jatkoa, toivottavasti ongelmasi hoituvat.