diorshow
Kotimaa: ---
Koulutus: ---
Ammatti: Muu
Siviilisääty: ---
Lapset: ---
Liittynyt sitten
Muokkaa profiilia4 aloitusta · 14 kommenttia
- Itselläni laitettiin The Lookissa Princess -täyte viime vuoden marraskuussa. Pysynyt kohtuullisen hyvin. Nyt ajattelin lähteä hemmottelulomalle Tallinnaan heinäkuussa ja ottaa hieman lisää täytettä. Onko suosituksia minne kannattaisi mennä? Myös suositukset hyvistä kosmetologi- ja hierojapaikoista otetaan vastaan. Kiitos!
- Mitä sitte??
- Four Reasons on hyvä sarja. Sitä löydät vain paikoista jossa myydään kampaamotuotteita. Myös sisäisesti otettavat, kala/tyrniöljyt ovat äärimmäisen tehokas keino saada hiukset, kynnet ja iho parempaan kuntoon.
- Mene kampaajalle vielä kun sulla on tukka päässä...!!
- Hyvät naiset. Tottakai voit laittaa meikkivoidetta ja puuteria, kunhan sinulla on oikeanlaiset tuotteet. Muistakaa että yksi ikääntymisen merkki on epätasainen ihonväri.
Kaiken a ja o on hyvä puhdistus ja kosteutus. En suosittelisi vartalovoidetta meikin poistoon, kasvoille tarkoitettuja tuotteita lötyy hintahaarukalla 5-70€, ja nyt siis puhutaan puhdistuksesta.
Ikääntymisen merkkejä ovat ryppyjen ja epätasaisen ihonvärin lisäksi veltostunut iho. Kosmetiikkasarjoilta löytyy tehokkaita tuotteita, tosin hintakin nousee tehokkuuden myötä. Voisit hyvin aloittaa "ensimmäisiin ikääntymisen merkkeihin" tarkoitetuilla tuotteilla vaikka ne ovatkin suositeltu n. 25v ja siitä ylöspäin. Pikkuhiljaa voit valita tehokkaampia tuotteita ja todeta kuinka kauniin ihon voit saada sitä hoitamalla :)
p.s muistakaa HYVÄ aurinkosuoja kasvoille, kaulalle ja decolletelle, - Osta kotikäyttöön KC Color Mask Vanilla. Tai joku sävyttävä hoitoaine jossa on punaista väriä.
- hehe..valokynä ei peitä vaan tuo valoa ja korostaa. Eli: hyvä silmänympärysvoide, peiteväri sekä valokynä kirkkautta tuomaan. Juo runsaasti nestettä. Muista että tummuus voi johtua kuona-aineista joten kiinnitä huomiota ravintoon sekä liikuntaan. Ikävä kyllä tummuus on osittain myös perinnöllistä. Suosittelen että käyt ammattilaiselta ostamassa tarvitsemasi tuotteet.
- Paras hinta-laatusuhde löytyy Four Reasons -linjan suihkutettavasta hiuspuuterista. Ei ole voimakkaan tuoksuinen kuten Schwarzkopfin market versio tai Klippoteket.
- Siis hyi saasta mikä mörskä tuo Toledo oli! Ensimmäisenä huoneessa vilisteli torakka ja takapihan puolella olevassa huoneessa ei ollut edes ikkunalaseja, vain puiset kehikot! ÄLKÄÄ MENKÖ KUKAAN! onneksi saimme vielä ensimmäisenä iltana uuden hotellin.
- Mene kampaajalle ja opettele meikkaamaan. Treenaa itsellesi unelmien vartalo.
- UADE oli kyllä siisti ja turvallinen! Ei ollut asiaa kouluun ilman kulkulupaa,
- Lufthansalla on hyviä lentotarjouksia. Itse ostin tammikuun alussa lennot Rioon, hintaan 490€. Odottelua vaihdon yhteydessä paluulennolla 4h, ei paha :)
- Apteekki usein kallein, myydään myös Emotion-myymälöissä. Siellä ainakin Yotuel-hammastahnat apteekkia halvempia.
- kiitos vinkistä mutta ei ollut tuo biisi..