Valikko
Aloita keskustelu
Hae sivustolta
Kirjaudu sisään
Keskustelu
Viihde
Alennuskoodit
Black Friday 2024
Lainaa
Treffit
Säännöt
Chat
Keskustelu24
profiilit
mar.l
profiilit
mar.l
mar.l
Vapaa kuvaus
Kotimaa: --- Koulutus: --- Ammatti: Muu Siviilisääty: --- Lapset: ---
Aloituksia
1
Kommenttia
2
Uusimmat aloitukset
Suosituimmat aloitukset
Uusimmat kommentit
Joo se on toi suorittaminen aika kova sana tuossa uskomuksessa, suoritat ilman muuta ja ehdoitta, se on kuin ympyrä jonka sisällä olet, jos menet siitä ympyrästä ulos niin huomaat miten keinotekoinen se kupla olikaan, silloin voi katsoa asiaa tämän piirin ulkopuolelta ja siinä vaiheessa sitä tietoa on jo muualtakin kuin pelkästä "uskonnosta ja uskomuksista" mikä taitaa olla tämän palstan aihe, ja uskomustahan on myös Jehovan Todistajuus.
Fanaattisuus on mun ajatusmaailmassa ajat sitten saanut kyytiä, samalla on tullut ihan terveelle realismille tilaa joka on auttanut itseäni tosi paljon, samaten kuin asioiden todellinen tutkiminen puolin ja toisin, myös JT-asian puolesta mutta, tarkkaan asioita tutkineena, myös vastaan.
Kannattaa mennä ympyrästä ulos, ja todella miettiä asioita kuplan ulkopuolella, niitäkin saa jokainen tutkia.
12.11.2010 04:17
Oli ihan hyvää ja tarkkaa kannanottoa uudella nimimerkillä, Voimantorni esitti myös hienoja ajatuksia, mielestäni on hyvä asia ettei tälläiset asialliset ja tarkat ajatukset loppuneet Voimantorniin, meitä kun on kuitenkin, ainakin joitakuita, jotka emme osaa itse tarkasti ilmaista itseämme mutta luen mielelläni asiallisia tekstejä jotka liittyvät Jehovan Todistajiin ja eittämättä niin moniin epäkohtiin joita heidän opetuksensa sisältää!
Kiitos, jatkoja odotellen!
03.11.2010 02:28
1 / 1