Toivottavasti nyt viimein pannaan uskonasiat järjestykseen oikeuden kautta. Ellei OV pysty esittämään väitteitänsä toteen, taitaa napsahtaa tuomio herjauksesta.
Ennen mies maansa myö ennen kuin sanansa syö.
Taitaa OV:n leirissä puntti tutista.
L-leirissä kukkotappelu
5
137
Vastaukset
- 20
Toivottovasti ko liike hajoaa....valkoiset juutalaiset......
- viha on kova
älkää kuomat muuta virkkako.
- Coq au vin
Jos saa maallisessa tuomioistuimessa tuomion, eiköhän tie taivasten valtakuntaankin ole tukossa. Tai mistäpä minä tiedän. Joku seurakunnan johtava elin saattaa hyvinkin siunata synnit anteeksi.
On näillä kiistat kun mielikuvituksellisista asioista riitelevät. Omien havaintojeni mukaan on aika tyypillistä, että kun on ollut saarnasmiehen hommissa kymmenien vuosien ajan, myöhemmällä iällä saarnamiehille tulee tunne oman minuuden puhdasmielisyydestä, minkä jälkeen kaikki muut alkavat tuntua kerettiläisiltä. Tässä vaiheessa maallikkosaarnaajat alkavat puhua halveksuvasti leipäpapeista. Yksi kirja ja yhtä monta tulkintaa kuin on seurakuntalaistakin.
On sanottu että isosta kirjasta pitäisi löytyä ohjeet kaikkiin tilanteisiin. Sitä minä vaan ihmettelen mitä isossa kirjassa tarkoitetaan kun sanotaan että elä kuin ei vaimoa olisikaan.
- #31
Tilanne menee mielenkiintoiseksi. Toivottavasti S ei tyydy mihinkään sovitteluun. Sovitteluun suostuminen on pidemmän päälle häviämistä, koska ainakin ulkopuolisen silmin V näyttäisi olevan suurempi vallankäyttäjä. Tämä tapaus on syytä katsoa oikeudessa loppuun saakka.
- lahkofinitonn !
Nyt taitaa olli v. lähtiä siihen lahkonsa uhkaamaan "TULIMEREEN"
Meijän kadun sairaallos/häiriintyneet parkkisenkankaan lestat alkaa miettiä, mikä mahtaa ollakaan väärää tai mikä oikiaa!.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti26517118Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist235517- 1152592
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar152076Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361775Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?1111007- 59959
Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?45899Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto32897