Miksi niin tekisin Olet näyttänyt täydellisen selvästi, etten merkitse sinulle ihmisenä yhtään mitään.
En sano sulle sanaakaan.
21
625
Vastaukset
- kuin ilmaa
Miksi tehdä itselle vaikeaa. Eihän me kumpikaan rakastettu tai välitetty aidosti toisistamme. Se on totuus. Ketkä rakastavaiset näin käyttäytyvät?
- Kutiseeko jo?
Onkohan tosiaan noin? Mieti vähä itekki,kun tänne kerran kirjottelet. Taitaa olla kaipuuta vain?
- ...
Äitimatskua? Vain äidit vastailee noin vittumaisesti...
- luulen näin
Tai sitten vaan käy lukemassa mitä se mielenterv. potilas on nyt kirjoitellut
- älkääs nyt
Ja kaksi randomia vastaa toisillen. Villi arvaus että aloittaja alkaa M-kirjaimella naispuolinen henkilö.
- älkääs nyt
Mutta jos aloittaja alkaa M-kirjaimella ja on naispuolinen niin erittäin hyvä päätös. Toivottavasti löydät joskus jonkun joka saa sut pois täältä ja hymyn huulillesi.
- johan on
Mistä päättelet, että kyseessä olisi M-nainen? Ei kai hänkään nyt täällä jatkuvasti notku
- M...S...J..A...V..
johan on kirjoitti:
Mistä päättelet, että kyseessä olisi M-nainen? Ei kai hänkään nyt täällä jatkuvasti notku
Kuka tietää kirjaimien perusteella kuka on kysymyksessä? Yksi ja sama henkilö voi esiintyä VAIKKA JOULUPUKKINA. Oliko kysymyksessä M,S,J,A voi vidulaiset miten yksinkertaista on tuntea joku.
- Järki käteen
Erittäin pätevä ja järkevä kommentti. Minkähän takia on saanut miinuksia? Järkyttävää jasurullista lukea näitä M-naisen vuodatuksia. Totuus on tämä.
- 12+14
Hei, älä nyt. Olisin kyllä toivottanut sulle hyvää nimipäivää, mutta tajusin asian vasta kotisohvalla.
- joskus arvostinkin
Niin, sellaiset ihmiset eivät merkitse minulle mitään jotka loukkaavat kerta toisensa jälkeen tahattomasti/tahallaan mutta eivät edes osaa pyytää anteeksi/selvittää asiaa vaikka toinen on tehnyt asian vielä erittäin helpoksi
- kaikki ääkköset
Niin, jos joku ei halua selvittää asiaa tai pyytää olemattomia anteeksi, sinä et taida merkitä juurikaan sinne suuntaan.
- olemattomia(ko)?
kaikki ääkköset kirjoitti:
Niin, jos joku ei halua selvittää asiaa tai pyytää olemattomia anteeksi, sinä et taida merkitä juurikaan sinne suuntaan.
niin ja onhan se erittäin reilua tehdä aloitteita ja sanoa että haluaa nähdä jatkossakin ja osoittaa olevansa kiinnostunut, antaa vielä numeronsakin "salakavalasti" ja sit kun toinen ottaa yhteyttä niin ei mitään asiaa enää... mut sitten tulee kuiteski tänne palstoille höpisemään. (ihan varma asia)
ja vaikka mieli oiskin ollut muuttunut siinä välissä niin minusta olis ollut ihan kohteliasta vastata ja pahoitella asiaa...
kieltämättä sellanen olo että tahallaan kiusasi.
mutta nyt mä joka tapauksessa jo annan olla tän jutun, löysin imisen joka pystyy korjaamaan mun sydämen.. Hän myös hallitsee anteeksi pyytämisen ja anteeksi antamisen jalon taidon ja osaa pitää yhteyttä. - mut se siittä
olemattomia(ko)? kirjoitti:
niin ja onhan se erittäin reilua tehdä aloitteita ja sanoa että haluaa nähdä jatkossakin ja osoittaa olevansa kiinnostunut, antaa vielä numeronsakin "salakavalasti" ja sit kun toinen ottaa yhteyttä niin ei mitään asiaa enää... mut sitten tulee kuiteski tänne palstoille höpisemään. (ihan varma asia)
ja vaikka mieli oiskin ollut muuttunut siinä välissä niin minusta olis ollut ihan kohteliasta vastata ja pahoitella asiaa...
kieltämättä sellanen olo että tahallaan kiusasi.
mutta nyt mä joka tapauksessa jo annan olla tän jutun, löysin imisen joka pystyy korjaamaan mun sydämen.. Hän myös hallitsee anteeksi pyytämisen ja anteeksi antamisen jalon taidon ja osaa pitää yhteyttä.ja vielä että en tosiaan merkinnyt hänelle yhtään mitään.
- mut se siittä
mut se siittä kirjoitti:
ja vielä että en tosiaan merkinnyt hänelle yhtään mitään.
nimittäin jos olisin merkinnyt niin vaikka jos/kun tein itsekin jotakin väärää niin sekin olisi ollut varmasti selvitettävissä jos tahtoa olisi ollut.
taikka jos oli jotakin muuta tän homman takana niin puhumalla ne asiat selviää ja mä oon aika ymmärtäväinen ihminen.
mutta koska vain hiljaisuutta, se kertoo kaiken. - *******
mut se siittä kirjoitti:
nimittäin jos olisin merkinnyt niin vaikka jos/kun tein itsekin jotakin väärää niin sekin olisi ollut varmasti selvitettävissä jos tahtoa olisi ollut.
taikka jos oli jotakin muuta tän homman takana niin puhumalla ne asiat selviää ja mä oon aika ymmärtäväinen ihminen.
mutta koska vain hiljaisuutta, se kertoo kaiken.Mitäpä jos toinen on aina yrittänyt asiaa selvittää saamatta vastauksia. Ei siinä viitsi loputtomiin hakata päätä seinään. Se on helpompi lueskella tällaisia nimettömiä kirjoituksia ja miettiä, voisiko tuo päteä kohdallani.
- ei viitsi ei.
******* kirjoitti:
Mitäpä jos toinen on aina yrittänyt asiaa selvittää saamatta vastauksia. Ei siinä viitsi loputtomiin hakata päätä seinään. Se on helpompi lueskella tällaisia nimettömiä kirjoituksia ja miettiä, voisiko tuo päteä kohdallani.
no eipä oo sulle, koska minä tässä olen näitä asioita yrittänyt selvittää mutta näköjään ihan turhaan ja nyt mä luovutan tän asian suhteen.
- turhaa.
jos puhuisit hänelle suoraan ,etkä vain uskottelisi ja tekisi omia johtopäätöksiä.
- puhumalla selviää
just niin!puhu ihmiselle suoraan,ei kaikki lue näitä palstoja.
- jommin kummin?
Jos toinen on jo kerran sanonut ettei halua seukata sun kanssa olet jästipää etkä edes ansaitse asian toistamista moneen kertaan.
Jos sinut on jätetty tahallaan tai tyhmyyttään tietämättömyyteen saat sympatiani. - johtopäätöksentekijä
Mä oon taas tullut siihen lopputulokseen ettei tää palstailu ainakaan tule parantamaan tätä asiaa mitenkään,ei se oikein tänne kuullu..
Mitään muuta en halua tältä maailmalta niin paljon.
En jaksa roikkua täällä ja miettiä voisiko joku viesti olla mulle tarkoitettu jne. Joten asian käsittely tulee loppumaan täällä, oikeestaan sitä tunnistettavaksi ole täälläkään tehty. Kaikki viestit kun täällä voi olla keltä tahansa kenelle tahansa, etten tee mitään johtopäätöksiä näiden perusteella.
En jaksa lukea näitä juurikaan, nyt tuli taas pitkästä aikaa tehtyä.Mä poistun täältä siis toistaiseksi ja jos meinaat tunnistavan niin tee säkin samoin.
Sori etten ole sitä aikaisemmin sanonut,etten täällä juurikaan ole.
Mut enpä mä usko sunkaan täällä oikeasti olevan, .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m3895892- 805278
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest484306- 523921
- 523709
SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1623390Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1003164Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky503148- 432269
- 492195