Tietääkö kukaan mitä nähtävyyksiä olisi Havaijilla Oahulla Diamond headin, Pearl harborin ja Waikiki beachin lisäksi??
Entä mitä siellä kannattaa syödä?? Millaisia hinnat ovat Honolulussa??
Mistä olette tilanneet matkanne, onko sinne suoria lentoja Hesasta??
Onko Havaijilla hurrikaaneja, jos on niin mihin aikaan vuodesta?? Olisimme menossa Heinä-Elokuussa.
Neuvoja??
2
185
Vastaukset 2
- tanja.s.
Moi! olin vuonna 2010 helmikuussa Honolulussa ja sanon heti aluksi että mahtava paikka!
Itse koko Hawaijji on nähtävyys ja jos olette kauan suosittelen menemään myös Mauin saarelle päiväksi tai pariksi!
Matkan tilasimme netistä eri lentoyhtiöiltä. Meillä oli välilaskuja 2kpl (Frankfurt-Los Angeles-Honolulu) Suoran lennon Losiin voi saada mutta suoraan Honoluluun ei lennetä koska meidänkin lentoaikamme oli helsinki-honolulu n.20h laskematta välilaskuissa kulunutta aikaa.
Käsittääkseni Hawaijilla ei ole hurrikaaneja mutta tästä en ole varma :)
suosittelen ehdottomasti teitä menemään hawaijille, rakastuin paikkaan ihan täysin. - tanja.s.
Misasin yhden kohdan, Rantabaareissa saa uskomattoman hyvää kalaa, ja jos pidätte lihasta niin aivan waikikin keskustassa oli aivan uskomattoman hyvä paikka (nimestä en ole varma mahdollisesti beaf & steak)
Hintataso on mannerameriikkaan verrattuna paljonkin korkeampi mutta jos verrataan suomen hintoihin niin halvempaa!
Suosittelen vielä Hawailla menemään surfing-tunnille, meillä ainakin oli päivän matka rauhalliselle rannalle n.50km Honolulun ulkopuolelle ja siellä harjoittelimme ensin teoriaa ja päivän loputtua niin kaikki olivat surffanneet jonkin pienen aallon päällä :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 641012
- 60989
- 93817
- 52764
- 41659
Jasmin vauhdissa
Kyllä pitää Jassulla kiirettä, kun yhtenään menoa mun äidin, isäpuolen ja Markon kanssa Ossianin ollessa tietysti sulois222630- 50568
- 40560
- 66555
Nainen joka haluaa miehen
Näyttää sen selvästi. Hommaa minihameet, pitkät hiukset, laihduttaa ja on iloinen sekä aktiivinen.79553