Miksi bussikuskit hyljeksii naisia??

Meillä Espoossa ongelma. Bussikuskit suhtautuvat naismatkustajiin
ylimielisen välinpitämättömästi ja epäystävällisesti.
6123
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

?!

Äänestä

Luuleeko prinsessa että kaikki pyörii sinun ympärilläsi ja sinulle pitäisi järjestää erityiskohtelua. Jos maailmasi ei pyörisi vain itsesi ympärillä huomaisit että bussikuskit suhtautuvat kaikkiin matkustajiin samalla tavalla.

Äänestä

Ainakin Espoossa, sivistyksen kaupungissa, bussikuskit ovat
ERITTÄIN KOHTELIAITA sekä naisille että miehille. Etkö ole muka
nähnyt?

Äänestä
  • Espoon bussikuskit, ihan kivoja puhetaitoisia, ovat.

    Äänestä

olis täänyt para vaiva tälle palstalle heräääää--

Äänestä

Ootko sitte pummi?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Äkäinen nnn kirjoitti:

Meillä Espoossa ongelma. Bussikuskit suhtautuvat naismatkustajiin
ylimielisen välinpitämättömästi ja epäystävällisesti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu