kumpi menetti

enemmän vai menettikö kumpikaan.
9382
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Ei oltu naimisissa ,jos sitä tarkoitat

Äänestä

olisit soittanut toiseen numeroon

Äänestä

Menetin lähtemällä, mutten voinut jäädäkkään.
Ikävä jäi. Hänestä en tiedä.
Tuskin edes muistaa, tai nauttii vapaudestaan. Kuka tietää.
Ei lähe tämä ikävä ihan heti.

Äänestä

Menetin rakkaan ihmisen... toivottavasti en kokonaan...

Äänestä
  • Jätitkö oven auki mistä tulla ja mennä vastaan?

    Äänestä

  • hiljasta on kirjoitti:

    Jätitkö oven auki mistä tulla ja mennä vastaan?

    En tiedä onko hänen ovi jo suljettu lopullisesti.. en ehkä halua tietää vastausta, siksi en sitä suoraan kysykkään...




    n->m

    Äänestä

Heh.. Totesin eilen illalla etten tainnut menettää yhtään mitään. Oli aikamoista huomata et tähän kuvioon liittyi niinkin paljon porukkaa.
Ja kaiken huippu tässä oli se et Juhan uusi ihastus itsekin tekee ihan samaa kuin Anne-Mari.
En voi muuta enää sanoa kuin et on iso helpotus kun pääsee muuttamaan tästä kaupungista pois. Ei enää tuollaista ihastusta minun kohdalle.. Sitä toivon kovasti. Parempi sellainen ihminen joka ottaa huomioon muutkin ihmiset.. Eikä tieten tahtoen riko toista ja nöyryytä toista julkiksissa medioissa (kuten esim. täällä ja Mtv3:n chatissa) ja oikeassa elämässä.
Ps. Ystävä on sellainen joka ei missään tilanteessa käännä selkäänsä toiselle.
Juha ei sitä ollut. Hänen toimintansa kertoi jotain hyvin perustavanlaatuista.. En koskaan ymmärtänyt sitä et miksi jäätiin tänne vetvomaan asioita. Miksei hän viestitellyt minulle suoraan eikä vastannut aina tekstiviesteihin. Kun ihan suoraan sanottuna odotin häneltäkin oma-aloitteisuutta. Mut sitä se ei koskaan hänen puoleltaan ollut. Ja tähän se sit johti. Vaikkei pitäisikään toisesta niin kyllä ihmiset yleensä toimii toisin. Meidän tuttavuus oli ihan outo (sairas?). Ei ikinä enää tällaista.

Äänestä
  • Unohtui..
    Ehkä sellainen oleellisin asia.. Hän ei arvostanut minua pätkääkään. Ja luultavasti se oli se syy miksi hän toimi niin kuin toimi.. Ystäväni totesikin et ei sellainen ole edes kaveruutta.. Ystävyydestä saati sit vielä enemmästä puhumattakaan.
    Särki sydämeni tosi pahasti mut ehkä se korjaantuu siellä toisaalla.. Toivon vain etten tämänkään kokemuksen jälkeen muutu tuollaiseksi kuin Juha. Tai sellaiseksi kuin eräät muut.
    Ystäväni taisikin joskus sanoa et olen liian kiltti.. Ja ajattelen herkästi liian hyvää toisesta. Se nähtiin tässä taas.. En tiedä opinko koskaan ymmärtämään tietynlaisia ihmisiä. Voi olla etten..

    Äänestä

  • Jep.. kirjoitti:

    Unohtui..
    Ehkä sellainen oleellisin asia.. Hän ei arvostanut minua pätkääkään. Ja luultavasti se oli se syy miksi hän toimi niin kuin toimi.. Ystäväni totesikin et ei sellainen ole edes kaveruutta.. Ystävyydestä saati sit vielä enemmästä puhumattakaan.
    Särki sydämeni tosi pahasti mut ehkä se korjaantuu siellä toisaalla.. Toivon vain etten tämänkään kokemuksen jälkeen muutu tuollaiseksi kuin Juha. Tai sellaiseksi kuin eräät muut.
    Ystäväni taisikin joskus sanoa et olen liian kiltti.. Ja ajattelen herkästi liian hyvää toisesta. Se nähtiin tässä taas.. En tiedä opinko koskaan ymmärtämään tietynlaisia ihmisiä. Voi olla etten..

    Jatkan et..
    No luovunpa sit siitä ajatuksesta antaa hänelle se opetus/näpäyttää.. Koska siitähän tässä oli kysymys, ei mistään muusta. Täällä jotkut viljelee niin outoja juttuja etten käsitä. En ole mitenkään väkivaltainen ihminen.
    Mutta.. Minun osalta nämä palstat saa nyt jäädä lopullisesti.
    Juha ei ollut ystävyyden eikä minkään muunkaan arvoinen. Se on ihan tosi.
    Ja tämä oli eka näille palstoille tänään.. Ja myös viimeinen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tuuttuuttuuttuut kirjoitti:

enemmän vai menettikö kumpikaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu