VL-pedofilian uhri!

Nyt on tullut Jumalan aika tehdä rikosilmoitus. Pääset välttämättömän ammattiavun piiriin ja rikollinen saa rangaistuksensa. Tee rikosilmoitus, vaikka epäilisit rikoksen vanhentuneen, sillä oikeus sen vanhenemisen lopulta päättää.

Rippisalailuun pakottanut johtonne valta akaa olla murenemassa ja sadat vl-uhrit ovat jo uskaltautuneet tekemään rikosilmoituksen. Kukaan ei enää uskalla sinua Ry:llä ivata tai syrjiä, vaikka rikollisen ilmiantaisitkin.

Jos et tee rikosilmoitusta, vl-lastenraiskaaja etsii koko ajan uusia uhreja ja vl-pahuus vaan lisääntyy!
8181
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Myös muusta seksuaalirikollisuudesta on hyvä tehdä ilmoitus. Raiskaaja ei lopeta raiskaamistaan jos pääsee aina kuin koira veräjästä. Pelko saattaa pysäyttää raiskaajan muutamaksi viikoksi, kuukaudeksi tai vuodeksi, mutta jossain vaiheessa teko uusiutuu.
Jos todellisuus ei tule päättäjien tietoon (lukevat tilastoja), niin asiaan ei puututa viranomaisten taholta koskaan tarpeeksi tosissaan ja jämäkällä otteella.

Äänestä
  • Myös vl-raiskaajien uhrit, tehkää nyt rikosilmoitus. Raiskaaminen on rikos myös avioliitossa. Ja rikos täytyy hoitaa myös maallisen oikeuden edessä. Edes vl-aviomies-raiskaaja ei saa päästä pälkähästä siksi, että on "perheen pää" ja oikeutettu raiskaamaan puolisonsa!

    Äänestä

Pienetkin ja vähäiset asiat saattavat johtaa suuren rikosvyyhdin selvittämiseen, joten ei pidä koskaan epäröidä vaan ilmoittaa seksuaalisesta hyväksikäytöstä poliisille, olipa hyväksikäyttäjä miten arvovaltainen tahansa, vaikka hän olisi lähisukulainenkin. Seksuaalirikosten tutkinnassa olevat poliisit ovat hienotunteisia eikä heidän asenteitaan tai reaktioitaan tarvitse mitenkään pelätä tai jännittää. Pienkikin apu voi johtaa läpimurtoon rikostutkinnassa ja tuoda siten helpostusta hyvin monen uhrin elämään. Ennen kaikkea rikollinen saadaan tuomioistuimen eteen ja hänen rikoskierteensä saadaan katkaistua.

Äänestä
  • VL-pedofiilit eivät voi toimia yksin, vaan heillä täytyy olla jonkinlainen verkosto tai muu yhteys keskenään. Ei tuollainen "muoti" ole tullut ihan itsestään. En usko sitä mitenkään, vaan taustalla täytyy olla jonkinlainen järjestäytyneisyys. Kunhan se yhteys löytyy, niin saadaan kerralla kiinni suurempi porukka vl-lastenraiskaajia. Keskusrikospoliisin täytyisi tutkia kaikkien vl-pedofiilien tietokoneet, kännykät ja muutkin viestintävälineet, jotta yhteys vl-seksuaalirikollisten välillä löytyisi. Uskovaiset pedofiilit tuskin "epäuskoisten" pedofiilien kanssa ovat tekemisissä.

    Äänestä

  • Verkosto löydettävä! kirjoitti:

    VL-pedofiilit eivät voi toimia yksin, vaan heillä täytyy olla jonkinlainen verkosto tai muu yhteys keskenään. Ei tuollainen "muoti" ole tullut ihan itsestään. En usko sitä mitenkään, vaan taustalla täytyy olla jonkinlainen järjestäytyneisyys. Kunhan se yhteys löytyy, niin saadaan kerralla kiinni suurempi porukka vl-lastenraiskaajia. Keskusrikospoliisin täytyisi tutkia kaikkien vl-pedofiilien tietokoneet, kännykät ja muutkin viestintävälineet, jotta yhteys vl-seksuaalirikollisten välillä löytyisi. Uskovaiset pedofiilit tuskin "epäuskoisten" pedofiilien kanssa ovat tekemisissä.

    No, olihan Espoon SRK-johtohenkilökin opettanut lastenraiskaamisen pojalleenkin!

    Äänestä

VL-pedofilian uhri. Sadat kohtalontoverisi ovat jo tehneet hyväksikäyttäjästään rikosilmoitukse. Tee sinäkin, sillä se on kaikkien kannalta oikein, äläkä missään vaiheessa alistu mihinkään painostukseen.

Sinä olet syytön, viaton uhri joten siinä, että teet rikosilmoituksen, ei ole mitään väärää tai hävettävää. Hävettävää ja kaduttavaa on VAIN hyväksikäyttäjällä. Tee rikosilmoitus, niin oikeus toteutuu!

Äänestä

Oikein,..välitön rikosilmoitus ja ei mtn SALAILUA ENÄÄN...puhutaan suut puhtaaksi...ja virsi 347 toinen säeistö..sitä ei enään lauleta...laulakoot salailijat itse...joku raja meillä rivijäsenillä on...aikuiset ihmiset saavat keskenään tehdä mtn lystää..soon heidän lihasyntinsä mutta se ei ole rikollista toimintaa...JOHTO VAIHTOON JA HETI EI OLE JÄSENTEN LUOTTAMUSTA ENÄÄ!!!!!!

Äänestä
  • virsi 397 se on eikä 347..SIIS VIRSI 397 JA TOINEN SÄISTESTÖ PANNASSA NYT...EI LAULETA NIIDEN VIRSIÄ ENÄÄN...!!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tee rikosilmoitus! kirjoitti:

Nyt on tullut Jumalan aika tehdä rikosilmoitus. Pääset välttämättömän ammattiavun piiriin ja rikollinen saa rangaistuksensa. Tee rikosilmoitus, vaikka epäilisit rikoksen vanhentuneen, sillä oikeus sen vanhenemisen lopulta päättää.

Rippisalailuun pakottanut johtonne valta akaa olla murenemassa ja sadat vl-uhrit ovat jo uskaltautuneet tekemään rikosilmoituksen. Kukaan ei enää uskalla sinua Ry:llä ivata tai syrjiä, vaikka rikollisen ilmiantaisitkin.

Jos et tee rikosilmoitusta, vl-lastenraiskaaja etsii koko ajan uusia uhreja ja vl-pahuus vaan lisääntyy!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu