Ollaan oltu miehen kanssa yhdessä 8 vuotta ja naimisissa 4 vuotta. Meillä on nyt ollut rankkaa parisuhteessa mm. työttömyyttä ja sairastelua. Nyt pidempään on ollut myrskyistä ja mies tuntuu suuttuvan ihan ihme syistä ja ei halua läheisyyttä vaan työntää pois. Suhteessa on ollut miehen alakuloisuuden takia myös pitkään todella vähän seksiä.
Nyt olen järkyttävän ihastunut mieheni 2 v vanhempaan veljeen. Oma mieheni ona rauhallinen kotikissa, tämä veli taas urbaani, menevä, ja hyvännäköinen (miehenikin on kyllä hyvännäköinen, ei siinä mitään) ja yleensä pyörittää montaa naista kerralla. Olemme tunteneet tuon 8 vuotta ja välillä on ollut pientä flirttiä ilmassa jota mieheni ei ole tosin onneksi huomannut. Nyt olen kamalan ihastunut tähän veljeen ja ajattelen häntä koko ajan. En haluaisi tuntea näin, mutta en mahda mitään. Veljen välttely ei onnistu koska hänellä ja miehelläni on todella hyvät välit ja vietämme usein aikaa kolmestaan. Jokainen hetki hänen kanssaan on tuskaa ja huomaan olevani kateellinen veljen naisseikkailuista.
Olen yrittänyt ajatella kaikkia tuon miehen huonoja puolia ja yritän esim. lähteä lenkille kun hän tulee käymään, mutta onko hyviä vinkkejä millä saan tosiaan tuon veljen unohdettua? Mieheltäni olen pyytänyt läheisyyttä mutta sitä en näköjään vain saa tällä hetkellä. Kohtalotovereita?
Ihastunut miehen veljeen...
Desperate Housewife
1
392
Vastaukset
- 14+17
En tiedä miten saisit hänet unohdettua, mutta varmaan näet itsekin mikä mies on miehiään..pyörittää useita naisia kerralla ja edes oman veljen vaimo ei ole pyhää. Eli ei kovin imartelevia piirteitä.
Siitä miten ihastuksesta pääsee eroon, en tosiaan tiedä. Olen itsekin kuolettavan ihastunut ihan "väärään" tyyppiin..:(( Ja jos saisin itse valita luopuisin näistä tunteista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti26517118Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist235517- 1152592
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar152076Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361775Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?1111007- 59959
Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?45899Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto32897