Etenkin nykyajan tytöt tuntuvat oikein kehuskelevan että "söin tänää vaan yhen leivän" tms. tai kuitenkin, että kehutaan, jos syö mahdollisimman vähän.
Itse anoreksiasta toipuneena vähäisessä syömisessä ja itsensä näännyttämisessä ei ole mitään "coolia" tai hienoa! Syökää tarpeeksi ja harrastakaa urheilua josta pidätte. Palkintona parempi olo fyysisesti ja henkisesti :)
Miksi on niin hienoa syödä mahdollisimman vähän?
4
99
Vastaukset
- typeryyttä
Siis nämä pissikset seuraavat umpityperien mallityttöjen ja turhien julkkisten esimerkkiä. Saamme kiittää sairaaksi mennyttä ihannemaailmaa tästä kaikesta.
- 11 +14 = 25
noku se joka sanoo että "söin vaa tänää yhen leivän ku en oikee jaksanu mitää muuta ku ei oo ollu nälkä" ni haluu et muut ihmiset ajatteleee että onpas ne ite läskejä ku syö paljo enemmän ym uskotellaa että ite on mallinmitoissa nii ei mahu enempää ruokaa tms.
musta on just kivempaa sanoo että "söin tänää vaikka mitä ja mitä ja omnomnom ku oli hyvää". ku oon niitä jotka ei liho vaikka syönki mitä vaan:-)))))))))))))))))))))))))))))) mut kohtuus kaikessa - Huhhuh..
Vittu koittakaa ny olla normaaleja tai edes sinnepäin..
Tappaa pitäs tollaset. - minä!
niin totta, ku ne pissistytöt on semmosii et "kattokaa ku en syö nii oon laiha!"
mut kantsii syödä normaalisti, nii ei tuu alipainoo :) ja läskiks muutenki voi tulla jostain suklaasta tai sipseistä ja muista herkuista, ei perus ruuasta (minun mielestäni)...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti27717834Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist245701- 1242651
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar172178Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361800Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?1111051- 59976
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto32950Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?45948