Rehtorin valinta jälleen..

Taisi sivistyslautakunnan porukka taas näyttää osaamisensa, kun päätöksen yli käveltiin, niin että kengänkuvat vaan jäi poskeen.
Ei hyvältä vaikuta kyseisen lautakunnan toiminta. Kukas siellä on puheenjohtajana? Mulle ei ole tuttu, mutta näkeepä sen tästäkin päätöksestä, että osaaminen puuttuu.
4269
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

No lautakuntahan kuunteli ylimmän enkelin sanomaa asiasta,,se on pudiksen totuttu tapa, että ylimmän yli ei laahustella.

Äänestä

Jaa mitähän tuo nyt tarkottas...? Vai pelkkä provo?

Äänestä

Provo?

Tämähän on pudasjärvellä totuttu tapa, ei niitä valintoja tee sivistyslautakunta vaan kunnan virkamiehet jotka on rauhanyhdistyksen isoinpia "herroja"

Tämä on lestaadiolais kaupunki eikä täällä mene asiat laikitekstien mukaan.

SRK jyllää......

Miksi pitää valittaa kun siihen ei ihmisen kyvyt riitä, vastassa on jotain ihmistä arvokkaampaa.......LESTAADIOLAISET!

Äänestä

Kyllä entisen pudasjärveläisenä huolestuttaa sivusta seurata paikkakunnan tapahtumia. Kuuma peruna jäteasia on ihan käsittämätöntä paikallisten yrittäjyyden "kannustamista"

Sitten tämä rehtoriasia. Piiripienipyörii ja uusi asukas paikkakunnalle savustettiin ulos ennenkuin ehti kunnolla edes töihin.

Samaan aikaan tuskastellaan muuttotappion kanssa, ja kuinka saataisiin muualta väkeä paikkakunnalle.

Hävetkää!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Voi äiti! kirjoitti:

Taisi sivistyslautakunnan porukka taas näyttää osaamisensa, kun päätöksen yli käveltiin, niin että kengänkuvat vaan jäi poskeen.
Ei hyvältä vaikuta kyseisen lautakunnan toiminta. Kukas siellä on puheenjohtajana? Mulle ei ole tuttu, mutta näkeepä sen tästäkin päätöksestä, että osaaminen puuttuu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu