Että tälleen

Zitkos

iihdetaitelija Tapani Kansan laivakeikat Viking Linen Isabella-laivalla eivät menneet ihan putkeen. Asiasta uutisoi 7 päivää -lehti.

Lehden mukaan Kansa oli käyttäynyt keikan aikana epäasiallisesti, jonka seurauksena miehen kevään keikat laivalla on peruttu.

Silminnäkijän mukaan viihdetaiteilija oli huudellut mikrofoniin asiattomuuksia ja haukkunut laivan henkilökunnan. Keikka oli myös loppunut lyhyeen, kun laivan henkilökunta oli keskeyttänyt miehen esiintymisen.

Kansan sekoilujen vuoksi miehen kevään keikat Viking Linen laivoilla on peruttu.

4

309

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tai tälleen
    • Gilla*

      Laivan henkilökunta otti nokkiinsa kun Tapani aivan aiheesta heitä arvosteli olemattomasta järjestyksenpidosta. Enpä ole Viking Linellä tuon jälkeen matkustanut enkä matkusta ! Onneksi tapauksesta oli Tapsalle vaan hyötyä, kun hänen ei tarvitse moisilla porauslautoilla känniörvellys yleisön edessä esiintyä.

      • Annu.

        Olipa taas selitys! Taatusti Viking Line ei mene konkurssiin jos sinä tai muutama muu Tapsukan bimbofani boikotoi sitä.
        Kyllä artistin pitää osata esiintyä kaikenlaisen yleisön edessä. Taisi vaan ottaa nokkiinsa kun yleisöä ei sen uiveltaminen miellyttänyt :D ja henkilökunta ei ehtinyt hätiin.


      • Annu. kirjoitti:

        Olipa taas selitys! Taatusti Viking Line ei mene konkurssiin jos sinä tai muutama muu Tapsukan bimbofani boikotoi sitä.
        Kyllä artistin pitää osata esiintyä kaikenlaisen yleisön edessä. Taisi vaan ottaa nokkiinsa kun yleisöä ei sen uiveltaminen miellyttänyt :D ja henkilökunta ei ehtinyt hätiin.

        Ei semmosta artistia ookkaan joka ei kimmastuis jos oman bändin kitaristin päällle joku kännikala ääliö rojahtaa. Ei tartte ihan mitätahansa käyttäytymistä sietää artistin ja muusikoidenkaan. Edes jonkinasteinen työskentelyrauha on suotava heillekkin jopa tuollaisella juoppoja hyysäävällä Viking Linenellä. Tapsan tempperamentti kuohahtaa tollasissa tilanteissa, kun se ei känniörisijöistä tykkää muutenkaan. Ajantasalla oleva henkilökunta ilman artistin käskyä/ pyyntöäkin tajuais poistaa umpihumalaiset häiriköimästä ja häiritsemästä esiintyjiä ja muuta yleisöä, mut ei Viking Linen patalaiska henkilökunta, joka ei välitä muiden kun laivalle juopottelemaan tulevien mukavuudesta ja viihtyvyydestä. Heitä kyllä paapotaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      25
      3150
    2. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

      Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
      Kotimaiset julkkisjuorut
      12
      2289
    3. Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?

      Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.
      Puolanka
      73
      2179
    4. Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen

      Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell
      Kotimaiset julkkisjuorut
      105
      1941
    5. Toivoisitko Rakas vielä?

      Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
      Ikävä
      76
      1623
    6. Ihan pieni näkeminen vaan

      👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
      Ikävä
      42
      1439
    7. Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"

      Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta
      Suomalaiset julkkikset
      16
      1355
    8. Keskustelua kasteesta

      You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti
      Kaste
      400
      1285
    9. Jos saisit antaa yhden neuvon

      jälkikasvullesi elämää varten, niin minkä antaisit?
      Sinkut
      114
      1130
    10. Tulipalo viimeyönä

      Olipa ikävä kuulla tämä tulipalo, nyt on jatkuvasti asuinpaloja.Grillikausi alkanut.Grillit pois parvekkeilta ja asuntoj
      Jämsä
      15
      1106
    Aihe