Simpauttajan esitys Herranniemessä.....siis kaikki niin vimpan päälle.
Ja itse teatteri-esitys NIIN LOISTAVA kuin vain voi olla,kyllä filmiversio
jäi nyt toiseksi.
Roolijako osunut aivan nappiin ja suoritukset melkein nappiin nekin,joitain
ihan vähäisiä "mokia".Varsinkin pääosien esittäjät KAIKKI LOISTAVIA.
Ja lavastus kekseliäs,puvustus,maskit,kaikki niin osuvia,ohjaus täysi 10.
Esitys ei häpeä ammattilaisten edessä,siitä vaan maailmalle,kyllä oli niin
mahtava aikaansaannos.
HYVÄ LIEKSAN TEATTERI ja Vuonislahden aktiivit kyläläiset.KIITOS.
Vielä kerkiätte katsomaan lieksalaiset.
Huh,huh...
22
435
Vastaukset
- Nonononono
Kyllä se aika hyvä oli, mutta... tai no, olkoon. Suuttuisit vaan suotta.
- omakehukoko
oletko yksi näyttelijöistä kun noin kehututtaa
- piäsin mielen piähän
No,kuule ihan entinen lieksalainen olen,nyt lomalla kotopuolessa.
Jos olisin yksi näyttelijöistä olisin hehkuttanut vielä ENEMMÄN.
Nyt ihmettelen mikä teitä lieksalaisia risoo,ei mitään positiivista asiaa
kestetä näissä viestiketjuissa aina joku naputtaa.
Nauttikaa toki kauniista kesästä ja tulevasta Vaskiviikosta ja käykää
katsomassa Simpauttaja. - Herreguud
piäsin mielen piähän kirjoitti:
No,kuule ihan entinen lieksalainen olen,nyt lomalla kotopuolessa.
Jos olisin yksi näyttelijöistä olisin hehkuttanut vielä ENEMMÄN.
Nyt ihmettelen mikä teitä lieksalaisia risoo,ei mitään positiivista asiaa
kestetä näissä viestiketjuissa aina joku naputtaa.
Nauttikaa toki kauniista kesästä ja tulevasta Vaskiviikosta ja käykää
katsomassa Simpauttaja.Hienoa, että joku jaksaa laittaa tänne ajatuksia. Tämähän on sellainen marisijoitten areena. Simpauttaja hieno ja Vaskiviikko hieno! Hyvä Lieksa!
- Monia risoo...
piäsin mielen piähän kirjoitti:
No,kuule ihan entinen lieksalainen olen,nyt lomalla kotopuolessa.
Jos olisin yksi näyttelijöistä olisin hehkuttanut vielä ENEMMÄN.
Nyt ihmettelen mikä teitä lieksalaisia risoo,ei mitään positiivista asiaa
kestetä näissä viestiketjuissa aina joku naputtaa.
Nauttikaa toki kauniista kesästä ja tulevasta Vaskiviikosta ja käykää
katsomassa Simpauttaja.Ei täällä mitään positiivista sanota. Jauhetaan asioista, joista ei tiedetä mitään ja tehdään omia päätelmiä. Jos joku asia askarruttaa niin siitä pitäisi käydä kysymässä asianomaiselta taholta eikä laittaa tänne ja pahoittaa hyvin monien ihmisten mieltä. Liittyipä asia mihin hyvänsä, niin varmaan voisi selvittää normaalilla tavalla eikä täällä kirjoitella puuta heinää. Ja jos haluaa kirjoitella, niin pitäisi ensin ottaa asiasta selvää, eikä kirjoittaa sellaisesta, mistä ei tiedä varmasti. Ja Simpauttajaa mennään katsomaan!
- Urpilainen
Hyvä hyvä mut ei pitäis vuorosanoja unohtoo...vaikka J.Urpinen on katsomassa.
- Voi herregud
Voi härregudd, mitä arvosteloijoita nämä kaks viimestä! Ootteko ikinä käyny katsomassa ammattilaisten esityksiä!!!!!! Mistä te tiedätte, että jotakin unohtu!
- kuuseroinen
näinhän se on mut ihan sama,ei kiinnosta koko teatteri,siellä ruppee nukuttammaan,oiskoon tylsee,booring.
- herreguud
kuuseroinen kirjoitti:
näinhän se on mut ihan sama,ei kiinnosta koko teatteri,siellä ruppee nukuttammaan,oiskoon tylsee,booring.
Sääli!
- ka niin se on
Lieksan Teatterissahan ei ole ammattunäyttelijöitä,joten tältä pohjalata
kun ajatellaan ja arvostellaan ,niin todellakin Simpauttaja oli hyvä esitys.
Toki suurena tekijänä on ollut ammattiohjaaja.Ohjaus oli hyvin onnistunut.
Niin lavastus,puvustus kuin äänikin olivat kerrassaan hyviä ja lavastus jopa
nerokas.
Kaikenkaikkiaan nautittava esitys.Turusen tekstihän oli tässä Simpauttaja
versiossa mielestäni aivan karsimaton.Elokuvassa tekstiä oli ymmärrettävästi
siistitty.
Onnea vaan jatkossakin esiintyjille ja puuhaihmisille.- kilppooko esittäät?
Ka,mitteepä mieltä out Loukun esityksestä?
Ite en ou vielä nähnä,mään pyhä-iltana. - paineet oli kovat
kilppooko esittäät? kirjoitti:
Ka,mitteepä mieltä out Loukun esityksestä?
Ite en ou vielä nähnä,mään pyhä-iltana.Loukku on aivan mahtava!! 2 kertaa oon käyny katsoo, ihan pakko oli kun niin hyvä ja vein kesävieraat toisella kerralla. Upeaa harrastelijoilta. Lisää tämmöistä. Nauroin enemmän kun simpauttajassa, sekin toki turusen teksteihin perustuen hyvä mutta enemmän tykkäsin loukusta.
- Loukun
paineet oli kovat kirjoitti:
Loukku on aivan mahtava!! 2 kertaa oon käyny katsoo, ihan pakko oli kun niin hyvä ja vein kesävieraat toisella kerralla. Upeaa harrastelijoilta. Lisää tämmöistä. Nauroin enemmän kun simpauttajassa, sekin toki turusen teksteihin perustuen hyvä mutta enemmän tykkäsin loukusta.
läpilukuteatteri.
Kolmena kesänä olen käynyt Loukussa voimassa pahoin.
Nyt en enää mene. - koukussa loukkuun
Loukun kirjoitti:
läpilukuteatteri.
Kolmena kesänä olen käynyt Loukussa voimassa pahoin.
Nyt en enää mene.harmi kun et menny, jäit paljosta paitsi, mahtavia roolisuorituksia ja ohjaajan vaihdos tehnynnä hyvää. toivottavasti jatkaa sama ohjaaja.
- jaakko69
kilppooko esittäät? kirjoitti:
Ka,mitteepä mieltä out Loukun esityksestä?
Ite en ou vielä nähnä,mään pyhä-iltana.Jos verrata pitää näitä kahta esitystä niin Simpauttaja vie voiton.
Olihan se Loukunkin esitys ihan hyvä yritys ja kaikki kunnia tekijöille.
Lisää harjoitusta ensi talvena,niin eiköhän ylinäytteleminen jää pois.
Ohjaajan vaihto hyvä asia,ammattilainen osaa kyllä hommansa.
Onnea jatkoon molemmille esityksille. - ei kiitos
koukussa loukkuun kirjoitti:
harmi kun et menny, jäit paljosta paitsi, mahtavia roolisuorituksia ja ohjaajan vaihdos tehnynnä hyvää. toivottavasti jatkaa sama ohjaaja.
En tiedätekikö ohjaajan vaihdos hyvää taikka pahaa. Alapääkäsikirjoitus noitumisineen ja parjauksineen ( alaikäraja 7 v?) meni lopulta. Jäi suoraan sanottuna paha maku suuhun.
- kuitenniisa
no emmä ny tiiä....en kehtoo sannoo
- Leena-M.R
Me käytiin kesävieraiden kanssa Simpauttaja katsomassa, ja oli kyllä hyvä! Hyvät näyttelijät ja maisemallisesti juuri sopiva ympäristö! Jatkakaa samaan malliin!!
Ja väliajalla ihanat karjalanpiirakat.
Loukussakin käytiin, ja siellä oli ohjaaja vaihtunut, sen kyllä huomasi, edelliseen kesään verrattuna, positiivisessa mielessä - ei ollut mitään läpilukuteatteria. - muina miehinä
en oikein tykänny, jotenki ei jaksanu kiinnostua, elokuvastakaan en pidä. toki olivat näyttelijät osaavia mut jäi jotenki pliisuksi.
- vappaaehtoista
upea esitys lieksan teatterilta. voimia koko porukalle
- kiitospaljon62
vappaaehtoista kirjoitti:
upea esitys lieksan teatterilta. voimia koko porukalle
Samaa mieltä minäkin.Oli siinä puhallettu yhteen hiileen ja koko
Simpauttajan tekijöiden porukka aivan erinomaisia.
Tässähän on hyvä esimerkki siitä miten ja mitä yhteistyö saa aikaan.
Simpauttajan aikan ei muistettu,Pielisentietä,mamuja ym."tavallisia"
puheenaiheitamme,me katsojatkin olimme yhtä samaa porukkaa,vailla
kateuden pisaraa vaikka pulssi nousikin katsomossakin.
Onnea ja menestystä jatkossa.
Siitä vaan maakuntaa kiertämään Simpauttajan kanssa.
- Voi teitä
Höpönlöpön. Harrastelijat on harrastelijoita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti26517199Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist235536- 1152595
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar162087Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361778Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?1111013- 59961
Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?45909Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto32904