"Kaleva" löytyi

Ensin löytyi Saint-Exupéryn P-38 merestä Marseillen liepeiltä, sitten nostettiin ruåtsalaisten 1952 kadonnut tiedustelu-DC-3 Itämerestä, ja nyt:

http://www.pelastamalmi.org/fi/tiedotteet/kaleva.html
2463
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Hei.
Mitä? on näille ampujille kerrottu.Kun nyt ammutaan reittikone alas?.Terrorismi alkoi kuitenkin R..venäjän puoleisesta päädystä,joka
nyt rehottaa ympäri maailmaa.(TOPPAHOUSUIHIN ON
IHAN TOSISSAAN VAIKEA LUOTTAA).

Äänestä

Tottahan se on, että kommunistien Venäjä oli barpaarivaltio. Voisko sanoa, että "kansojen veljeydessä" oli oikein pahoja valuvikoja?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sepe kirjoitti:

Ensin löytyi Saint-Exupéryn P-38 merestä Marseillen liepeiltä, sitten nostettiin ruåtsalaisten 1952 kadonnut tiedustelu-DC-3 Itämerestä, ja nyt:

http://www.pelastamalmi.org/fi/tiedotteet/kaleva.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu