... Suomi24-talousrikosforumia hyvinkin uskoon, koska muokkaa kirjoituksiaan sen mukaan, jotta mitä täällä ollaan keskusteltu. Hän hakee ideoita selittelyihinsä Suomi24-talousrikosforumilta. Nää Pitkäset ja Pitkäsen setän päämiehet syyttävät ja halveksivat poliisia ja mediaa, että ne hakee juttunsa täältä. Ettenkö sanois, jotta melkoista kaksinaismoralismia.
Tässä eräs niistä:
Täällä on keskusteltu sellaisesta asiasta, jotta miksi Hande pyysi veljeään vasta loppusyksystä 2007 opiskelemaan tietotekniikkaa ja tekemään jonkin sortin härpäkkeen, jos koska Hande oli kehitellyt juttua jo vuosikausia. Handen perseennuolijoiden mukaanhan Handenhan muuten piti olla nero ja huippu tietotekniikan alueella. Miksi siis kokematon veli piti ottaa touhuun mukaan, jos kerta Hande tiesi kaiken tietotekniikasta.
Näin - kautta rantain yhteen tullaan -pulustelee EOK:n Pitkänen Handen viivyttelyä härpäkkeen toteuttamisessa luettuaan epäilyjämme Suomi24-talousrikosforumilta.
http://sanomat24.fi/index.php?option=com_content&task=view&id=13677&Itemid=176
"""""""Tavoitteena oli siis saada paljon käyttäjiä tulevaa automatisoitua valuuttakauppaa varten ja sitä kautta tuloa jäsenten klubin ohjelman avulla käymän kaupan tuotoista valuuttakauppa-alustalla. Tuloa ei kuitenkaan vielä saatu automaattisesti, koska sitä koskeva ohjelmointi puuttui.
Käyttöoikeuslisenssit olivat keino saada tulevan valuuttakaupankäynnin kokonaislaajuus valvontaan sekä samalla keino, jolla saatiin rahoitetuksi ohjelmoinnin kehitystyötä. Sanottakoon tästä jäljellä olleesta kehitystyöstä vielä se, että se ei suinkaan ollut vain yhden miehen tekemää koodausta, vaan siihen tarvittiin niin apuvoimia kuin myös toiminnan laajuuden edellyttämiä testiaikoja suurilla servereillä.
Kuitenkin on huomattava se, että jo 7.3.2008 valmiina ollut osa oli se, jossa oli varsinainen oivallus valuuttakaupankäynnillä aikaansaatavasta tuotosta. Sellaisen toimivuuden hakemisessa maailmalla on monien toimesta tehty valtavasti työtä ja todisteet näyttävät todeksi sen, että Hannu Kailajärvi oli tässä löytänyt idean, joka toimi. Tuntukoon miten vähän uskottavalta tahansa, tämän lukuisat ammattitaisoiset todistajat ovat vahvistaneet.
Sen sijaan se osa ohjelmoinnista, joka puuttui 7.3.2008, ei ole enää mitään oivalluksen hakemista. Siinä osassa on kysymys rutiiniluontoisesta ATK-ohjelmoinnista, joka saadaan aina syntymään, kunhan vain ammattilaiset siihen päästetään käsiksi. Se vaatii paljonkin ohjelmointityötä, mutta ei enää mitään erityistä oivaltamista. Oivaltaminen oli jo tapahtunut. """""""
Ja mitaan ette voi...
EOK:n Pitkäsen setä kumppaneineen lukee ...
5
173
Vastaukset
- härpäkkeet
" vaan siihen tarvittiin niin apuvoimia kuin myös toiminnan laajuuden edellyttämiä testiaikoja suurilla servereillä. "
Eikös nämä hurlumheit ole koko ajan väittäneet että vain Hannun voimin tehtiin ohjelmointi ja että härpäke toimi vaikka kännykästä? Jos on kännykkäsovellus niin mihin tarvittiin suuria servereitä?- miksi ihmeessä
te jaksatte vääntää ohjelmasta sitä ja tätä??? Ei sitä ohjelmaa ole ollut koskaan olemassa, ei aiemmin eikä nyt. Valuutakauppaa ei ole tehty aiemmin eikä nyt.
Aivan turhaa jankkausta. Pitkästä lainatakseni, "ei tässä ole mitään vaikeaa, pelkkää paskapuhetta ja petosta".
- Oodi kolinaa
http://www.wikipress.eu/
WikiPress julkaisi tänä aamuna laajan WinCapitaa käsitelevän jutun Sadan miljoonan mediakupla - WinCapita.
- ja ei sitten julkaissutkaan.
WikiPress ei toistaiseksi julkaise juttuja aiheesta WinCapita.
http://columbonblogi.blogspot.com/
Columbus on vieläkin menossa Järviradiossa 17.6.2011. Kuuntele haastattelu, jos huvittaa
http://sanomat24.fi/index.php?option=com_content&task=view&id=13677&Itemid=176
Espoossa 14.6.2011 päivättyä Pitkäsen hämmästelyä vaan.
Eiköhän tämä pelleorkesteri ole soittanut iltamakappaleensa kaikki loppuun saakka, huvilupa päättyi kello kymmenen ja nyt on aika pistää pillit pussiin.
Näinhän se oli ennenkin. Tanssit päättyvät aikanaan ja vastassa on työpäivä. Mitä nyt tänne on jäänyt muutama Ode Colognea liikaa napannut juoppo pusikkoon örisemään. - Jussi Nurmoosta
>te jaksatte vääntää ohjelmasta sitä ja tätä??? Ei sitä ohjelmaa ole ollut koskaan olemassa, ei aiemmin eikä nyt. Valuutakauppaa ei ole tehty aiemmin eikä nyt.
- Älkää menkö
Paljonko Nurmoon Jussi pisti rahaa haisemaan?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi345197Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan2845050Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä604483Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos692435Sandels tölkin hinta nousi 1,29 eurosta 1,32 euroon
Mitähän järkeä valtiolla on verottaa tuotakin elintarviketta niin kovasti, että on järkevämpää käydä hakemassa ulkomailt461868Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu281814Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont211774Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi791723Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva151631- 1051486