Maalin sävyttäminen petsillä

Kotoa löytyy valkoista vesiohenteista akryylimaalia ja purkki vesiohenteista sisustuspetsiä. Voinko käyttää petsiä maalin sävyttämiseen ?Tarkoitus on maalata muutama seinä.
1358
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ilman parempaa tietoa uskallan väittää ettei onnistu. Tököttien koostumus on ihan erilainen. Valkoisen maalin sävyttäminen toisella maalillakaan ei onnistu noin vain. Tästä on kokemusta. Tavoiteltiin vaalean ruskeaa maalia mutta lopputulos oli omituinen vaalea violettiin vivahtava maali. Maalikaupassa sävytys tapahtuu voimakkaalla pigmentillä, joka oikeasti värjää maalin halutun väriseksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mandariini on oranss kirjoitti:

Kotoa löytyy valkoista vesiohenteista akryylimaalia ja purkki vesiohenteista sisustuspetsiä. Voinko käyttää petsiä maalin sävyttämiseen ?Tarkoitus on maalata muutama seinä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu