tainnoksiin!
Lueskelin noita skorppari neitsyt -havaintoja... jotensakin samanlaisia kokemuksia, mitä mulla on tästä miehestä.
HUOKAUS.
Ok, eli siis oon läpeensä ihastunut. Ollut jo monta kuukautta.
Tämä ei nyt ole ihan tämän hetken murhe, sillä mies on matkoilla. Pointti se, että oon onnistunut pitää välit auki, vaikka välillä täytyy omassa päässä oikein taistella, ettei tuu turhan mustasukkaiseksi kaikille naisille joihin se törmää..
Ollaan oltu lähikontaktissa jokunen viikko ennen tätä hänen reissuaan.
Lähikontakti tarkoittaa naljailua, keskusteluja, kädestä pitämistä, silittelyä, tappelua, kiihkeää seksiä... ...
itseasiassa nämä samat tunteet jotka jyllää yhä edelleen, jylläsi siitä sekunnista asti kun hänet ensi kertaa näin.
Sanoja ei tarvita, voisin imuttaa hänen ihanaa läsnäoloaan vaikka hänellä olisi triljoona tyttöä, kunhan hän pysyy mulle rehellisenä.
Matkoiltaan hän on lähetellyt mulle enemmän tai vähemmän ristiriitaisia viestejä. Ikinä ei oo ottanut minuun ekaksi kontaktia. Periaatteessa... ja hyvä niin, en haluaiskaan häiritä hänen touhujaan.
Mutta mitä sitten kun hän tulee takaisin?
Olen vaan oma ihana itseni? ;)
Kuinka teitä oikein pitää kohdella, ettei hän pääse sanomaan "moi, hyvästi".
neitsytmiehen iskeminen
5
745
Vastaukset
- Neissty
Ei kannata roikkua liikaa, eikä natista saati syyllistää, mikään ei ole pahempaa. Itsenäinen ihminen on seksikäs ja vetävä.
- neitsytmies kyselee
Tarttisin vuorostaan neuvoja, kuinka skorpioninainen isketään. Olen ollut ihastunut tähän naiseen jo pidemmän aikaa. Jos kerron naiselle, että olen ihastunut häneen, pelästyykö skorpioninainen sitä, ja sanoo mulle "moi, hyvästi".
Tulen muuten hyvin juttuun naisen kanssa, mutta tunteista puhuminen on mulle tosi vaikeeta. Aina ollut. Haluan muuttua ja tulla avoimemmaksi, mutta pelkään, että menetän naisen, jos kerron tunteistani. - skorpparineito
Jaa'a, riippu ihan siitä pitääkö hän sinusta. Mua alkaa ahdistamaan toisten paljastukset, vaikka olisin läpeensä tykästynyt paljastuksen tekevään ihmiseen, mut se voi olla vain mun ominaisuus. Ehkä kannattaisi kysyä ensin häneltä, mitä mieltä hän on sinusta? Ja kertoa sitten mitä ajattelet, mistä tykkäät hänessä. Ei ehkä kannata laukoa tuota ihastusta ihan sillä sanalla. Oon ihan varma että hän jo tiedostaa ihastuksesi, riippuu tietty siitä kuinka paljon olette olleet tekemisissä.
Olisi mielenkiintoista tietää... kun tää mies on tosiaan kaikkien itsenäisten, seksikkäiden naisten perään... miten teen itsestäni sen tärkeimmän? - NeitsytGimma
"paljastukset"... Minusta on aina hyvä asia kertoa tunteistaan siinä kohtaa kun on jo ihmistä tuntenut, (eri asia että pari päivää tapaamisesta kertoo jotakin tuommoista) kaikissa ihmissuhteissa on hyvä kertoa tunteistaan, oli ne sitten positiivisia tai negatiivisia, jos joku ei pidä siitä, so what? ainakin olet kertonut mitä tunnet, ja voit huokaista helpotuksesta että toinen tietää asian... Jos se saa toisen katoamaan, niin tuskinpa on hän sitten oikea ollutkaan sulle.
- Maria929292
Noniin, kaikki rauhottukaa ja tehkää tunnukset jonnekkin treffisivustolle.... Niin mä ainakin pari vuotta sitten tein ja ihan mukavaa ollu sen jälkeen! =D
http://treffit.tk Menkää tuonne vaikka ja ettikää mies/nainen ja alkakaa nauttia elämästä. Miljoonia ihmistä etsii parisuhdetta tuolla, joten eiköhän se sielunkumppani löydy teillekkin!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh422812Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia
Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-201729423532584Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta562305- 352194
- 251733
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘251639- 471504
- 1001449
En ymmärrä käytöstäsi
Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek1391395Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa641253